از الزهراء فرانسه تا الزاهراء الیگودرز

یادداشت فاطمه کروبی درباره پلمپ مرکز الزهراء در الیگودرز و مقایسه آن با پلمپ مرکز الزهرا در فرانسه


» فاطمه کروبی

در خبرها خواندم که مرکز الزهرا(س) در شمال فرانسه به طور موقت، از سوی مقامات قضایی آن کشور تعطیل گردیده است. این اتفاق مورد اعتراض مقامات و رسانه های حکومتی کشورمان قرار گرفته است.
من اطلاعی از فعالیت های آن مرکز و یا صحت ادعاهای مطرح شده مقامات قضایی آن کشور علیه آن مرکز ندارم. اما لازم دیدم به تعطیلی غیرقانونی مجتمع فرهنگی مذهبی که اتفاقا به نام مبارک حضرت زهرا (س) در زادگاهم الیگودرز ساخته ام و از نهم دی ماه ۱۳۹۴ با اقدام مقامات قضایی کشور توسط نیروهای امنیتی پلمپ گردیده، اشاره کنم. مجتمعی که جز کتب مذهبی و برگزاری مراسم تاسوعا، عاشورا و دیگر مناسبت های مذهبی، چیز دیگری نبوده.
می دانم در سرزمینی که قانون بر آن حکمفرماست، داد مرکز الزهرا(س) با بررسی دقیق موارد مطروحه در دادگاه علنی، ستانده خواهد شد، اما نمی دانم که در سرزمینی که مقامات آن مدعی ام‌القری جهان اسلام هستند، چه سرنوشتی در انتظار مجامع مذهبی که خوشایند آنها نیست، خواهد بود.

به راستی کسی فکر می کرد روزی در جمهوری اسلامی از انجام امور خیریه و مراسم سوگواری این چنین ممانعت به عمل آید؟ در حالی که در چند ماه گذشته به آقای علوی وزیر محترم اطلاعات نامه ای پیرامون این موضوع نوشته ام، اما متاسفانه به این پرسش تاکنون پاسخ داده نشده است.