پیامهای تسلیت خانواده کروبی به مناسبت درگذشت عزت الله انتظامی و ضیا الدین درّی

By FR N, in اخبار اخبار اصلی on . Tagged width:

در پی درگذشت عزت الله انتظامی معروف به آقای بازیگر و ضیاء الدین دری، کارگردان سینما و تلویزیون؛ خانواده مهدی کروبی پیامهای تسلیت جداگانه ای را منتشر کردند.

متن این پیامها به نقل از سحام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت استاد عزت‌الله انتظامی را به خانواده محترم این عزیز، جامعه هنری کشور و مردم عزیزمان تسلیت می گوییم. مرحوم انتظامی در عمر پربرکتش آثار ارزشمندی در عرصه سینما از خود بجا گذاشت و هریک از ما به نوعی با نقش‌های ماندگار او زندگی کرده‌ایم.
استاد انتظامی خود را متعلق به مردم می‌دانست و دغدغه‌اش ماندن در کنار مردم بود. وقتی در بستر بیماری قرار داشت در نامه‌ای سرگشاده به رئیس جمهور نوشت: “چگونه می‌توان دل در گرو سربلندی میهن داشت و از لاینحل ماندن پاره‌ای مشکلات بیمناک نبود؟ … آیا وقت آن نرسیده است تا به دیگر وعده انتخاباتی‌تان، یعنی برداشته شدن حصر … عمل کنید؟.”
آقای بازیگر ایران به بعنوان هنرمندی متعهد در نامه خود به زیبایی پرسش کلیدی را از مقامات ارشد کشور که شوربختانه تاکنون از درک آن عاجز مانده‌اند مطرح کرد. او پرسید: “چگونه می‌توان با قدرت های بزرگ جهان بر سر کسب منافع ملی بر سر یک میز نشست و چانه زد و بالاخره به نتیجه هم رسید، اما نمی‌توان با مسئولان کشور بر سر منافع ملی مذاکره کرد؟ مگر می‌شود مسئله‌ای با این اهمیت همچنان لاینحل باقی بماند؟ … نادیده گرفتن حقایق و چشم بستن بر آنها، فقط به دشوارتر شدن حل آنها می‌انجامد.”
برای آبادانی و سربلندی این کشور از انتظامی و انتظامی‌ها باید تعهد و ارجحیت مصالح و منافع ملی بر منافع شخصی را آموخت.
از خداوند منان برای آن عزیز از دست رفته رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان گرامی‌اش صبری جمیل مسئلت می کنیم.
خانواده مهدی کروبی

انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت نابهنگام کارگردان ارزشمند کشور مرحوم ضیاء الدین دری موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.
این ضایعه را به خانواده محترم آن عزیز، جامعه هنری و مردم شریف ایران تسلیت عرض می‌کنیم.
مرحوم دری خالق آثار ارزشمندی همچون کیف انگلیسی است. او در سال ۸۸ داوطلبانه یکی از فیلم های انتخاباتی عزیز در حصرمان را تدوین کرد.
این کارگردان برجسته علاوه بر تسلط بسیار در حوزه تخصصی‌اش صاحب اندیشه و قلم بود.
ضمن تسلیت مجدد این ضایعه از خداوند منان برای آن عزیز سفر کرده غفران و رحمت و برای بازماندگان و نزدیکانش صبری جمیل مسئلت می‌کنیم.

خانواده مهدی کروبی