سخنان کنایه آمیز روحانی در مراسم رژه روز ارتش: ارتش وارد بازی‌های سیاسی نشده

ارتش با این که سیاست را می فهمد اما هرگز در بازی های سیاسی وارد نشده و به وصیت و دستور امام راحل به خوبی عمل کرده است.

By Tehran 1388, in سر خط خبرها on . Tagged width:

ارتش در مسیر قانون و انضباط وظایف خود را بدون منت انجام داده و در برابر وظایف خود از ملت و دولت جایگاهی نخواسته و در پی انجام وظیفه خود بوده است.

 رییس جمهوری اسلامی ایران، ارتش را بازوی توانمند کشور در برابر توطئه ها دانست و گفت: این نیرو همواره آمادگی خود را در مقاطع حساس نشان داده است.

به گزارش عصرایران به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز ارتش با تبریک حلول ماه شعبان و سالروز میلاد امام حسین (ع) اظهار داشت: ارتش و سپاه همواره دوشادوش یکدیگر در میدان ایستادگی، رزم، جنگ و خدمت برای مردم در زمان صلح عمل کرده اند و ایثار و فداکاری آنها در کنار یکدیگر برای اعتلای این سرزمین بوده است.

وی ادامه داد: از آغاز انقلاب هرکجا غرور و افتخار و پیروزی و ایستادگی بوده است، نام ارتش جمهوری اسلامی و فداکاری این عزیزان در کنار این مفاهیم ارزشمند ، حضور داشته است. ارتش با انضباط، انگیزه، اخلاق، آموزش کافی و همچنین سلاح و تجهیزات مدرن و آمادگی کامل همواره یک قدرت مهم بازدارنده برای جمهوری اسلامی ایران و دفاع از این آب و خاک و میهن بوده است.

رییس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: وظیفه ارتش طبق قانون اساسی، حفظ نظام، استقلال و حراست از کشور است و همواره ارتش این سه هدف مهم را از یاد نمی برد و در سرلوحه اهداف و سیاست ها و فعالیت های خود قرار داده است.

روحانی تصریح کرد: ارتش با ابتکار و خلاقیت چه در ایام دفاع مقدس و چه پس از آن برای صنایع دفاعی ایران در کنار سایر رزمندگان آمادگی کافی خود را در همه مقاطع حساس نشان داد که برای کشور در برابر توطئه های بیگانگان ایستاده و بازوی توانمندی است.

وی همچنین گفت: همواره ارتش در چهارچوب قانون و انضباط راه و مسیر خود را بی کم وکاست و بدون منت و ادعایی انجام داده است و هیچگاه دربرابر انجام وظایف خود از دولت یا ملت جایگاهی را نخواسته و همیشه در پی انجام وظیفه خود بوده است.

رییس قوه مجریه افزود: ارتش با این که سیاست را می فهمد اما هرگز در بازی های سیاسی وارد نشده و به وصیت و دستور امام راحل به خوبی عمل کرده است.

روحانی ادامه داد اگر در رژیم گذشته در کنار فسادهای اقتصادی، گاهی نام صاحب منصبان ارتش آن روزگار برده می شد،امروز درهیچ فسادی در جامعه و کشور نامی از امیران و بزرگان ارتش وجود ندارد و این به معنای دست پاکی، پاکی و اخلاص ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تاکید بر این که ما نیازمند ارتش و سپاه قوی و بسیجی آماده هستیم، تصریح کرد: در یک منطقه حساس به سر می بریم، منطقه حساس غرب آسیا و خاورمیانه جایی که در ۴۰ سال گذشته شاهد توطئه های مختلف بودیم.

رییس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: هرازگاهی به طور بی شرمانه قدرت های خارجی در این منطقه حضور یافته و نفت و منابع اقتصادی این سرزمین و ذخایر کشورهای منطقه را برده اند.

روحانی یادآور شد: در یک منطقه ساده ای در جهان زیست نمی کنیم، در این منطقه حساس که می بینیم در اطراف ما قدرت های متجاوز لانه کرده اند و حضور غیرقانونی و نامشروع دارند و در امور منطقه بر خلاف قوانین بین المللی دخالت می کنند و بدون مجوز سازمان ملل و قواعد آمره بین المللی خود سرانه به کشورها تجاوز می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در چنین منطقه ای که قدرت های بزرگ، گروه های تروریستی را به عنوان ابزار خود قرار داده اند، برای بی ثباتی در این منطقه حساس، کشور نیازمند نیروهای مسلح مقتدر و بازدارنده دارد تا هم در برابر توطئه های قدرت های بزرگ بایستیم و هم به تروریست ها اجازه ندهیم که به خاک سرزمین ما چشم حضور و طمع داشته باشند.

رییس دولت دوازدهم همچنین گفت: اگر در ۴۰ سال گذشته در همه فراز و نشیب ها ملت پیروز بوده ، در سایه ارتشی قوی، سپاهی مقتدر، بسیجی کارآمد و نیروی انتظامی آماده به کار بوده است. البته نیروهای مسلح پشتوانه اصلی آنها ملت بزرگ ایران است و همواره ارتش و نیروهای مسلح در کنار مردم و مردم همواره در کنار نیروهای مسلح خود بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر به سال ۵۸ برگردیم، سالی که امام راحل این روز را به نام ارتش نامید در سراسر کشور مردم در تظاهرات در خیابان ها برای وفاداری به ارتش به صحنه آمدند، مردم فدای ارتش و ارتش می گفت ارتش فدای ملت و امروز همان شعار ادامه راه ما است.

روحانی گفت: در مقطع حساسی که امروز قرار داریم نیروهای مسلح علاوه بر امنیت کشور توانسته اند در ثبات و امنیت منطقه نقش اساسی ایفا کنند و امروز ایران و نیروهای مسلح از هر زمان دیگر در مسائل منطقه و جهان تاثیر گذار هستند.