پروژه انتقام آیت الله خامنه ای از رای مردم به روحانی

حال باید منتظر ماند و دید با این چراغ سبز و دستور آیت الله خامنه ای به اطلاعات سپاه، چه مظلومانی توسط “نقدی ها” و “طائب ها” به اعمال ناکرده خود اعتراف خواهند کرد تا کام شاد مردم ایران پس از شمرده شدن رایشان، تلخ شود.

By سحام, in سر خط خبرها on .

رهبر جمهوری اسلامی، روز گذشته در سخنرانی که به مناسبت سالگرد درگذشت آیت الله خمینی ایراد کرده بود، گفت: “تخلف در انتخابات مناسب نظام جمهوری اسلامی نیست و مسئولان باید این موارد را با جدیت دنبال کنند و متخلفین را مشخص کنند تا در انتخاباتی که ملت ایران در آینده در پیش دارد، چنین تخلفاتی برافتد، زیرا اگر چشم بر تخلف ببندیم و از آن صرف‌نظر و اغماض کنیم، تخلفات تکرار می‌شود.”

به گزارش سحام، صحبت های روز گذشته آیت الله خامنه ای، نخستین سخنرانی است که در آن وی به صورت علنی به موضوع برخورد با تخلفات پس از یک انتخابات در ایران اشاره می کند.
این سخنرانی از این حیث بسیار اهمیت می یابد که بدانیم آیت الله خامنه ای پس از انتخابات دوم خرداد ۱۳۷۶، به صورت غیرعلنی دستور برخورد با گروهی را داده بود که سید محمد خاتمی را در پیروزی در آن انتخابات همراهی کرده بودند. در سال ۱۳۷۶، پس از اینکه محمد خاتمی به مقام ریاست جمهوری رسید، آیت الله خامنه ای طی ۴۸ ساعت پس از اعلام نتابج، به قوه قضائیه دستور می دهد تا به تخلفات شهرداری تهران رسیدگی و با متخلفین برخورد شود. پیرو این دستور بود که شهردار تهران و شهرداران مناطق با پرونده سازی سردار نقدی، دستگیر و با کتک و شکنجه و اعمال خشن، آنان را به اعتراف ساختگی در خصوص فساد اخلاقی و رابطه داشتن با افراد خاص وادار کردند. از جمله با شکنجه شهرداران مناطق تهران، آنان را مجبور می کردند که در اعترافی خلاف واقع، به رابطه غیر اخلاقی غلامحسین کرباسچی، شهردار وقت تهران و خانم … شهادت دهند. آن شکنجه ها و تهمت ها و برخوردها تا آنجا بود که مهدی کروبی، رئیس مجلس وقت در سخنرانی علنی خود در صحن مجلس، به شکنجه شهرداران تهران و شیوه برخورد با آنان توسط حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی به فرماندهی سردار نقدی، اعتراض کرد.

در آن سال، حکومت و شخص آیت الله خامنه ای می خواست تا انتقام انتخابات ۷۶ و پیروزی محمد خاتمی را بدین صورت از شهرداری تهران بگیرد.

حال در سخنرانی روز گذشته، رهبر جمهوری اسلامی به طور علنی خواهان برخورد با متخلفان در انتخابات شده است. این در حالی است که نزدیکان شخص آیت الله خامنه ای و نهادهای امنیتی و نظامی در انتخابات اردیبهشت ماه گذشته، با دخالت در انتخابات، تلاش گسترده ای را برای پیروزی ابراهیم رئیسی در آن انتخابات به کار بستند. اما این اقدامات غیرقانونی نهادهای نزدیک به آیت الله خامنه ای، با حضور گسترده مردم پای صندوق های رای، بی نتیجه ماند.

صحبت های روز گذشته رهبر جمهوری اسلامی در حالی ایراد شد که علیرغم وجود شواهد گسترده در وقوع تقلب سازمان یافته توسط حکومت در سال ۸۸ ، وی نه تنها حاضر به حق خواهی از رای مردم نشد و یکطرفه انتخابات را پیش از تایید شورای نگهبان، تایید کرد؛ بلکه معترضین به نتیجه انتخابات را در خیابان ها به شهادت و در زندان ها، زندانی کرد و همچنان نیز دو نامزد معترض به آن انتخابات آن دوره، به دستور غیرقانونی وی، در حبس و حصر خانگی به سر می برند.

حال باید منتظر ماند و دید با این چراغ سبز و دستور آیت الله خامنه ای به اطلاعات سپاه، چه مظلومانی توسط “نقدی ها” و “طائب ها” به اعمال ناکرده خود اعتراف خواهند کرد تا کام شاد مردم ایران پس از شمرده شدن رایشان، تلخ شود.