تناقض سرداران سپاه؛ از ادعای بی طرفی در انتخابات تا ستاد تخریب روحانی!

سردار، بهتر از هر کسی می داند که سپاه سالیان طولانی است بر خلاف گفته امام به بازیگر سیاسی قهاری تبدیل شده است. بازیگری با امکانات فراوان و رانت های گسترده که می تواند نتیجه انتخابات را به ضرر مخالفان حضورش در سیاست و اقتصاد تغییر دهد. بهتر نیست فرماندهان سپاه که مدام بر انقلابی بودن و ارزشی بودن خود تاکید می کنند دست از این تناقض برداشته و صریحا اعلام کنند بر خلاف قانون اساسی و سخن امام علاقه مندند در سیاست مانند اقتصاد کشور نقش ایفا کنند؟ حداقل تکلیف مردم که بارها در مناسبت های مختلف بر ضرورت بازگشت نظامی ها به پادگان تاکید کرده اند و در انتخابات های مخالف علیه زور و تخطی از قانون رای داده اند مشخص می شود. وقت آن رسیده است سرداران از تناقض گویی دست بردارند و گر نه بر مرم ایران مشخص است که یک نهاد نظامی چگونه با پول، زور و رسانه در صدد تحمیل بازی خود است.

نماینده ولی فقیه در سپاه مدعی شده سپاه در انتخابات خالت نمی کند. اما سعیدی  در سخنانی متناقض گفته است سپاه نهادی خنثی نیست. رمزگشایی از خنثی ندانستن سپاه به این معنی است که نماینده ولی فقیه معتقد به دخالت نیروهای مسلح در فرآیند سیاسی کشور است. سپاه متاسفانه در تفسیری نادرست از قانون اساسی خود را پاسدار انقلاب دانسته اما این پاسداری را با دخالت های سیاسی اشتباه گرفته است. مهم ترین ضربه به  این نیروی نظامی دخالت گسترده در سیاست و اقتصاد است. نیرویی که هم رسانه دارد، هم زور دارد و هم سازمان اطلاعاتی مورد نظرش را  طبیعی است که احساس خودمختاری کند و برای تعیین سرنوشت کشور وسوسه شود. سپاه از اواخر دولت اصلاحات،دخالت های خود را افزایش داد و در زمان محمود احمدی نژاد به اوج رساند. هوشیاری مردم در ۹۲ مانع از نشستن کاندیدای این جریان نظامی بر تخت ریاست جمهوری بود همچنانکه جنبش سبز در ۸۸ پروژه جابجایی آرا و تقلب بزرگ را برای همیشه افشا کرد. بهترین کاری که سپاه می توانست انجام دهد سکوت بود تا بین مردم محبوب شود. اما سکوت که نکرد هیچ با جریان سرکوب هم  همراه شد و بخش عمده ای از مسئولیت سرکوب  را بر عهده گرفت.

با وجود این  سخنان چند هفته پیش  سردار جعفری مبنی بر اینکه هیچ مقام سپاهی حق دخالت در انتخابات را ندارد  مثبت بود اما مانند بسیاری از موارد دیگر  بلافاصله نقض آن اشکار شد.

از جمله سخنان تبلیغاتی سردار نجات جانشین اطلاعات سپاه که در همایش انتخاباتی که به نفع رئیسی برگزار شده بود صریحا اعلام کرد « یکی از مشکلات ما خطر استمرار غرب گرایی است….در چنین شرایطی روی کار آمدن یک دولت انقلابی یک ضرورت به شمار می رود.»

او در سخنانی از مخالفت با دولت روحانی به دلیل آنچه که مدرنیزه کردن کشور نامیده گفته و تاکید کرده :«دولت‌‌هایی که داخل ایران می‌آیند می‌گویند باید مدرنیزه شویم، در صحبتی که با حجت الاسلام روحانی داشتیم تاکید کردیم که راه اندازی صوت تلگرام سبب می شود که ما هیچ موردی را نتوانیم، کنترل کنیم، اما رئیس جمهور در پاسخ گفتند، چرا از هرتکنولوژی که از غرب وارد می‌شود، مخالفت می‌کنید؟ تلگرام مظهر تمدن و مدرنیزم است و باید وارد کشور شود.»

جالب اینجاست که این سخنان را در همایش مدیران هیئت رزمندگان اسلام سراسر کشور ایراد کرده که به نفع ابراهیم رئیسی برگزار شده است.

پیش از این نیز مشاور عالی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران ، سردار یدالله جوانی گفته  بود: « امروز ماهیت رقابت چپ و راست به شکل قدیم نیست بلکه رقایت برای شتاب گرفتن جریان انقلابی است یا تقویت جریان غیرانقلابی، که درصورت تقویت جریان انقلابی اپوزیسیون و منافقین منتفع می‌شود.»

طبیعتا منظور سردار جوانی از جریان انقلابی مخالفان دولت و برجام است. فرمانده سپاه نیز قبلا تاکید کرده بود که برجام برای ایران منفعتی نداشته این در حالی است که با برجام از چاه سقوط بیرون آمدیم و از فصل هفتم منشور سازمان ملل خارج شدیم و تحریم های فلج کننده را متوقف کردیم.

در اظهاری نظر دیگر «حسین یکتا» مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیا و رییس سابق ستاد راهیان نور از نیروهای بسیج خواسته ، تمام کارهای خود را در این یک ماه تعطیل نموده و برای انتخابات فعالیت کنند.

وی خطاب به نیروهای بسیج گفته است : این‌بار اگر بیایند ریشه‌تون را می‌کَنند. این خط و این نشان! خدا شمر را روی سینه امام حسین دیده و ککش هم نگزیده است!

حالا پرسش از فرمانده سپاه این است این اظهارات معنای دخالت را نمی دهند؟

علاوه بر این خبرگزاری های تسنیم و فارس به ستاد تبلیغات علیه رئیس جمهور کنونی تبدیل شده اند. بودجه این خبرگزاریهای امنیتی هم توسط نیروهای سپاه تامین می شود. آیا می شود با وجود این دو خبرگزاری پر امکانات که دوپینگ های مالی  قدرتمندی پشت سر آنهاست باز هم مدعی بود سپاه  در انتخابات دخالت نمی کند؟

سردار، بهتر از هر کسی می داند که سپاه سالیان طولانی است  بر خلاف گفته امام به بازیگر سیاسی قهاری تبدیل شده است. بازیگری با امکانات فراوان و رانت های گسترده که می تواند نتیجه انتخابات را به ضرر مخالفان حضورش در سیاست و اقتصاد  تغییر دهد. بهتر نیست فرماندهان سپاه که مدام بر انقلابی بودن و ارزشی بودن خود تاکید می کنند دست از این تناقض برداشته و صریحا اعلام کنند بر خلاف قانون اساسی و سخن امام علاقه مندند در سیاست مانند اقتصاد کشور نقش ایفا کنند؟  حداقل تکلیف مردم که بارها در مناسبت های مختلف بر ضرورت بازگشت نظامی ها به پادگان  تاکید کرده اند و در انتخابات های مخالف علیه زور و تخطی از قانون رای داده اند مشخص می شود. وقت آن رسیده است سرداران از تناقض گویی دست بردارند و گر نه  بر مرم ایران مشخص است که یک نهاد نظامی چگونه با پول، زور و رسانه در صدد تحمیل بازی خود است.