جانشین فرمانده سپاه قدس: مدعی نیستیم آمریکا، تکفیری‌ها را درست کرده است

این جنگ، جنگ بسیار اساسی است و انسانهایی بسیار محکمی را می خواهد که در صحنه نبرد حاضر باشند و همه حیثیت خود را سر این جنگ گذارند.

esmaeil-ghaani-sahamnewsجانشین فرمانده سپاه قدس گفت: ما مدعی نیستیم که آمریکا، تکفیری‌ها و جبهه النصره را درست کرده است، اما آمریکا آن‌ها را به جان منطقه خاورمیانه انداخته و فتنه جدیدی را شروع کرده است.

به گزارش ایسنا، سردار اسماعیل قاآنی صبح امروز طی سخنانی در «همایش الگوهای فرماندهی و مدیریتی سردار شهید حسین همدانی» که در دانشگاه افسری امام حسین (ع) برگزار شد، با بیان این‌که «آمریکایی‌ها پس از شکست در جنگ افغانستان و عراق، جنگ سوریه را آغاز کردند»، گفت: آمریکایی‌ها پس از این‌که راه‌های‌شان را در افغانستان و عراق بسته دیدند، رفتند و فتنه جدیدی را در سوریه آغاز کردند.

وی افزود: البته ما مدعی نیستیم که آمریکا، تکفیری ها و جبهه النصره را درست کرده‌اند، این‌ها از قبل وجود داشتند اما آمریکا آن‌ها را به جان منطقه انداخت و فتنه جدیدی را شروع کرد.

وی با تاکید بر این‌که «امسال، سال تعیین سرنوشت جنگ سوریه است»، گفت: این جنگ، جنگ بسیار اساسی است و انسانهایی بسیار مستحکم و محکمی را می خواهد که در صحنه نبرد حاضر باشند و همه حیثیت خود را بر سر این جنگ گذارند؛ چرا که به حول و قوه الهی، امسال سال تعیین سرنوشت جنگ سوریه است.

جانشین فرمانده سپاه قدس ادامه داد: البته این جنگ ادامه دارد و اینطور نیست که با حوادث سوریه و عراق به پایان رسد؛ چراکه این جنگ، جنگی براساس هویت و بود و نبود است و این جنگ ادامه پیدا خواهد کرد.

وی همچنین با تشریح اوضاع فعلی جبهه جنگ در استان حلب سوریه، اظهار کرد: امروز می‌بینیم که چه فشاری در جبهه جنگ وجود دارد، بطوری که هفته گذشته حداقل ده هزار نیروی جدید تروریست به حلب آمده‌اند و در ۳۰ نوبت دست به حمله‌های انتحاری زده‌اند.

وی با اشاره به منطق عملکرد آمریکا در روند انجام مذاکرات گفت: آمریکایی‌ها بی‌دلیل پای میز مذاکره نیامده‌اند ؛ مذاکره کردن آن‌ها یک حرکت سینوسی است، به شکلی که هر زمان ببیند نمی‌توانند در جبهه جنگ کاری پیش ببرند میز مذاکره را پهن می‌کنند و هرگاه دریابند که می‌توانند در صحنه نبرد به موفقیت برسند، میز مذاکره را کنار می‌زنند.