پدر ستایش قریشی در واکنش به صدور حکم دو بار اعدام برای قاتل فرزندش؛ این حکم مرهمی است بر زخم عمیقمان

پدر ستایش نامه‌ای نوشته و ضمن تقدیر از مسئولان، تاکید کرده که گذشت نخواهد کرد تا ستایش‌های دیگر در آرامش به زندگی‌شان ادامه دهند.

By Irani, in اخبار جامعه سر خط خبرها on . Tagged width: , ,

setayesh-Ghoreishi-sahamnewsپرونده جنایت بسیار دردناکی که ۲۲ فروردین‌ماه در ورامین رخ داده و به شدت افکار عمومی کشور را تحت تاثیر قرار داد، پس از بررسی‌های صورت گرفته، امروز به صدور حکم رسید؛ حکمی که پدر مقتول آن را مرهمی بر زخم‌های عمیقش می‌خواند و امیدوار است به حفظ آرامش کودکانه فرزندانمان منجر شود.

به گزارش تابناک، بر اساس این حکم، امیرحسین، نوجوانی که یکی از تلخ‌ترین پرونده‌های جنایی را با قتل ستایش رقم زده، به دو بار اعدام و پرداخت دیه در این پرونده محکوم شده است. البته این حکم بدوی و قابل فرجام خواهی است و متهم می‌تواند به آن اعتراض نماید.

عسگر قاسمی آقباش، یکی از وکلای اولیای‌دم «ستایش قریشی» در این‌باره می‌گوید: قاتل به قصاص نفس در خصوص اتهام قتل عمد و یک‌بار اعدام در خصوص اتهام تجاوز به عنف محکوم شده است. همچنین پرداخت دیه و ارش ‌البکاره و جنایت بر میت از دیگر محکومیت‌های این فرد است.

قاسمی آقباش در ادامه یادآور می‌شود که این حکم قابل فرجام‌خواهی در دیوان‌عالی کشور است. یعنی قطعیت ندارد، هرچند به گفته مجتبی فرحبخش، وکیل مدافع متهم، قاضی پرونده زمانی حکم را صادر می‌کند که تحقیقات را قانع کننده بداند و در غیر اینصورت دستورات دیگری صادر خواهد کرد.

بدین‌ترتیب مشخص می‌شود که از دید قاضی پرونده، تحقیقات صورت گرفته در پرونده کافی بوده و بر اساس آن، صدور حکم ممکن بوده است. حکمی که پدر ستایش در واکنش به آن نامه‌ای به رشته تحریر درآورده و ضمن تقدیر از مسئولانی که همراهی‌شان کردند، تاکید کرده که گذشت نخواهد کرد تا ستایش‌های دیگر در آرامش به زندگی‌شان ادامه دهند.

نامه‌ای پر درد که به تشکر از کسانی که با ایشان همدردی و همراهی کردند و البته یک ابراز امیدواری و آرزوی بزرگ ختم شده و در آن، حکم صادر شده مرهمی بر زخم عمیق این خانواده خوانده شده است. این نامه که برای انتشار در اختیار تابناک قرار گرفته، بدین شرح است: (یادآوری مهم: متن نامه به جهت رعایت برخی موارد نگارشی، اندکی ویرایش شده است)

به نام خداوند عادل

این‌جانب شیرآقا قریشی، پدر مرحومه ستایش قریشی، مراتب تشکر و قدردانی خود را از تمام مسئولین جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارم؛ از طرف وکیلمان باخبر شدیم که قاتل فرزندمان به یک حکم اعدام و یک قصاص نفس محکوم شده است. خدا را شاکریم که خون فرزندمان پایمال نشد و این حکم خط بطلانی بر تمام گمانه‌زنی‌های نادرست علیه دستگاه قضایی ایران شد.

خانواده ما روزهای سختی را می‌گذراند ولی اعلام این حکم مرهمی‌ست بر زخم عمیق‌مان. ما هرگز راضی به مرگ کسی نبودیم ولی اعمال این چنین که قاتل ستایش انجام داد، جای هیچ گذشتی را باقی نگذاشت و ما نیز به خاطر ستایش‌های دیگران که خواهران و فرزندان شما عزیزان هستند، گذشت نخواهیم کرد تا فرزندان همه ما در آرامش به زندگی شاد و کودکانه‌شان ادامه دهند و کابوس هوس‌رانان و پلیدان را نداشته باشند. یک‌بار دیگر از تمامی عزیرانی که با ما همدردی کردند و ما را تنها نگذاشتند، تشکر می‌کنیم. به امید دنیایی عاری از خشونت. شیرآقا قریشی.