برسد به دست سردار!

By Irani, in يادداشت ها on . Tagged width: ,

Babak-Dad-Saham-News» بابک داد

سرلشگر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، سخنانی گفته که جای حیرت دارد. دو نکته از این سخنان را زیر ذره‌بین می‌گذاریم:

۱- آقای سلیمانی می‌گوید: {بعضی‌ها به غلط می‌خواهند به مردم بقبولانند که ما منزوی هستیم و باید از انزوا خارج شویم. این سوال مطرح است که اگر ما منزوی هستیم؛ پس چرا دشمن می‌خواهد با ما پیمان ببندد و رابطه داشته باشد؟}

▪️ سردار! آیا دولت ویرانگر احمدی‌نژاد و آن حجم تحریم‌های فلج‌کننده، چیزی جز «انزوا» و عزلت نصیب کشورمان کرده بود؟ چه چیزی را کتمان می‌کنید؟

کشورها بعد از امضای توافق هسته‌ای و جلب اعتماد، برای ایجاد رابطه با ایران قدم جلو گذاشتند. آیا این تلاش‌ها گواه این نیست که ایران در اوج عزلت و انزوا بود و بعد از برجام در حال خروج از آن انزواست؟ وارونه کردن حقایق، کدام گره از مشکلات را باز می‌کند؟

۲- به گفته سردار سلیمانی “عمق نفوذی که هم‌اکنون ایران در منطقه دارد در هیچ دورانی وجود نداشته است.”

▪️ این «عمق نفوذ در منطقه» به چه بها و قیمتی به دست آمده است؟ آیا واقعاً گمان کرده‌اید حضور مداخله‌گرانه سپاه در سوریه و فرمان پذیری ذلت‌بار از «روسیه کبیر» در آخر بازی، چیزی جز نفرین ملت سوریه و سرافکندگی نصیب شما خواهد کرد؟ از کدام عمق نفوذ سخن می‌گویید وقتی نگاه مردم منطقه و جهان به دخالت‌های ایران در یمن و سوریه و عراق و افغانستان با دیده‌ی «باجگیری» و آتش‌افروزی می‌نگرند؟

این کدام عمق نفوذ است که اعراب و اسرائیل را درباره خطر ایران «همسو» و همدل کرده است؟ این حاصل عمق نفوذ و موفقیت شماست.

کاش سردار سلیمانی روشن کنند سپاه قدس دقیقاً چه دستاوردی جز نفرت‌پراکنی و «ایران‌هراسی» از این نفوذ اجباری خود در کشورها داشته است؟!

کلام آخر:

سردار! اگر واقعاً دلسوز این مردم و کشور هستید، به سرداران سپاه بفهمانید دست از «گروگانگیری شهروندان دوتابعیتی» در ایران بردارند؟ الان بیشترین انرژی هیأت‌های دیپلماتیک ایران و رئیس جمهور، صرف این می‌شود تا مسئولان غربی از آقایان روحانی و ظریف بخواهند تا درباره آزادی افرادی که در اصل «ایرانی» هستند و به اتهامات واهی توسط سپاه بازداشت شده‌اند، کاری بکنند. کسانی که اصلیت ایرانی دارند و برای استیفای حقوق انسانی آنها، سران کشورهای متبوع‌شان باید «وقت مذاکره و رایزنی‌ها درباره مسائل مهم» را به گفتگو درباره آزادی این افراد بیگناه صرف کنند. این فرصت‌های مذاکرات، می‌توانست به موضوعات کلان‌تری که به نفع پیشرفت کشور است اختصاص یابد.

آیا می‌دانید دخالت‌های هزینه‌آفرین سپاه در منطقه و در بازداشتهای خودسرانه افراد دوتابعیتی، «تمام انرژی دیپلماتیک دولت» را گرفته است؟

سردار! شما از یکطرف خود را سرباز ساده می‌نامید ولی در «عمل» در هیأت و اندازه‌های یک «دولت سایه»، چوب لای چرخ مسائل داخلی می‌گذارید و در جنگ سوریه هم بعنوان پیاده‌نظام روسیه در حال نقش‌آفرینی هستید و بیش از پانصد تن از نیروهای نظامی ایران را قربانی «بقای بشار اسد» کرده‌اید.

سردار! تردید نکنید تا این روند ویرانگر و ماجراجویانه ادامه دارد، «سایه انزوا» از سر ایران دور نخواهد شد. به نفع ایران مدتی از این «عمق نفوذ» در دوردستها کناره بگیرید و بگذارید این مردم بعد از سالها تحریم و انزوا، نفسی بکشند.

پنجشنبه اول مهر ۹۵
۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶