مشایی: صلاحیتم برای انتخابات تایید نمی‎شود/ احمدی‎نژاد در انتخابات ۹۶ نامزد نمی‎شود

اسفندیار رحیم مشایی بدون هیچ محافظی که به قول خود برای مداوای «مادر» از خانه بیرون آمده بود در پاساژی واقع در خیابان میرداماد دیده شد.

Ahmadinejad&mashaei-saham-newsبا پایان یافتن ریاست‌جمهوری محمود احمدی‎نژاد مهمترین سوال این بود که از این پس «اسفندیار رحیم مشایی» پر حاشیه‎ترین چهره دولت نهم و دهم چه خواهد کرد؟ خبری از او در دفتر کاری احمدی‎نژاد در ولنجک نبود و البته همچنان هم نیست حتی در سفرهای استانی که رئیس‎جمهور سابق انجام می‎دهد، نشانی از رحیم مشایی را نمی‎توان دید.

شاید به همین دلیل است که شایعاتی درباره او مطرح شد مانند اینکه تهران را ترک کرده و به زادگاه خود «رامسر» در استان مازندران رفته یا اینکه در بازداشت به سر می‎برد و در آخر هم شنیده شده است که در تهران حضور دارد اما ظاهرا ترجیح می‎دهد، کمتر دیده شود.

رحیم مشایی برای رسانه‎ها همیشه چهره خبرسازی به حساب می‎آمد و می‎آید. او پس از انتخابات جنجالی سال ۸۸ معاون اول رئیس‎جمهور شد که با حکم حکومتی از سمت خود استعفا داد البته بلافاصله احمدی‎نژاد با حکمی دیگر وی را به ریاست دفتر ریاست‎جمهوری منصوب کرد تا نسبت به یار دیرین خود ادای دین کرده باشد.

رحیم مشایی حتی برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ با وجود آنکه گروهی از اصولگرایان معتقد بودند لیدر جریانی موسوم به «جریان انحرافی» است با همراهی احمدی‎نژاد کاندیداتوری خود را اعلام و آن را به ثبت رساند اما همانطور که قابل پیش‎بینی هم بود رد صلاحیت شد و زمانی که این اظهار نظر به گوش رسید که به دلیل حضور او در کنار احمدی‎نژاد اصولگرایان از رئیس جمهور سابق حمایت نخواهند کرد گفت که فعالیت سیاسی را کنار خواهد گذاشت.

اما حضور یکباره او و البته بدون احمدی‎نژاد در مراسم ترحیم همسر فرمانده کل ارتش در روز چهارشنبه نشان داد که رحیم مشایی نه در مازندران است و نه اینکه در بازدداشت به سر می‎برد بلکه داخل تهران حضور دارد و از روبرو شدن با دوربین عکاسی خبرنگاران هم ابایی ندارد.

بدون شک احمدی‎نژاد و نزدیکان او از جمله اسفندیار رحیم مشایی می‎توانند از جمله صحنه‌گردانان انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ باشند و تاثیر مهم جریان منسوب به این دو در این انتخابات که زمان برگزاری‎اش، سال آینده است را نمی‎توان انکار کرد. به همین دلیل در گوشه و کنار مراسم‎های مختلف خبرنگاران چشم می‎اندازند تا پاسخی برای پرسش‎های خود بیابند که نمونه آن مراسمی بود که اشاره شد.

اما امروز نیز اسفندیار رحیم مشایی بدون هیچ محافظی که به قول خود برای مداوای «مادر» از خانه بیرون آمده بود در پاساژی واقع در خیابان میرداماد دیده شد. زمانی که به طور اتفاقی خبرنگار رویداد۲۴ هم آنجا حضور داشت. او که هیچ تقاضای ثبت عکس یادگاری با فروشندگان پاساژ را رد نمی‎کرد چند سوال «رویداد ۲۴» که در زیر با هم می‎خوانیم را هم البته با پاسخ های بسیارکوتاه بی‎جواب نگذاشت.

آقای مشایی برای انتخابات ریاست‎جمهوری سال آینده برنامه‎ای دارید؟

نه هیچ برنامه‏‎ای ندارم.

چرا؟

اینها ما را رد صلاحیت می‎کنند. وقتی هاشمی رفسنجانی را رد صلاحیت کردند، صلاحیت من را هم تایید نخواهند کرد.

از برنامه آقای احمدی‎نژاد برای ریاست جمهوری سال ۹۶ خبر دارید؟

آقای احمدی‎نژاد هم هیچ برنامه‎ای برای این انتخابات ندارد و ایشان در این دوره نامزد نمی‎شود.

آقای مشایی بدون محافظ و تنها بیرون آمدید.

تمام شد. دوره ما به پایان رسید.