نامه احسان مازندرانی از زندان اوین به دادستان کل کشور: کمیته حقیقت یاب تشکیل دهید

این روزنامه نگار که به همراه ۴ تن دیگر از جمله عیسی سحرخیز در ۱۱ آبان ماه ۹۴ از سوی سازمان اطلاعات سپاه بازداشت بازداشت شده بودند.

Ehsan-Mazandarani-sahamnews

احسان مازندرانی در نامه ای به دادستان کل کشور٬ در جهت رسیدگی عادلانه به پرونده قضایی اش٬ چهار خواسته را مطرح کرده و گفته تا رسیدن به این خواسته ها از اعتصاب غذای خود که از اول مهرماه آغار خواهد کرد٬ دست نخواهد کشید.
به گزارش سحام٬ این روزنامه نگار که به همراه ۴ تن دیگر در ۱۱ آبان ماه ۹۴ از سوی سازمان اطلاعات سپاه بازداشت بازداشت شده بودند٬‌ در دادگاه بدوی با حکم محمد مقیسه و با اتهام واهی پروژه نفوذ به ۷ سال زندان محکوم شد. این رای در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال رسیده است.
آفرین چیت ساز دیگر بازداشتی پروژه موسوم به نفوذ است که دادگاه بدوی به ۱۰ حبس شد.وکیل وی پیش از این اعلام کرد که حکم آفرین چیت ساز نیز در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال رسیده و از قبل اززمان ابلاغ حکم تا امروز در مرخصی بسر می برد. داوود اسدی و سامان صفرزایی نیز دیگر بازداشتی های این پروژه هستند که هر کدام حبس ۵ ساله شان در دادگاه تجدید نظر به ترتیب به ۱ و ۲ سال رسیده است. عیسی سحر خیر نفر پنجم پروژه نفوذ نیز که بدلیل وخامت حالش در بیمارستان بستری است در پروژه نفوذ به یک سال و نیم حبس محکوم شده است.

نامه احسان مازندرانی که توسط همسر ش را که سایت اصلاحات نیوز کرده٬ به شرح زیر است:

بسمه تعالی

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج شیخ جعفر منتظری
دادستان محترم کل کشور

با سلام و احترام
نامه قبلی ۱۴ صفحه ای اینجانب خطاب به جنابعالی در خصو ص بخش هایی از پرونده ، نتیجه ای در پی نداشت و علت آن را نه کم عنایتی دادستان محترم کل ، که بی تقصیری مجموعه دستگاه قضا در ابتدا تا انتهای این ماجرای سیاسی می دانم . در عین حال از آنجا که سکوت را در ادامه مسیر جایز نمی دانم خواسته های ذیل را مطرح و تا زمان تحقق آنها دست از اعتصاب غذای خود که از تاریخ ۱ مهر ۱۳۹۵ آغاز می کنم نخواهم کشید:

– تشکیل کمیته حقیقت یاب از سوی مجلس شورای اسلامی در خصوص بازداشت هایی که با ادعای “شبکه نفوذ “انجام شده است.

– ارائه فرصت پاسخگویی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری به اینجانب و سایر روزنامه نگاران بازداشت شده ، برابر زمانی که در تاریخ ۱۲/۸/۹۴ به دستگاه بازداشت کننده داده شد.

– محاکمه و برخورد با عوامل دروغ به رهبر معظم انقلاب و افکار عمومی که با اسم رمز “نفوذ” اقدام به تسویه حساب سیاسی کردند.

– آزادی بی قید و شرط اینجانب با توجه به اینکه نزدیک به نیمی از دوران زندان غیر قانونی خود را پشت سر گذاشته ام.توجه داشته باشید که این پرونده مختومه شده وزارت اطلاعات در سال ۹۱ است که با نام “نفوذ “توسط سازمان اطلاعات موازی گشوده شد.

امیدوارم با ورود جنابعالی به این پرونده که همواره رویکردی توام با تدبیر و اعتدال در مسائل سیاسی – قضایی داشته اید شاهد تحقق عدالت در ام القرای جهان اسلام باشیم.

با سپاس
احسان مازندرانی
زندان اوین