علی لاریجانی: سردار دهقان ادب را رعایت نکرد/ پرواز هواپیماهای روسی متوقف نشده

صادقی: علی‌رغم اینکه پروازها متوقف شده، تقاضای ما از هیئت رئیسه پابرجاست، تقاضا داریم به درخواست نمایندگان رسیدگی و پروازها متوقف شود.

Ali-Larijani-sahamnewsلاریجانی در تذکری به وزیر دفاع اعلام کرد که وی درباره مجلس درست حرف نزده و ادب حکمرانی را در این باره رعایت نکرده است.

به گزارش منابع خبری، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح سه‌شنبه، ۲ شهریور با بیان اینکه لازم است توضیحاتی درباره استفاده روسیه از پایگاه هوایی در همدان ارائه کنم، اظهار کرد: همان‌طور که در جلسه گذشته هم اعلام کردم ما هیچ پایگاهی به هیچ کشوری نداده‌ایم.

وی تاکید کرد: این امر موقتی بود و تنها برای سوخت‌گیری پایگاه همدان در اختیار روسیه قرار گرفت که این امر احتیاج به اجازه مجلس نداشت.

رئیس مجلس در تذکری به سردار دهقان، گفت: وزیر دفاع درباره مجلس درست حرف نزد و ادب حکمرانی را در این باره رعایت نکرد.

لاریجانی افزود: امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تاکید کرده‌اند که مجلس در رأس امور است از این رو ارکان نظام باید در بیان مطالب خود به ساختار نظام اسلامی توجه داشته باشند.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکری درباره پرواز هوایپماهای روسی از پایگاه نوژه گفت: پروازها متوقف نشده است و ایران در مبارزه با تروریست با روسیه اتحاد دارد.

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، صبح روز سه‌شنبه، ۲ شهریور در نشست علنی پارلمان طی تذکری اظهار کرد: در جلسه قبل پارلمان تقاضای به امضای ۲۰ نفر از نمایندگان تقدیم هیئت رئیسه مجلس کردیم درباره توضیحات مسئولان ذیربط که پایگاه‌های خودمان را در اختیار قدرت‌های جهانی بگذاریم. برای هماهنگی و همفزایی بیشتر بین قوا این درخواست تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

صادقی تصریح کرد: علی‌رغم اینکه پروازها متوقف شده، تقاضای ما هنوز از هیئت رئیسه پابرجاست و تقاضا داریم به درخواست نمایندگان رسیدگی و پروازها متوقف شود.

براساس این گزارش، علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به صادقی نماینده مردم تهران، گفت: پروازها متوقف نشده است و ایران در مبارزه با تروریست با روسیه اتحاد دارد و در پایگاه همدان هم به هیچ قدرت جهانی پایگاهی دائم ندادیم. درخواست شما بیاید حتماً رسیدگی می‌کنیم.