سعید بهشتی فر، «جوان مهاجم به زنان جهرمی» در ملاء عام اعدام شد

بهشتی‌فر هدف خود را مبارزه با بدحجابی ذکر و گفته بود: اهداف وی زنان و دخترانی بوده‌اند که با مانتو در سطح شهر تردد می‌کردند.

Beheshtifar-sahamnews-1
عکس اختصاصی از جهرم

جوانی که در آبان و آذر سال ۱۳۹۴، با انگیزه‌های مذهبی و با تحریک عده‌ای از روحانیون تندرو، به زنان و دختران جهرمی حمله کرده بود، روز یکشنبه ۳۱ مردادماه در ملاء عام اعدام شد.

به گزارش «سحام»، رئیس‌کل دادگستری جهرم به خبرگزاری ایسنا گفت که حکم اعدام «سعید بهشتی‌فر»، فرد ۲۴ ساله‌ای که متهم به حمله «با چاقو» به ۹ زن در سال ۹۳ بود، روز یکشنبه ۳۱ مرداد، در یکی از چهار راه‌های جهرم، در ملأ عام اجرا شده است.

«سعید (محمد) بهشتی‌فر» در آبان و آذر سال ۱۳۹۴، طی ۱۱ مورد حمله فیزیکی با سلاح سرد به زنان و دختران جوان جهرمی، آنان را به بهانه «تردد با مانتو» و «نداشتن حجاب کامل (چادر)» از ناحیه شکم و باسن مورد جراحت قرار داده بود.

«بهشتی‌فر» که عضو پایگاه بسیج قطب آباد جهرم بود، سال گذشته طی بازجویی‌های اولیه خود گفت که این اقدامات را پس از شنیدن صحبت‌های یکی از روحانیون که «ریختن خون بدحجاب را مباح شمرده»، انجام داده و هدف وی «اقدام عملی برای نهی از منکر» بوده است.

Beheshtifar-sahamnews-2
عکس اختصاصی از جهرم

در بازجویی‌های اولیه، وی هدف خود از این اقدامات را «مبارزه با بدحجابی» ذکر کرد و گفت: «اهداف وی زنان و دخترانی بوده‌اند که حجاب کامل با چادر نداشته و با مانتو در سطح شهر تردد می‌کردند.»

برخی افراد ذی‌نفوذ در استان فارس به محض ارتکاب این حملات توسط «بهشتی‌فر»، فورا ارتباط او را با بسیج قطب‌آباد تکذیب و سعی داشتند از طریق تهیه «گواهی عدم سلامت روانی»، او از مجازات برهانند که با اطلاع‌رسانی به موقع «سحام»، این اقدام ناکام ماند.

این جوان مهاجم که از سوی دادگاه انقلاب جهرم به جرم «محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد بر بانوان» جهرم به اعدام در ملاءعام محکوم شده بود، صبح روز یک‌شنبه پس از تأیید حکم توسط شعبه ۴۱ دیوان‌عالی کشور و استیذان معاون اول قوه قضائیه، در چهارراه دفاع مقدس با حضور جمع زیادی از مردم به دار آویخته شد.

دادگستری فارس اعلام کرد اقدامات مجرمانه این فرد سبب ایجاد ترس و وحشت در میان زنان و دختران در شهرستان جهرم شده بود، این مجرم پس از دستگیری به اقدامات مجرمانه خود اعتراف و پزشکی قانونی نیز صحت عقلی وی در زمان ارتکاب جرائم را تأیید کرده بود.

«سعید بهشتی‌فر» فرزند سرهنگ پاسدار جلیل بهشتی فر (جلیل اسفریزی) بود که در زمان مخابره خبر حمله فرزندش به زنان و دختران جهرمی، فرمانده بسیج قطب آباد (روستایی در فاصله ۱۰ کیلومتری جهرم) بوده است.