نهمین روز اعتصاب غذای نرگس محمدی برای «تماس با فرزندان»

نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر به دو بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلا است، و در پی تشنج در زندان، بیماری وی تشدید شده است.

By Irani, in اخبار از بند سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Narges-Mohammadi-sahamnews«نرگس محمدی» نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که با خواسته ابتدایی «تماس تلفنی با فرزندانش» دست به اعتصاب غذا زده، نهمین روز از این اعتصاب را پشت سر گذاشته است.

به گزارش خبرنگار «سحام»، نرگس محمدی که در بند زنان زندان اوین به سر می‌برد، از روز هفتم تیرماه دست به اعتصاب غذا زده است.

خانم محمدی هدف از این اقدام را «عدم اجازه مسئولین زندان برای تماس با فرزندانش» عنوان کرده است.

نرگس محمدی در زندان در حالی دست به اعتصاب غذا زده که پزشکان معالج او تأکید کرده‌اند؛ دو بیماری‌ خانم محمدی در فضای زندان و محیط‌های تنش‌زا تشدید شده و در نهایت بی‌توجهی به وضعیت بیماری او می‌تواند جان او را به خطر بیاندازد.

نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر به دو بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلا است، و از مهرماه سال ۱۳۹۴ در پی تشنج در زندان، بیماری وی تشدید شده است.

نخستین بار مقام‌های مسئول در قوه قضاییه پس از گذشت ده ماه از بازداشت در ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۵ به نرگس محمدی اجازه دادند تا برای اولین مرتبه با فرزندان خردسالش به‌صورت تلفنی صحبت کند.

در پی انتقال نرگس محمدی به زندان «علی» و «کیانا» دو کودک خردسال خانم محمدی مجبور شدند نزد پدر خود در فرانسه اقامت داشته باشند.

چندی پیش «تقی رحمانی» فعال سیاسی طیف ملی و مذهبی که نزدیک به نیمی از عمر خود را در زندان‌های جمهوری اسلامی گذرانده خبر داد که بازجوی همسرش گفته «به دلیل این‌که بچه‌ها نزد پدرشان در فرانسه هستند، اجازه نمی‌دهد تا او با فرزندانش گفت‌وگو کند.»

بازجو دلیل این اقدام عجیب و خلاف اصول انسانی خود را «امکان ارتباط نرگس با شوهرش» عنوان کرده است.

به‌ موجب رأی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، خانم محمدی به استناد مواد ۵۰۰، ۶۱۰، ۴۹۸ و ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، در مورد اتهام اجتماع و تبانی به‌قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به تحمل پنج سال و در مورد اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل یک سال حبس و در مورد اتهام تشکیل و اداره گروه «لگام» (لغو گام به گام مجازات اعدام) به تحمل ده سال حبس محکوم‌ شده است.