داستان آن دو مرد با فیش و گاز و قندان؛ عیسی سحرخیز فیش حقوقی اش را منتشر کرد

سحرخیز در چالشی جدید فیش حقوقی خود را منتشر کرده است آن‌هم در شرایطی که در بیمارستان بستری است و بیش از دو برابر حقوق دریافتی را در شرایط طبیعی خرج هزینه‌های پزشکی می‌کند همچنین مخارج خورد و خوراک سه مامور مراقب از خود را.
در این شرایط به او هشدار داده‌اند که از اول تیرماه ۹۵ بیمه‌ی درمانی‌اش بی‌ارزش است و سازمان تامین اجتماعی مسوولیتی درقبال هزینه‌های درمان ندارد و همه چیز به‌نرخ آزاد محاسبه خواهد شد آن‌هم برای یک فرد مستمری بگیر!

isa-saharkhiz-gaz-sahamnews
داستان جر و بحث آن دو مرد اعضای هیات نظارت بر مطبوعات که در نهایت منجر به پرتاب قندان و گاز گرفتن و پیراهن پاره شد، بعید است که حالا حالاها فراموش شود.
ماجرای ۱۲ سال پیش، آن عکس «عیسی سحرخیز» با پیراهن خونی در زیر تابلوی پزشکی قانونی، کتف‌های کبود بر اثر اصابت قندان چینی و جای چهار دندان بر شانه‌ی چپ که هنوز بسیاری طالب دیدن محل جراحت هستند.
ماجرای شکایتی بی سرانجام چون یک طرف دعوا مرد قدرتمند قوه‌ی قضاییه بوده است و گشودن پرونده ممنوع و صدور حکم مجازات خلاف و حتی انتشار نوار مکالمات جلسه هیات نظارت هم ممنوع!
به گزارش سحام٬ سحرخیز در چالشی جدید فیش حقوقی خود را منتشر کرده است آن‌هم در شرایطی که در بیمارستان بستری است و بیش از دو برابر حقوق دریافتی را در شرایط طبیعی خرج هزینه‌های پزشکی می‌کند همچنین مخارج خورد و خوراک سه مامور مراقب از خود را.
در این شرایط به او هشدار داده‌اند که از اول تیرماه ۹۵ بیمه‌ی درمانی‌اش بی‌ارزش است و سازمان تامین اجتماعی مسوولیتی درقبال هزینه‌های درمان ندارد و همه چیز به‌نرخ آزاد محاسبه خواهد شد آن‌هم برای یک فرد مستمری بگیر!
در آن سو «محسنی‌اژه‌ای» در پاسخ این سوال خبرنگاری کنجکاو که آیا دوست دارید فیش حقوقی شما هم منتشر شود، سخنی شگفت‌انگیز گفته است که بر عدم شفافیت دریافتی های مقام‌های غیردولتی در ساختار حاکمیت دوگانه‌ی کشور تاکید دارد، از جمله مقام‌های قضایی.
معاون قوه‌ی قضاییه پاسخ داده است که «نه! ممکن است کسی بخواهد(فیش حقوقی) منتشر کند اما من نمی‌خواهم فیش حقوقی‌ام را منتشر کنم!» این همان حرفی است که فرماندهان سپاه از زبان «شریف» سخنگوی این نهاد اعلام کرده‌اند.
اما چالشی که سحرخیز و دیگر زندانیان سیاسی – مطبوعاتی آغاز کرده‌اند شاید مشوقی شود تا محسنی‌اژه‌ای آن بخش از سخنان خود را جدی بگیرد که گفته بود: «…ممکن است فیش حقوقی‌ام را منتشر کنم.»!
چالش این دو مرد شاید بتواند روزنه‌ای ایجاد کند برای ورود روزنامه‌نگاران و اهالی مطبوعات به پرونده‌های حقوقی و دریافتی‌های مستقیم و غیر مستقیم نهادهای قضایی کشور و دادستان‌ها و قضاتی که سرنوشت بسیاری از مردم ایران اکنون در دست آنها است.

isa-saharkhiz-paycheck-sahamnews