تماس تلفنی احمد منتظری با خانواده نرگس محمدی

آقای منتظری با ابراز امیدواری نسبت به اینکه حکم خانم محمدی در دادگاه تجدید نظر اصلاح شود، گفت که حق این فعال مدنی آزادی است.

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Narges-Mohammadi-sahamnewsاحمد منتظری، فرزند آیت‌الله منتظری در تماس تلفنی با خانواده نرگس محمدی، ابراز امیدواری کرد که در حکم زندان خانم محمدی تجدید نظر شده و این حکم تغییر کند.

خانم محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که اینک در زندان به‌سر می‌برد، براساس حکم دیگری در دادگاه بدوی بار دیگر به زندان طویل‌المدت محکوم شده است.

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، آقای منتظری در این تماس تلفنی، صدور حکم ۱۶ سال زندان برای نرگس محمدی را غیرقابل قبول دانست و تصریح کرد که این حکم با موازین عرف و شرع هم‌خوانی ندارد.

یکی از اتهام‌های خانم محمدی که قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برای آن حکم ده سال زندان صادر کرده، تلاش برای تغییر مجازات اعدام است.

آقای منتظری گفت که تلاش برای تغییر برخی قوانین در جهت بهبود اوضاع، عملی قابل تحسین است. او گفت: «امروز کار به جایی رسیده است که حتی برخی مقام‌های قضایی هم به تغییر برخی قوانین از جمله مجازات اعدام اشاره کرده و آن را خواستار شده‌اند.

از همین رو آقای منتظری با ابراز امیدواری نسبت به اینکه حکم خانم محمدی در دادگاه تجدید نظر اصلاح شود، گفت که حق این فعال مدنی آزادی است.