دیدار فعالان سیاسی و مدنی با فریبا کمال آبادی پیش از بازگشت به زندان

روحانیون و مراجع تقلید حکومتی ایران، ملاقات با بهاییان، دست دادن با آنان، و هم‌سفره شدن مسلمانان با این اقلیت مذهبی را «حرام» توصیف می‌کنند.

Fariba-Kamalabadi-sahamnewsجمعی از فعالان سیاسی و مدنی پیش از بازگشت فریبا کمال آبادی شهروند بهایی به زندان اوین با وی ملاقات کردند.

به گزارش «سحام»، فریبا کمال آبادی، روز گذشته به زندان اوین بازگشت. وی روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت پس از ۸ سال به مرخصی پنج روزه آمده بود.

تا کنون شمار زیادی از فعالان سیاسی و مدنی و زندانیان سیاسی سابق با این زندانی عقیدتی ملاقات کرده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به نسرین ستوده، فائزه هاشمی رفسنجانی و مهسا امرآبادی، ژیلا بنی‌یعقوب و ساجده عرب‌سرخی اشاره کرد.

در این میان ملاقات فائزه هاشمی رفسنجانی با هم‌بندی سابق خود مناقشه برانگیز و مورد هجوم روحانیون و رسانه‌های حکومتی ایران قرار گرفته است.

ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید حکومتی قم در درس خارج فقه امروز خود، دیدار با بهاییان را «تقویت دشمنان اسلام» دانسته که از نظر شرعی «جرم» محسوب می‌شود و می‌توان مجرم را تعقیب کرد.

روحانیون و مراجع تقلید حکومتی ایران، ملاقات با بهاییان، دست دادن با آنان، و هم‌سفره شدن مسلمانان با این اقلیت مذهبی را «حرام» توصیف می‌کنند.

از سوی دیگر هم‌زمان با تلاش روحانیون حکومتی برای محکومیت دیدار فائزه هاشمی با فریبا کمال آبادی شهروند بهایی، رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران و جریان مخالف مردم نیز، از صبح امروز حملات هماهنگ و متمرکزی را در حمله به هاشمی رفسنجانی آغاز کرده‌اند.

به نظر می‌رسد این حملات طی روزهای آینده شکل هماهنگ‌تر و گسترده‌تری را به خود بگیرد.

عکس‌های زیر ملاقات جمعی دیگر از فعالان سیاسی و مدنی با فریبا کمال آبادی پیش از بازگشت او به زندان اوین را به تصویر کشیده است.
Fariba-Kamalabadi-sahamnewsMohammad-Nourizad-sahamnewsshahnaz-Akmali-sahamnewsFariba-Kamalabadi-sahamnewsMohammad-Maleki-sahamnews