احمد منتظری به آیت الله خامنه ای: درباره مینو خالقی حکم حکومتی صادر کنید

احمد منتظری در نامه ای رهبر ایران٬ از وی خواست تا با صدور حکم حکومتی٬ آرای مردم اصفهان به این منتخب مردم در مجلس را تایید کند.

Ahmad-Montazeri-saham-news

احمد منتظری، فرزند آیت‌الله العظمی منتظری در نامه‌ای رهبر ایران، از وی خواست تا با صدور حکم حکومتی، آرای مردم اصفهان به مینو خالقی منتخب مردم در مجلس دهم را تایید کند.

به گزارش سحام و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله منتظری، متن این نامه بدین شرح است:

باسمه تعالی
خدمت حضرت آیت‌الله خامنه ای
رهبر محترم جمهوری اسلامی ایران

پس از سلام و تبریک اعیاد مبارکه شعبانیه، همان‌گونه که استحضار دارید شورای نگهبان در اقدامی غیرقانونی با ابطال آرای خانم دکتر مینو خالقی، نماینده منتخب مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، توهین بزرگی به ملت ایران و بالاخص مردم بیدار و آگاه اصفهان نموده است.

تأیید این اقدام شورای نگهبان، توسط شورای حل اختلاف قوای سه‌گانه، در واقع مهر تأیید کلّ نظام جمهوری اسلامی بر این بدعت ناپسند است.

یکی از وظایف جنابعالی به عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران، حفاظت و حراست از آبروی نظام است؛ و چنانچه در راستای این انجام وظیفه، حقوق خانم مینو خالقی و مردم اصفهان را به آنان بازگردانید، این لطمه به آبروی نظام اسلامی تا حدود زیادی جبران می‌گردد.

حتماً استحضار دارید که در کمال تأسف فاصله بین دموکراسی پذیرفته شده در جهان امروز، با برخی اقدامات مسئولین جمهوری اسلامی تا چه حدّ است.

در کشور انگلستان در شرایطی که توسط گروه‌های افراطی و به نام مسلمان، همچون داعش و القاعده، امنیت آنان به مخاطره افتاده است، فردی مسلمان و شیعه به عنوان شهردار پایتخت برگزیده می‌شود؛ و این مصداق دموکراسی، سعه‌صدر و حاکمیت ارزش‌های انسانی، تحسین همگان را بر می‌انگیزد؛ و با کمال تأسف در ایران که به جمهوریت، اسلامیت و پیروی از امام علی(ع) افتخار می‌کند، حتی فقهای عادل شیعه توسط شورای نگهبان ردّ صلاحیت می‌شوند!! و این قیاس موجب سرافکندگی و شرمساری دوستداران نظام و مدافعین واقعی انقلاب اسلامی است.

امیدوارم جنابعالی در اقدامی عاجل و با حکم حکومتی، به پیروی از امام صادق (ع) که فرمود: «کونوا دعاه الناس بغیر ألسنتکم»، با تأیید آرای مردم اصفهان، این خسارت بزرگ را جبران نمایید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

احمد منتظری
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵