افسر نگهبان اوین مانع روند درمان «سحرخیز» شد

کارشکنی افسر نگهبان وقت زندان اوین (یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۵) مانع اعزام «عیسی سحرخیز»، روزنامه‌نگار منتقد به بیمارستان امام خمینی برای انجام MRI توده مشکوک در غدد فوق کلیوی وی شد. مسوولان زندان اوین از پیش اعلام کرده بودند که توانایی اعزام خودرو برای انتقال سحرخیز از مرکز قلب تهران به قسمت عکس‌برداری (MRI) مجتمع درمانی امام خمینی را ندارند.

isa-saharkhiz-sahamnews5434

کارشکنی افسر نگهبان وقت زندان اوین (یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۵) مانع اعزام «عیسی سحرخیز»، روزنامه‌نگار منتقد به بیمارستان امام خمینی برای انجام MRI توده مشکوک در غدد فوق کلیوی وی شد.

به گزارش «سحام»٬ مسوولان زندان اوین از پیش اعلام کرده بودند که توانایی اعزام خودرو برای انتقال سحرخیز از مرکز قلب تهران به قسمت عکس‌برداری(MRI) مجتمع درمانی امام خمینی را ندارند.

باوجود هماهنگی‌های صورت گرفته از هفته‌ی پیش و به‌دستور دادستان برای این اقدام مهم در زمان مقرر، افسر نگهبان زندان اوین بر اعزام هر ۳ مامور مراقب تاکید داشت در حالی‌که آمبولانس بیمارستان جای لازم برای استقرار آنان را نداشت و جلوگیری از استفاده‌ی خودروی شخصی برای عزیمت دو مراقب دیگر سبب شد که این عکس‌برداری مهم انجام نشود و استمرار این وضعیت می‌تواند موجب تشدید بیماری سحرخیز شود.

شنیده شده که افسر نگهبان وقت حتی حاضر نشده در این خصوص با سحرخیز و به‌صورت تلفنی صحبت کند و تنها به ماموران مراقب دستور داده تا از اعزام به عکس‌برداری خودداری شود و زندانی را به اتاقش بازگردانند.

«مهدی سحرخیز»، فرزند این روزنامه‌نگار دربند در همین‌باره به خبرنگار «سحام» گفت: «خانواده‌اش شکایتی را تنظیم و تقدیم دادستان تهران خواهند کرد چراکه عدم عکس‌برداری و عقب افتادن تشخیص بیماری پدرش موجب به‌خطر افتادن جان وی خواهد شد».

وی افزود: «از طرفی وقت گرفتن برای این عکس‌برداری تخصصی، پروسه‌ای طولانی با هماهنگی دادستانی اوین در پیش دارد و ممکن است بازهم مثل این‌بار و به‌دلایل نامشخص، این آزمایش حیاتی انجام نشود».

گفتنی‌است، آزمایش‌های پیشین این روزنامه‌نگار زندانی نشان از توده‌ی بزرگی در غدد فوق‌کلیوی وی دارد که ممکن است سرطانی باشد و زمان در تشخیص این بیماری‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سحرخیز پس از دستگیری در آبان‌ماه پارسال و پس از اعتصاب‌غذا و مشکلات کلیوی به‌صورت پنهانی به بیمارستان بقیه‌الله اعزام شد و در آنجا آزمایشات مخصوص به‌خاطر بیماری کلیوی از وی گرفته نشد و طولانی شدن روند رسیدگی به بیماری ایشان، سبب تشدید عوارض شد.