سعید رضوی فقیه به دلیل مشکلات ناشی از اعتصاب غذا در بیمارستان بستری شد

رضوی فقیه در طول اعتصاب غذای خود، ۱۰ کیلو وزن خود را از دست داده و باید تا پایان پروسه بررسی و نتایج آزمایشات در بیمارستان بماند.

Razavi-faghih-saharkhiz-sahamnewsسعید رضوی فقیه روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب و منتقد حکومت ایران از روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۵ در مرکز قلب تهران بستری شده است.

به گزارش خبرنگار «سحام»، سعید رضوی فقیه که پس از ۱۵ روز اعتصاب غذا و دوختن لب‌هایش در بند ۸ زندان اوین، بلافاصله توسط مسئولین قوه قضاییه آزاد شد، به دلیل عفونت ریوی و مشکلات جدی قلبی در مرکز قلب تهران بستری شده است.

سعید رضوی‌فقیه در حالی روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین‌ماه، لبان دوخته شده خود را باز کرد که مسئولین زندان اوین با مراجعه به وی، بخشی از خواسته‌های این زندانی سیاسی را محقق کردند و از وی خواستند هر چه سریع‌تر اقدام به باز کردن لب‌های دوخته شده خود کند.

رضوی‌فقیه در اعتراض به «قانون‌شکنی‌»های قوه قضائیه، «عدم تفکیک زندانیان سیاسی» و «حمایت مسئولین سازمان زندان‌ها از متهمان پرونده فساد کلان مالی ۳۰۰۰ میلیارد تومانی» و «حمایت سازمان زندان‌ها از رانت و پول‌های کثیف» در داخل زندان از روز هشتم فروردین ۱۳۹۵ دست به اعتصاب غذا زد. وی پس از ۸ روز اعتصاب در اعتراض به عدم توجه مسئولین زندان اوین به درخواست‌های قانونی خود، در اقدامی بی‌سابقه لبان خود را دوخت.

آقای رضوی فقیه در طول اعتصاب غذای خود، ۱۰ کیلو وزن خود را از دست داده است. این زندانی سیاسی تا پایان پروسه بررسی و نتایج آزمایشات در بیمارستان خواهد ماند.

روز چهارشنبه عبدالله مومنی فعال سیاسی و سخنگوی سازمان دانش آموختگان (ادوار تحکیم وحدت) به همران تعداد دیگری از فعالان دانشجویی به ملاقات عیسی سحرخیز و سعید رضوی فقیه در بیمارستان رفته و با آنان از نزدیک ملاقات نمودند.