«سعید رضوی فقیه» لبانش را دوخت/ «حسین رونقی» به دیسک کمر و گردن مبتلا شد

منابع خبری به خبرنگار «سحام» می‌گویند که روز یک‌شنبه ۱۵ فروردین‌ماه، پزشکی قانونی و پزشکان بهداری زندان اوین با مشاهده آزمایشات «حسین رونقی ملکی» دیگر زندانی محبوس در بند ۷ زندان اوین، ابتلای وی به بیماری «دیسک گردن و کمر» را تایید کرده‌اند.

Razavifaghih-ronaghi-sahamnewsظهر روز یک‌شنبه ۱۵ فروردین‌ماه «سعید رضوی‌فقیه» در اعتراض به عدم پاسخ‌گویی مسئولین زندان به اعتصاب غذای خود و «بی‌محلی» آنان، در اقدامی بی‌سابقه «لبان خود را در درون بند ۷ زندان اوین به هم دوخت.»

به گزارش خبرنگار «سحام»، آقای رضوی‌فقیه دوازدهمین روز اعتصاب غذای خود در بند ۷ زندان اوین را در اعتراض به «قانون‌شکنی‌»های قوه قضائیه، «عدم تفکیک زندانیان سیاسی» و حمایت مسئولین سازمان زندان‌ها از رانت و پول‌های کثیف» در داخل زندان دنبال می‌کند.

هم‌چنین «حمایت خاص» مسئولین زندان از متهمین پرونده اختلاس کلان مالی ۳۰۰۰ میلیارد تومانی، یکی از دلایل اعتصاب غذای این زندانی سیاسی اصلاح‌طلب عنوان شده است.

آقای رضوی فقیه امروز در اقدامی بی‌سابقه در اعتراض به «بی‌تفاوتی» مسئولین زندان به خواسته‌های خود، «لبان خود را دوخته است.»

حال عمومی آقای رضوی‌فقیه به دلیل ابتلا به بیماری‌های قلبی و گوارشی «نامساعد» اعلام شده است.

از سوی دیگر منابع خبری به خبرنگار «سحام» می‌گویند که روز یک‌شنبه ۱۵ فروردین‌ماه، پزشکی قانونی و پزشکان بهداری زندان اوین با مشاهده آزمایشات «حسین رونقی ملکی» دیگر زندانی محبوس در بند ۷ زندان اوین، ابتلای وی به بیماری «دیسک گردن و کمر» را تایید کرده‌اند.

آقای رونقی از بیماری‌های زیادی رنج می‌برد و پزشکان به دلیل نارسایی‌های کلیه و بیماری‌های گوارشی متعدد و ابتلاء به فشار خون، گذراندن دوران حبس برای وی را «خطرناک» اعلام کرده‌اند، اما سپاه پاسداران با «لجاجت» سعی در نگهداری وی در زندان اوین را دارد.

حسین رونقی ملکی مدتی را در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد که دادستانی تهران با فشار بازجویان سپاه، تهدید به اجرا گذاشتن وثائق وی کرد که در نهایت وی در تاریخ اول بهمن‌ماه ۱۳۹۴ به زندان اوین بازگشت.

با اجرایی شدن برجام و کاهش فشارهای جهانی برای رعایت حقوق بشر در ایران، مقام‌های قوه قضاییه فشارهای زیادی را بر زندانیان سیاسی و فعالان مدنی بازداشت شده وارد می‌کنند.