«هم‌نوایی» با ترامپ در ایران/ شریعتمداری: عاقلانه‌ترین برنامه ترامپ، «پاره کردن برجام» است

وی با بیان این‌که آمریکا وعده‌های نسیه را یکی پس از دیگری انکار می‌کند، مدعی شد «برجام» یکی از تلخ‌ترین رخدادهای سال ٩۴ بوده است.

shariatmadari-saham-newsمدیرمسؤول روزنامه کیهان اظهارات یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مبنی بر پاره کردن برجام در صورت پیروزی در انتخابات را نعل وارونه دانست و گفت: عاقلانه‌ترین برنامه «ترامپ» پاره‌ کردن برجام است.

به گزارش «سحام»، حسین شریعتمداری که پیش از برجام، هم‌نوا با اسراییل خواستار عدم امضای توافق میان ایران و غرب بود، حالا پس از اجرای توافق هسته‌ای نیز تمایل خود را به «پاره کردن برجام» مخفی نکرده و هم‌نوا با لابی ایپک در آمریکا و صهیونیست‌ها، پاره کردن برجام توسط توامپ را «تنها اقدام عاقلانه» این کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا توصیف کرده است.

شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفتگویی با خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران درخصوص اظهارات دونالد ترامپ کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا (پاره کردن برجام در صورت پیروزی) گفت: این اظهارات بر خلاف ظاهر آن، با هدف امیدوار کردن ایران به برجام صورت می‌پذیرد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در ادامه بدون اشاره به «نرمش قهرمانانه» رهبر ایران برای رهایی از فشار غرب و پذیرش توافق، ادعا کرد: برجام برای آمریکا یک «سند طلایی» است، اما برای ایران غیر از خسارت، تحقیر و فریب هیچ دستاورد دیگری نداشته است.

وی در عین حال گفت: عاقلانه‌ترین برنامه «ترامپ دیوانه» پاره کردن برجام است.

شریعتمداری نگفته که چرا «دیوانه‌وار» از برنامه «ترامپ» برای پاره کردن برجام حمایت کرده است!

شریعتمداری اظهار داشت: کاش دولت محترم نیز به جای کلی گویی‌های اغراق‌آمیز، لااقل به یکی از دستاوردهای برجام اشاره می‌کرد و برای مردم توضیح می‌داد که در مقابل آن همه امتیاز نقد و غیر قابل جبران که به حریف داده‌ایم، غیر از چند وعده نسیه چه گرفته ایم؟

وی با بیان این‌که امریکا این وعده‌های نسیه را هم یکی پس از دیگری انکار می‌کند، مدعی شد «برجام» یکی از تلخ‌ترین رخدادهای سال ٩۴ بوده است.

حملات تندروهای وابسته به بیت رهبر ایران به دولت حسن روحانی پس از سخنان روز اول فروردین رهبری در مشهد به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

این حملات پس از آن شروع شد که رهبری پس از سخنان نوروزی حسن روحانی مبنی بر اجرای «برجام ۲»، آن را «توطئه غرب» خواند که از زبان «برخی نخبگان» در حال بیان شدن است!