همسر تاج زاده: ممنوع‌التصویری، ادامه حصر و زندان برای جامعه فایده‌ای ندارد

ممنوع‌التصویری و ادامه حصر و ادامه زندان برای کسانی که فقط جرم‌شان نقد بوده است برای جامعه فایده‌ای نخواهد داشت.

Tajzadeh-saham-newsهمسر مصطفی تاج‌زاده زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین گفت: بعد از انتخابات ۹۴ که مردم در آن به جریانی رای دادند که خواهان امنیت آرامش صلح و گفت‌وگو و مذاکره بود، ما برای سال آینده امیدواریم در همین ایام نوروز این تحویل سال و تقریب قلوب صورت بگیرد و با استعانت از درگاه خداوند منان همه مردم به سمت تعامل و گفت‌وگو حرکت کنند و شرایط خوبی در کشور حکم‌فرما شود.

به گزارش «سحام»، فخرالسادات محتشمی‌پور در مورد نقش مجلس در رسیدگی به امور زندانیان سیاسی گفت: چیزی که مسلم است این است که قوا استقلال نسبی داشته و این از امکان تغییر فضا با تغییر مجالس در رابطه با مساله زندانیان سیاسی خواهد کاست اما با توجه به نقش نظارتی که برای قوه مقننه بر اساس قانون قائل هستیم می‌توان امیدوار بود که در مجلس دهم آقای مطهری به تنهایی مسئول احقاق حقوق مظلومان نباشد و مجموعه‌ای از نمایندگان در این مجلس پیگیر اقدامات غیرقانونی در همه حوزه‌ها باشند.

او در خصوص مساله ممنوع‌التصویری سیدمحمد خاتمی گفت: متاسفانه گویا در جامعه ما هر کسی محبوب‌تر است توسط تندروها مورد فشار و هجمه بیشتری قرار می‌گیرد. در مظلومیت آقای خاتمی همین بس که همیشه جامعه را در بحرانی‌ترین شرایط دعوت به آرامش کرده اما به جای اینکه پاسخ مثبتی از تندروها بگیرد همیشه مورد حمله آنها واقع شده است.

او در ادامه از این رویکرد تندروها نسبت به شخصیت‌های سیاسی انتقاد کرد و گفت: چنین عملکردی موجب نادیده گرفتن نقایص و کاستی‌های افراد شده و صرفا این شخصیت‌ها را روز به روز نزد مردم محبوب‌تر خواهد کرد.

همسر مصطفی تاج زاده گفت: ممنوع‌التصویری هیچ توجیه منطقی و عقلانی ندارد، از سویی قوه قضاییه همیشه توپ را در زمین دولت و شورای عالی امنیت ملی انداخته و این موضوع بارها توسط این دو نهاد تکذیب شده است. در آخرین اظهارات رییس‌جمهور هم ما شاهد تکذیب ممنوع‌التصویری آقای خاتمی بودیم.

او تصریح کرد: مجموعه این اقدامات اعم از ممنوع‌التصویری و ادامه حصر و ادامه زندان برای کسانی که فقط جرم‌شان نقد بوده است برای جامعه فایده‌ای نخواهد داشت. انتظار می‌رفت با فضایی که به واسطه برجام به وجود آمد و ایران به عنوان یک کشور اهل تعامل در جهان شناخته شد این فرهنگ به داخل کشور نیز تسری پیدا کند و گفت‌وگو که دارای پشتوانه فرهنگ قرآنی است در داخل حاکم شود و جناح‌های مختلف سر میز مذاکره با هم به تعامل برسند.

به گزار ایلنا، محتشمی‌پور گفت: بعد از انتخابات ۹۴ که مردم در آن به جریانی رای دادند که خواهان امنیت آرامش صلح و گفت‌وگو و مذاکره بود، ما برای سال آینده امیدواریم در همین ایام نوروز این تحویل سال و تقریب قلوب صورت بگیرد و با استعانت از درگاه خداوند منان همه مردم به سمت تعامل و گفت‌وگو حرکت کنند و شرایط خوبی در کشور حکم‌فرما شود.