«سعید رضوی‌فقیه» دست به اعتصاب غذا زد

سعید رضوی فقیه در اعتراض به «قانون‌شکنی‌»های قوه قضائیه، «عدم تفکیک زندانیان سیاسی» و حمایت مسئولین سازمان زندان‌ها از رانت و پول‌های کثیف» در داخل زندان دست به اعتصاب غذا زده است. گفته می‌شود مسئولین سازمان زندان‌ها از متهمان اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در زندان‌ حمایت ویژه به عمل آورده‌اند که این موضوع سبب خشم زندانیان شده است.

saeed-Razavi-Faghih-saham-newsسعید رضوی‌فقیه فعال سیاسی و روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب در اعتراض به بی‌قانونی‌های موجود در ساختار قوه قضائیه جمهوری اسلامی دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش «سحام»، آقای رضوی فقیه که آخرین‌بار در شهریور ماه سال گذشته، در اعتراض به «عدم توجه مسئولان» زندان رجایی‌شهر و بهداری این زندان دست به اعتصاب غذای خشک زده بود، این بار اعتصاب غذای خود را در زندان اوین آغاز کرده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب پس از حمله گروهی از اوباش در زندان رجایی‌شهر به خود و سعید مدنی، پس از چند روز به زندان اوین منتقل شد.

رضوی‌فقیه که دارای مدرک دکتری فلسفه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری به فرانسه عازم گردید. وی که طی دوران تحصیل بارها به ایران سفر کرده بود، در جریان آخرین سفر خود به ایران در بهمن ۱۳۸۷ پس از توقیف پاسپورتش در فرودگاه امام خمینی تهران و مراجعه به دادگاه انقلاب بازداشت شد. دادگاه انقلاب، حکم چهار سال زندان به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق سخنرانی در تجمعات دانشجویی در اعتراض به حکم اعدام آقاجری و سایر سخنرانی‌ها را که به طور غیابی برای وی صادر اما به وکیل او (نعمت احمدی) ابلاغ نشده بود را به وی اعلام کرد.

آقای رضوی‌فقیه از سال ۱۳۹۲ پس از سخنرانی مناقشه برانگیز خود در همدان، در زندان به سر می‌برد.

سعید رضوی فقیه در اعتراض به «قانون‌شکنی‌»های قوه قضائیه، «عدم تفکیک زندانیان سیاسی» و حمایت مسئولین سازمان زندان‌ها از رانت و پول‌های کثیف» در داخل زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

گفته می‌شود مسئولین سازمان زندان‌ از متهمان اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در زندان‌ها حمایت ویژه به عمل آورده‌اند که این موضوع سبب خشم زندانیان شده است.

وضع جسمانی این زندانی سیاسی که از بیماری‌های مختلف رنج می‌برد، «وخیم» گزارش شده است.

پیش‌تر سایت کلمه که اخبار مربوط به زندانیان سیاسی ایران را پوشش می‌دهد، گزارش داد که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، سعید رضوی فقیه را به سه سال و نیم حبس دیگر محکوم کرده است.

این حکم شامل ۲ سال زندان به اتهام توهین به رهبری، یک‌سال به اتهام تبلیغ علیه نظام و ۶ ماه به اتهام توهین به مجلس خبرگان عنوان شده است.