جلوگیری از اعزام «حسین رونقی ملکی» به بیمارستان

رونقی یکی از فعالانی بود که در موج سرکوب اعتراضات مردم در انتخابات سال ١٣٨٨ بازداشت و در سال ١٣٨٩ به ١۵ سال زندان محکوم شد.

By Irani, in اخبار از بند سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Hosein-Rounaghi-Maleki-sahamnews«حسین رونقی ملکی» زندانی محبوس در زندان اوین که به مشکلات عدیده گوارشی و کلیوی مبتلا است، با ممانعت مسئولین این زندان از اعزام به بیمارستان برای مداوای خود باز ماند.

به گزارش «سحام»، «حسین رونقی ملکی» که در اول بهمن‌ماه ۱۳۹۴ با فشار ماموران امنیتی اطلاعات سپاه و دادستانی تهران پس از اجرا گذاشتن وثیقه یک میلیارد و چهارصد میلیون تومانی خود مجبور به بازگشت به زندان اوین شد، به دلیل امتناع از استفاده از «دست‌بند» از اعزام به بیمارستان بازماند.

حسین رونقی که علاوه بر بیماری‌های گوارشی و کلیوی، به بیماری دیسک کمر و آرتروز گردن و زانو مبتلا شده، علی‌رغم دستور دادستانی برای مداوا به بیمارستان اعزام نشده است.

رونقی یکی از فعالانی بود که در موج سرکوب اعتراضات مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ١٣٨٨ بازداشت و در سال ١٣٨٩ به ١۵ سال زندان محکوم شد.

رونقی پیش از اجبار برای بازگشت به زندان در توییتی نوشته بود: «نوه آقای خمینی، پسر آقای مطهری و پسر وزیر اطلاعات به دلیل عدم التزام به ولایت فقیه و نظام رد صلاحیت شدن. بعد ما انتظار داریم زندان نبرنمون.»

گفتنی است «سید احمد رونقی ملکی» پدر این زندانی سیاسی نیز به اتهام اطلاع‌رسانی و مصاحبه در خصوص وضعیت خطرناک فرزندش، در دادگاهی غیابی محاکمه و به چهار ماه زندان محکوم شده است.

آقای رونقی که به دلیل مشکلات حاد کلیوى و خطر از دست دادن کلیه با «عفو رهبرى» برای ادامه درمان از زندان آزاد شده بود، در ۹ اسفندماه ۱۳۹۳ به دلایلى نامشخص مجددا احضار و راهى زندان اوین گردیده بود.

«زلیخا موسوی» مادر «سیدحسین رونقی ملکی» پیش‌تر به «سحام» گفته بود: «معاون وقت دادستان (خدابخشی) به او گفته است که من عفو رهبری را قبول ندارم٬ و حسین را هر طور شده به زندان باز می‌گردانم.»