دو رسانه اصولگرا «مانیفست انجمن حجتیه» را به طور رسمی منتشر کردند

انجمن حجتیه یک جریان افراطی مذهبی و انحرافی خطرناک است که طی سال‌های پس از وفات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی به صورت خزنده در نهادهای امنیتی، مجالس هفتم، هشتم و نهم، قوه قضائیه و نهادهای تصمیم‌گیر اجرایی خصوصا در دولت‌های محمود احمدی‌نژاد نفوذ و به کادرسازی سیاسی اقدام کرده است.

Anjoman-Hojjatieh-sahamnewsوب‌سایت رجانیوز ارگان وابسته به جبهه پایداری و خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی در اقدامی عجیب و قابل تامل، به صورت رسمی رپرتاژ آگهی «مانیفست انجمن حجتیه» در ایران را با نام «درس‌نامه انجمن حجتیه» منتشر کردند.

به گزارش «سحام»، تبلیغ «درس‌نامه انجمن حجتیه» در حالی انجام شده که برای نخستین‌بار نام رئیس این انجمن در ایران نیز اعلام گردیده است.

خبرگزاری مهر و رجانیوز به صورت رسمی نام «مهندس سجادی» را به عنوان رئیس این انجمن اعلام کرده و نوشته‌اند که «در زمستان سال ۱۳۹۳، جلسه مناظره‌­ای با دکتر نادر فضلی (یکی از سران فعلی انجمن حجتیّه) برقرار شد، حضور علنی آقای فضلی در این مناظره به گفته خودش با دستور جناب آقای مهندس سجّادی (رئیس فعلی انجمن حجتیّه) صورت گرفته بود که یکی از معدود مناظرات رسمی با انجمن حجتیّه در طول تاریخ پس از انقلاب به حساب می­‌آید.»

این کتاب که شامل یازده فصل است، در بخش‌های ابتدایی به چگونگی شکل‌گیری انجمن حجتیّه و چند نکته از تأسیس و سال‌های آغازین و نقد و بررسی اساسنامه انجمن حجتیه و موضوعاتی هم‌چون ارتباط انجمن با مراجع و دبیرستان علوی می‌پردازد.

در مقدمه این کتاب آمده است: «به مدد الهی و همّت برادران‌مان در مؤسسه فرهنگی طلوع حق، مجموعه جلساتی با عنوان «سیری در اندیشه‌ها و عملکرد انجمن حجتیّه» برگزار شد. دوره اوّل این کلاس‌ها به مدّت پنج جلسه و در زمستان سال ۱۳۹۲ و هم‌چنین دوره دوم این کلاس‌ها در طول شش جلسه و در تابستان سال۱۳۹۳ برپا شد. کتاب حاضر، متن پیاده شده این درس گفتارهاست که تقدیم علاقمندان می‌شود.»

این کتاب نوشته «رضا اکبری آهنگر» است که این دو وب‌سایت، شماره تلفن تماسی را نیز برای خرید و سفارش آن منتشر کرده‌اند!

این نخستین اقدام رسمی رسانه‌ای برای «تبلیغ تفکر انجمن حجتیه» در ایران در سال‌های پس از انقلاب محسوب می‌شود.

انجمن حجتیه یک جریان افراطی مذهبی و انحرافی است که طی سال‌های پس از وفات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی به صورت خزنده در نهادهای امنیتی، مجالس هفتم، هشتم و نهم، قوه قضائیه و نهادهای تصمیم‌گیر اجرایی خصوصا در دولت‌های محمود احمدی‌نژاد نفوذ و به کادرسازی سیاسی اقدام کرده است.

رپرتاژ تبلیغی این دو رسانه برای «مانیفست انجمن حجتیه» در حالی صورت گرفته که بنیان‌گذار جمهوری اسلامی فعالیت انجمن حجتیه در کشور را به صورت رسمی ممنوع اعلام کرده بود.

بنیان‌گذار جمهوری اسلامی درباره انجمن حجتیه گفته است: «دیروز حجتی‌ها مبارزه را حرام کرده بودند و در بحبوحه مبارزات تمام تلاش خود را نمودند تا اعتصاب چراغانی نمیه شعبان را به نفع شاه بشکنند. «ولایتى»هاى دیروز که در سکوت و تحجر خود آبروى اسلام و مسلمین را ریخته‏‌اند و در عمل پشت پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت را شکسته‌اند و عنوان ولایت برای‌شان جز تکسب و تعیش نبوده است، امروز خود را بانى و وارث ولایت نموده و حسرت ولایت دوران شاه را مى‏‌خورند!(صحیفه امام ج ۲۱ ص ۲۸۱ پیام منشور روحانیت اسفند ۱۳۶۷)

امام خمینی در نقد این تفکر انحرافی می‌افزاید: «حالا ما فرض مى‌‏کنیم که یک هم‌چو روایاتى باشد، آیا معنایش این نیست که تکلیف‌مان دیگر ساقط است؟ یعنى، خلاف ضرورت اسلام، خلاف قرآن نیست، این معنا که ما دیگر معصیت بکنیم تا پیغمبر بیاید، تا حضرت صاحب بیاید! حضرت صاحب که تشریف مى‏‌آورند براى چى مى‏‌آیند؟ براى این‌که گسترش بدهند عدالت را، براى این‌که حکومت را تقویت کنند، براى این‌که فساد را از بین ببرند. ما برخلاف آیات شریفه قرآن دست از نهى از منکر برداریم، دست از امر به معروف برداریم و توسعه بدهیم گناهان را براى این‌که حضرت بیایند؟ حضرت بیایند چه مى‌‏کنند؟ حضرت مى‏‌آیند مى‌‏خواهند همین کارها را بکنند. الان دیگر ما هیچ تکلیفى نداریم؟ دیگر بشر تکلیفى ندارد، بلکه تکلیفش این است که دعوت کند مردم را به فساد؟ به حسب راى این جمعیت که‏ بعضی‌شان بازیگرند و بعضی‌شان نادان، این است که ما باید بنشینیم، دعا کنیم به صدام. هر کسى نفرین به صدام کند، خلاف امر کرده است؛ براى این‌که حضرت دیر می‌آیند! و هر کسى دعا کند به صدام؛ براى این‌که این فساد زیاد مى‌‏کند، ما باید دعاگوى آمریکا باشیم و دعاگوى شوروى باشیم و دعاگوى اذناب‌شان از قبیل صدام باشیم و امثال این‌ها تا این‌که این‌ها عالم را پر کنند از جور و ظلم و حضرت تشریف بیاورند. بعد حضرت تشریف بیاورند، چه کنند؟ حضرت بیایند که ظلم و جور را بردارند؛ همان کارى که ما مى‌‏کنیم و ما دعا مى‌‏کنیم که ظلم و جور باشد! حضرت مى‏‌خواهند همین را برش دارند. ما اگر دست‌مان مى‌‏رسید، قدرت داشتیم، باید برویم تمام ظلم و جورها را از عالم برداریم. تکلیف شرعى ماست، منتها ما نمى‏‌توانیم. اینى که هست این است که حضرت، عالم را پر مى‌‏کند از عدالت؛ نه شما دست بردارید از تکلیف‌تان، نه این‌که شما دیگر تکلیف ندارید.»

و نهایتا امام این تفکر را محصول دست خبیث و پرنفوذ استعمار در جوامع اسلامی می‌داند و با قبول این‌که شاید ما توان برقراری عدالت در سراسر جهان را نداشته باشیم، اما تکلیف از ما ساقط نیست، بیان می‌دارند: «اما مساله این است که دست سیاست در کار بوده؛ همان طور که تزریق کرده بودند به ملت‌ها، به مسلمین، به دیگر اقشار جمعیت‌هاى دنیا که سیاست کار شماها نیست؛ بروید سراغ کار خودتان و آن چیزى که مربوط به سیاست است، بدهید به دست امپراتورها. خب، آن‌ها از خدا مى‌‏خواستند که مردم غافل بشوند و سیاست را بدهند دست حکومت‏ و به دست ظلمه، دست آمریکا، دست شوروى، دست امثال این‌ها و آن‌هایى که اذناب این‌ها هستند و این‌ها همه چیز ما را ببرند، همه چیز مسلمان‌ها را ببرند، همه چیز مستضعفان را ببرند و ما بنشینیم بگوییم که نباید حکومت باشد، این یک حرف ابلهانه است، منتها چون دست سیاست در کار بوده، این اشخاص غافل را، این‌ها را بازى دادند و گفتند شما کاری به سیاست نداشته باشید، حکومت مال ما، شما هم بروید توى مسجدهای‌تان بایستید نماز بخوانید! چه کار دارید به این کارها؟»

از دولت محمود احمدی‌نژاد و موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی به نمایندگی «تقی مصباح» به عنوان دو رکن از ارکان انجمن حجتیه در ایران نام برده می‌شود.

گفته می‌شود انجمن حجتیه تلاش زیادی کرد که «سعید جلیلی» را جایگزین «محمود احمدی‌نژاد» در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۲ کند که با حضور پر رنگ مردم، این توطئه ناکام ماند. هم‌چنین انتخابات اخیر هفتم اسفند نیز «مهر ابطال» محکمی برای ورود مجدد این جریان مذهبی انحرافی در ساختار حاکمیت سیاسی جمهوری اسلامی گردیده است.

sharifzadeh-Talebzadeh-sahamnews
کتاب «درس‌نامه انجمن حجتیه» در دستان بهمن شریف‌زاده

آیت‌الله علی خامنه‌ای همواره از امام خمینی با نیکی یاد می‌کند و خود را رهرو راه بنیان‌گذار جمهوری اسلامی می‌نامد، اما در عمل رسانه‌های وابسته به زیر مجموعه بیت رهبری، «مانیفست انجمن حجتیه» را با افتخار در ایران تبلیغ و ترویج می‌کنند!

گفتنی است خبرگزاری مهر در تبلیغ کتاب «درس‌نامه انجمن حجتیه» از عکس «بهمن شریف زاده» مشاور محمود احمدی‌نژاد در امور روحانیت و «نادر طالب‌زاده» فیلمساز وابسته به جریان مذهبی انحرافی استفاده کرده است.

شریف زاده از دوستان نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی است که در اردیبهشت سال ۱۳۹۲، رییس ستاد انتخاباتی «زنده باد بهار» شد و کوشید تا اسفندیار رحیم مشایی رییس‌جمهور یازدهم ایران باشد. وی از طرفداران سرسخت محمود احمدی‌نژاد و تقی مصباح محسوب می‌شود.