اخذ آخرین دفاع از دکتر اسدالله اسدی

آخرین دفاع از دکتر اسدالله اسدی در زمینه اتهام توهین به رهبری ، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی اخذ شد و وی با همان قرار وثیقه قبلی تا روز دادگاه آزاد خواهد بود . این پزشک و فعال مدنی آذربایجانی چندی پیش و تنها چند ماه پس از ازادی از زندان اوین ، در اعتراض به «تضییع حقوقش از سوی اداره آموزش و پرورش»، اقدام به حمل و نمایش پلاکاردهای اعتراضی و کاریکاتورهایی در اطراف بازار تبریز کرده بود.

By سحام, in اخبار اصلی سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Asadi-Sahamnews

آخرین دفاع از دکتر اسدالله اسدی در زمینه اتهام توهین به رهبری ، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی اخذ شد و وی با همان قرار وثیقه قبلی تا روز دادگاه آزاد خواهد بود .

به گزارش خبرنگار سحام٬ این پزشک و فعال مدنی آذربایجانی چندی پیش و تنها چند ماه پس از ازادی از زندان اوین ، در اعتراض به «تضییع حقوقش از سوی اداره آموزش و پرورش»، اقدام به حمل و نمایش پلاکاردهای اعتراضی و کاریکاتورهایی در اطراف بازار تبریز کرده بود.
بازداشت او توسط ماموران امنیتی در پی امتناع انان از آرائه حکم بازداشت با ضرب و شتم و خشونت همراه بود و وی پس از بازداشت ابتدا به اداره اطلاعات و سپس به زندان تبریز منتقل شد .
اسدالله اسدی ساکن شهر تبریز، کارمند سابق آموزش و پرورش و پزشک عمومی است.
اسدالله اسدی داغداغان روز ۲۳تیر۸۹ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت شد، وی پس از تحمل ۵ ماه حبس در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات تبریز به تهران منتقل شده و ۴ ماه دیگر را نیز در انفرادی بندهای ۲۴۰ و ۲۰۹ زندان اوین به سر برد.
این پزشک آذربایجانی به دلیل فشارهای روانی و جسمانی که در طول مدت بازداشت از سوی بازجویان و ماموران امنیتی از ناراحتی عصبی، قلبی، گوارشی، دهان، دندان و ضعف بینایی و آرتروز گردن رنج می برد.
پیشتر این فعال آذربایجانی به اتهام همکاری با دول متخاصم ، و عضویت در حزب خلق مسلمان ، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی ، به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حبس در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال کاهش یافت.
این فعال سیاسی آذربایجانی در سال ۱۳۷۳ شمسی نیز به اتهام عضویت در حزب خلق مسلمان متهم شده و از ادامه فعالیت در آموزش و پرورش منع گردیده بود.
وی سالیان سال، در مناطق محروم روستاهای قره داغ هر هفته، داوطلبانه با حضور در روستاهای منطقه قره داغ به ویزیت و مداوای بیماران به صورت رایگان می پرداخت و به همین دلیل اهالی منطقه قره داغ، به دلیل خدمات انسان دوستانه ی این پزشک، سال ٩١ با تهیه طوماری از ۸۰ روستا، ضمن اعتراض به حکم صادره، خواستار آزادی وی شده بودند.

 

Asadi-Sahamnews2