نامه خانواده‌های زندانیان سیاسی به لاریجانی

لابد اطلاع دارید که کتاب و عینک و دارو و حتی قرآن را از آقای سحرخیز گرفته‌اند. کاش کسی برود و دلیل این کارهای بهت‌آور را از بازجوهای سپاه بپرسد. نکند قرآن سلاحی است که آقا عیسی ممکن است با آن کاری دست خودش و زندان‌بان بدهد و ما از خطرزا بودن آن بی‌اطلاعیم؟! یا شاید آقایان می‌خواهند از فعالان انتخاباتی که گاه و بیگاه مورد محبت و عنایتی هم قرار می‌گیرند، زهرچشم بگیرند با این ضرب شصت نشان دادن‌ها؟!

Isa-saharkhiz-saham-newsسایت کلمه نامه خانواده‌های زندانیان سیاسی به صادق لاریجانی پیرامون وضعیت «عیسی سحرخیز» را منتشر کرده که در آن از رئیس دستگاه قضا خواسته شده «اگر فعالیت‌های انتخاباتی برایتان مجالی گذاشت سری بزنید به اوین به دو الف، به سلول مظلومانی که بالاخره بازجوهای سپاه پرونده‌شان را تکمیل کردند و فرستادند شعبه ۲۸ تا قاضی مقیسه به دادگاه بخواندشان و حکمی صادر کند مانند دیگر حکم‌ها. ولی لطفا زودتر بروید و تا دیر نشده ببینید حرف حساب زندانی سلول شماره … دو الف چیست که علی‌رغم داشتن بیماری‌های جدی چند روزی است اعتصاب غذا کرده و لب به غذا و آب و دارو نمی‌زند.»

به گزارش «سحام»، متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بنام خداوند عادل و عدالت آفرین
جناب آقای صادق لاریجانی
ریاست محترم قوه قضائیه
سلام

مسئولیت قوه‌قضائیه را رهبری به شما سپرده‌اند و مسئولیت جان عزیزان دربند هم به عهده شماست و در این زمینه ما شما را مسئول می‌دانیم. این روزها گرفتاری‌هایتان بی‌شمار است می‌دانیم. نزدیک هر انتخابات گرفتاری‌هایتان بی‌شمار می‌شود و این انتخابات هم که از ابتدا با مهندسی آغاز شد و بسیاری از رقابت‌های انتخاباتی بازماندند و شما و همکاران قضائی‌تان هشدار دادید که هرگونه اعتراض غیرقانونی است و عواقب دارد! می‌دانیم گرفتارید و سرتان گرم است و مشغله‌هایتان بسیار است در آستانه دو انتخابات مهم مجلسین خبرگان و شورای اسلامی اما خدای نکرده این همه مانع از آن نباشد که حواستان از زندانیان بی‌گناه پرت شود. کمی هم دل بدهید به زندان، دل بدهید به اوین، دل بدهید به بند دو الف سپاه که در دل اوین جا خوش کرده و سلول‌هایش پر و خالی می‌شود و گاه خیلی دیر خالی می‌شود.

جناب آقای لاریجانی

اگر فعالیت‌های انتخاباتی برایتان مجالی گذاشت سری بزنید به اوین به دو الف به سلول مظلومانی که بالاخره بازجوهای سپاه پرونده شان را تکمیل کردند و فرستادند شعبه ۲۸ تا قاضی مقیسه به دادگاه بخواندشان و حکمی صادر کند مانند دیگر حکم‌ها. ولی لطفا زودتر بروید و تا دیر نشده ببینید حرف حساب زندانی سلول شماره … دو الف چیست که علیرغم داشتن بیماری‌های جدی چند روزی است اعتصاب غذا کرده و لب به غذا و آب و دارو نمی‌زند. همان زندانی مشهوری که قصه‌هایی با معاون اول فعلی شما دارد و قصه‌هایی از روزهای سخت انفرادی و عمومی اوین و رجایی شهر و بیمارستان و …

آقای صادق لاریجانی

این موضوع کاملا جدی است. درست است که در آستانه انتخابات مهمی که در پیش داریم همه حواس‌ها به این امر مهم معطوف است اما این مهم نباید مانع آن باشد که حواس ما از زندانیان بی‌گناه پرت شود. باید دل بدهیم به درد دل خانواده‌هایشان که با صبر و سکوت روزگار می‌گذرانند. حالا اگر مشغله‌های شما به قدری است که دل هم بدهید پایتان به سمت اوین پیش نمی‌رود اشکالی ندارد نماینده‌تان آقای دادستان را وادارید که بروند به زندان و سری به سلول‌های دو الف بزنند و سراغی از عیسی سحرخیز بگیرند و از احسان مازندرانی که پرونده‌هایشان به دادگاه ارسال شده اما هم چنان در سختی و صعوبت و فشار انفرادی بدون مرخصی بدون امکانات پزشکی و بدون تماس تلفنی به سر می‌برند. و سراغی از دیگر عزیزانی که با ایشان بازداشت شدند مانند خانم آفرین چیت‌ساز بگیرید که هیچ خبری از ایشان نیست!

لابد اطلاع دارید که کتاب و عینک و دارو و حتی قرآن را از آقای سحرخیز گرفته‌اند. کاش کسی برود و دلیل این کارهای بهت‌آور را از بازجوهای سپاه بپرسد. نکند قرآن سلاحی است که آقا عیسی ممکن است با آن کاری دست خودش و زندان‌بان بدهد و ما از خطرزا بودن آن بی‌اطلاعیم؟! یا شاید آقایان می‌خواهند از فعالان انتخاباتی و شهروندانی و به خصوص جوانانی که احساس مسئولیت می‌کنند و در ستادهای انتخاباتی مشغولند و گاه و بیگاه مورد محبت و عنایتی هم قرار می‌گیرند، زهرچشم بگیرند با این ضرب شصت نشان دادن‌ها؟!

جناب آقای لاریجانی

ما خانواده‌های زندانیان سیاسی که سال‌هاست رنج دوری و سختی‌های خانواده زندانی سیاسی بودن را تحمل کرده‌ایم این روزها بیش از همه حال خانواده سحرخیز را درک می‌کنیم. ما می‌فهمیم اعتصاب غذای خشک یعنی چه. ما می‌دانیم بی‌خبری و دلواپسی و اضطراب برای احتمال رخ دادن وقایعی که در اوین مسبوق به سابقه است چگونه روح و روان خانواده زندانی اعتصاب غذا کرده را در هم می‌ریزد. البته که شما هم می‌دانید فقط کمی حواستان را بدهید به ما که نه خارجی هستیم و نه دشمن و نه نفوذی. حواستان به ما باشد که زخم خورده‌ایم و دل‌های پردرد داریم و آه‌های سوزانمان می تواند به مثابه تیرهای زهرآگین عمل کند. اگر خودتان فرصت ندارید به این موضوع با این درجه از اهمیت رسیدگی کنید به آقای دادستان یا هر نماینده دیگری که صلاح می‌دانید بفرمایید برود سراغ این زندانی که آخرین راه را برای حل مشکلش اتخاذ کرده ما از این آخرین راه سخت هراس داریم. شما را به خدا تا دیر نشده کاری بکنید.

خداوند عاقبت همه ما و عاقبت جمهوری اسلامی را در آستانه سی و هشت سالگی‌اش به خیر کند.

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی
۲۶ بهمن ۱۳۹۴