انشعاب در اصولگرایان

حضور پرشمار نامزدهای اصولگرا و نیز رایزنی بخش ذی نفوذ اصولگرایان برای ریاست حداد عادل بر مجلس آتی، جریان اصولگرایی را با تشتت و انشعاب مواجه کرده است.

انتخابات-مجلس۱۲۶

بدنبال انتشار لیست “ائتلاف اصولگرایان” در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی که در آن امتیازات بسیاری به جبهه پایداری، طرفداران تندرو مصباح یزدی داده شد، اصولگرایان معترض در پی ارایه ی لیست های مستقلی از ائتلاف مذکور هستند.

حضور پرشمار کاندیداهای اصولگرا و نیز رایزنی بخش قدرتمند اصولگرایان برای ریاست حداد عادل بر مجلس آتی، جریان اصولگرایی را با تشتت مواجه کرده است. در همین راستا بخش مهمی از اصولگرایان معتدل که به علی لاریجانی تمایل داشته و یا دارند در مسیر حذف قرار گرفتند.

رفعت بیات در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با بیان اینکه به همراه بخشی از نیروهایی که قبلا در مجلس حضور داشته‌اند یا برخی نیروهای جدید در صدد تدوین لیستی تحت عنوان “نیروهای مستقل انقلاب اسلامی” با حضور چهره‌های شاخصی نظیر اقایان غفوری فرد و حسن سبحانی خواهیم بود.

پیشتر هم بحث لیست انتخاباتی “صدای ملت” از سوی برخی از اصولگرایان مطرح شده بود.

بیات با انتقاد از رویکرد مجلس نهم آنها را متهم کرد که منافع مردم را تحت الشعاع رفیق بازی شان قرار دادند. او گفت: معتقدیم رفیق‌بازی‌ها و حزب‌بازی‌های برخی اشخاص در طول سال‌های حضور در مجلس باعث شده که منافع مردم تحت‌الشعاع قرار بگیرد و اینها عملا نتوانستند در مجلس بخش اقتصادی را رونق ببخشند و بخش خصوصی را به درستی به سمت اقتصاد مقاومتی هدایت کنند.