در یورش مامورین دادگاه ویژه روحانیت قم، فرزند آیت‌الله نکونام و دو روحانی دیگر بازداشت شدند

صبح روز پنج‌شنبه حجه‌الاسلام «صادق خادمی» مدیر سایت «عشق مردم» و برادر همسر وی حجه‌الاسلام والمسلمین «رضا زارعی» از شاگردان آیت‌الله نکونام و مدیر سایت «نکو وان» نیز بازداشت شده‌اند. این در حالی است که سایت «عشق مردم» روز گذشته فیلتر شده بود.

Mohammadreza-Nekounam-saham-newsصبح روز گذشته (پنج‌شنبه) فرزند آیت‌الله محمدرضا نکونام و دو تن از شاگردان وی در حالی بازداشت شدند که اواخر دی‌ماه این مدرس دربند حوزه‌ی علمیه قم به طور ناگهانی از زندان اوین به زندان قم منتقل شده است.

به گزارش «سحام»، ماموران امنیتی و دادگاه ویژه روحانیت قم امروز با یورش به منزل حجه‌الاسلام «محمد مهدی نکونام» فرزند آیت‌الله «محمدرضا نکونام» وی را بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

ماموران با حضور در منزل آیت‌الله نکونام که محل کار وی نیز بود و همچنین فرزندش به تفتیش آن‌جا پرداخته و هر چه از بازرسی های پیشین باقی مانده بود را با خود ببرند. ایجاد فضای رعب و وحشت در خانواده باعث شد که وضعیت جسمی همسر مهدی نکونام بحرانی شده و وی بلافاصله به اورژانس منتقل شود.

به گزارش کلمه، آیت‌الله نکونام، استاد حوزه علمیه که از یک سال قبل بدون اعلام دلیل زندانی است، اواخر دی ماه سال جاری بدون اعلام قبلی از زندان اوین تهران به زندان مرکزی قم (لنگرود) منتقل شد. وی اولین بار در دی‌ماه سال گذشته، پس از آنکه از مواضع آیت الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت انتقاد کرد، بازداشت شد. هرچند مکارم چندی بعد، ارتباط خود با این موضوع را رد کرد. با این حال آیت الله نکونام بدون شاکی خصوصی و در دادگاهی که هیچ جزئیاتی از آن تاکنون برای افکار عمومی روشن نشده، به دو سال حبس محکوم شده که پس از اعتراض دادستانی، به پنج سال افزایش پیدا کرده است.

هم‌چنین در خبر دیگر گزارش شده که صبح روز پنج‌شنبه حجه‌الاسلام «صادق خادمی» مدیر سایت «عشق مردم» و برادر همسر وی حجه‌الاسلام والمسلمین «رضا زارعی» از شاگردان آیت‌الله نکونام و مدیر سایت «نکو وان» نیز بازداشت شده‌اند. این در حالی است که سایت «عشق مردم» روز گذشته فیلتر شده بود.‌

حجت‌الاسلام «صادق خادمی» از شاگردان برجسته آیت‌الله نکونام و یکی از ویراستاران اصلی کتاب‌های این مرجع تقلید تاکنون چندین بار از سوی دادگاه ویژه روحانیت قم، مورد احضار و بازجویی قرار گرفته است. آقای خادمی که بهار سال‌جاری نیز توسط دادگاه ویژه روحانیت قم احضار شده بود، به مدت دو هفته بازداشت و در زندان انفرادی مورد شکنجه‌های روحی و جسمی قرار گرفت. وی در مهرماه نیز برای چندمین بار متوالی مورد احضار و بازجویی قرار گرفته است.

یکی از اساتید حوزه علمیه قم در این‌باره به خبرنگار «سحام» گفته بود: «ماموران دادسرای ویژه در بازجویی‌های خود از خادمی خواسته بودند که برای استاد خود کار نکند و ضمن احضار همسر و دیگر اعضای خانواده وی، به همسرش گفته بودند که چرا شوهرت به طور مجانی برای استاد خود کار می‌کند، درحالی که خانواده شما حتی یک اتومبیل هم برای ندارد!»