معاون نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران: «سه گام» دیگر پیش رو داریم/ اطاعت از «خدا و رهبر» واجب است

محمدحسین سپهر با بیان این‌که حتماً قبل از ظهور امام زمان (عج) باید مردم، «بنی‌اسرائیل» را تنبیه کنند، افزود: خداوند هم در قرآن وعده آن را داده است و امام صادق (ع) نیز بیان فرمودند «اهل قم هستند که بنی‌اسرائیل را مجازات می‌کنند.»

Mohamadhosein-sepehr-sahamnewsمعاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران شامگاه سه‌شنبه در سومین جلسه جشن انقلاب در دفتر نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان این‌که کارهای بزرگی که این ملت و مردم انجام خواهند داد، کارهای تمدن‌ساز است، تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند که ما «پنج گام» مهم در روند نظام اسلامی داریم، پیروزی «انقلاب اسلامی» و تشکیل «نظام اسلامی» که انجام شده و «سه گام» دیگر داریم که تشکیل «دولت اسلامی» و «جامعه اسلامی» و در نهایت تشکیل «تمدن نوین اسلامی» یعنی تشکیل حکومت امام زمانی است.

به گزارش «سحام»، سردار محمدحسین سپهر گفته است که «نباید تصور این باشد ملتی که به پا خواسته و حکومت طاغوت را برانداختند؛ امروز در این اندیشه هستند که انقلاب‌شان در جغرافیای ایران باقی بماند؛ زیرا این انقلاب برای بیداری اسلامی در جهان و زمینه‌سازی تحقق تمدن اسلامی و حکومت امام زمان(عج) ایجاد شده است.»

معاون هماهنگ‎کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به این ادعا که دشمنان از این به بعد به هر کاری دست خواهند زد تا از ترویج دین جلوگیری کنند، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در حوزه نرم‌افزاری دنیا را تسخیر می‌کند، به طوری که متفکران غربی اعتراف کردند که انقلاب اسلامی نیازی به بمب اتمی ندارد بلکه با فرهنگ خود دنیا را تسخیر خواهد کرد.

وی با بیان این‌ ادعا که ایران اسلامی تحولات بزرگی را در دنیا آغاز کرد و مبارزه با استکبار را کلید زده است، گفت: بیش از ۲۰۰ سال است که آمریکا و ۳۵۰ سال است که انگلیس در خلیج فارس حضور دارند اما تا به امروز هیچ کشور اسلامی تو دهنی به انگلیس و آمریکا نزده اما تاکنون از جمهوری اسلامی ده‌ها بار تو دهنی خوردند.

سپهر با بیان اینکه آمریکایی‌ها التماس کردند که فیلم‌های ملوانان‌شان را نشان ندهیم، اظهار کرد: چندین کشتی بزرگ و ناو آمریکایی با یک تهدید پاسدار ۴۰ مایل به عقب‌تر می‌روند و فرمانده آمریکایی با زبان فارسی چندین بار کلمه «چشم» را تکرار می‌کند.

معاون هماهنگ‎کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه چهار انقلاب بزرگ در دنیا رخ داده که انقلاب اسلامی یکی از آن‌ها بوده و باید قدر آن را بدانیم، تصریح کرد: همه این انقلاب‌ها «دوران‌ساز» بوده و هیچ یک مانند انقلاب ما «تمدن‌ساز» نبوده است.

سپهر با طرح این ادعا که نخستین دستاورد انقلاب اسلامی اثبات کارآمدی دین است، خاطرنشان کرد: پایگاه مسجد و روحانیت به معنی پیروزی، حفظ و صدور انقلاب اسلامی است به طوری که تمام مراسم‎های مذهبی و مساجد برای امام زمان (عج) تولید قدرت می‌کنند.

سخنان این سردار ارشد سپاه در حالی بیان شده که بر اساس آمار رسمی موجود در جامعه، تعداد زیادی از مردم طی سال‌های گذشته «دین گریز» گردیده‌اند و به گفتار و اعمال حاکمان جمهوری اسلامی اعتماد و اعتقادی ندارند. مشخص نیست این مقام نظامی بر اساس کدام مبنا چنین ادعاهایی را مطرح کرده است.

معاون هماهنگ‎کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی آمریکا علیه ملت‌های مسلمان عملیات نظامی صورت داد ولی شکست خورد و امروز تبعات ‌آن را به دوش می‌کشد، خاطرنشان کرد: «۱۹ تریلیون دلار» بدهی برای جهان‌گشایی آمریکاست به طوری که ۱۰ نسل بدهکاری به دنیا خواهد آمد.

وی با اشاره به این‌که آمریکا «۸۲۰ میلیارد دلار» در عراق هزینه کرد و شکست خورد، گفت: «۴۲۰ میلیارد دلار» هم در افغانستان هزینه کردند و شکست خوردند و تمام این مسائل به برکت انقلاب اسلامی ما است.

سپهر با بیان این‌که ما جبهه مقاومت را برای سرنگونی رژیم صهیونیستی از دست نخواهیم داد، ادعا کرد: امروز اگر آمریکا به دنبال فشار به ایران باشد، در «هزار نقطه» سیلی به آمریکا می‌زنیم، به طوری که در اوایل جنگ ۳۳ روزه دست به دامان ایران برای پذیرش آتش‌بس از سوی حزب‌الله شدند.

وی با اشاره به این‌که دشمن به دنبال تغییر رفتار جامعه اسلامی است، ادامه داد: دشمن به دنبال «نفوذ» و «تغییر رفتار» در دولت و مردم است که باعث تغییر ماهیت انقلاب اسلامی خواهد شد، پس باید مراقب بود.

این مقام نظامی که در فرازی از سخنانش نخستین دستاورد انقلاب اسلامی را «اثبات کارآمدی دین» دانسته بود، در ادامه سخنان خود اظهار کرد که امروز «دین‌ستیزی» ما را تهدید می‌کند، امروز باید مراقب بود زیرا آمریکا به دنبال توسعه و ترویج فرهنگ مورد نظر خود در ایران است!

معاون هماهنگ‎کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به وزرای دولت حسن روحانی و «نفوذ» آنان گفت که «بسیاری از وزرا و مسئولان دانش آموخته غرب هستند» و انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها به طور رایگان «دانشجویان ما» را با هدف «نفوذ و تغییر رفتار»ها آموزش می‌دهند.

این مقام نظامی با بیان این‌که دشمنان در «حوزه علمیه» نیز ورود پیدا کردند، افزود: امروز ما شاهد روحانیون شیعه و مفتی‌های انگلیسی و آمریکایی هستیم به طوری که آمریکا ساخت دانشگاه اسلامی برای مسلمانان را دنبال می‌کند.

سپهر که همه ناهنجاری‌های تحت مدیریت دوستان و هم‌صنفان نظامی خود در کشور را به «نفوذ» دشمن ارتباط داده و سهمی از مشکلات موجود را مربوط به بی‌لیاقتی خود و مسئولان ارشد نظام در سال‌های اخیر ندانسته، با بیان این‌که دشمن به دنبال «توسعه فحشا و فساد» است، ادعا کرد: امروز نسخه‌ای که رژیم صهیونیستی برای کشورهای اسلامی می‌پیچد توسعه و ترویج مواد مخدر، فساد، فحشا و شراب‌خواری است.

سخنان وی تاییدی غیرمستقیم بر این مسئله است که آمریکا و اسراییل تا لایه‌های زیرین جامعه نفوذ کرده‌اند! و سرداران سپاه و رهبری هم که در کوچک‌ترین امور کشور دخالت می‌کنند، تنها نظاره‌گر این نفوذ بوده‌اند! طبیعتا این سوال در افکار عمومی پیش خواهد آمد که «برادران قاچاقچی» در سال‌های اخیر دقیقا به چه کاری مشغول بوده‌اند که «دشمن» تا این اندازه در نظام «نفوذ» کرده است؟!

معاون هماهنگ‎کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود «اطاعت از خدا و رهبری» واجب دانست و گفت: باید از پراکندگی و نزاع دوری کرد زیرا موجب تضعیف «اطاعت از خدا و رهبری» می‌شود، در شرایط سخت اگر در اطاعت رهبری استقامت کنیم، پیروز هستیم.

در حکومت پهلوی نیز همواره شعار «خدا، شاه، مردم» در کنار عکس محمدرضا پهلوی درج می‌شد که تکرار سخنان این مقام نظامی یادآور شعار حکومت قبلی حاکم بر ایران است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به دو انتخابات پیش رو گفته است که «ما مجلسی ولایت‌مدار و مطیع رهبری می‌خواهیم.»

سپهر با بیان این‌که اگر اقتدار نداشتیم آمریکا امروز در آب‌های خلیج فارس عقب‌نشینی نمی‌کرد، اظهار کرد: آمریکا می‌داند حمله نظامی ایران را زمین‌گیر نخواهد کرد زیرا با توجه به اقتدار مردم و بسیج ما، آمریکا بخواهد اشتباهی انجام دهد، «در پنج دقیقه اول» پشیمان خواهد شد!

این مقام نظامی ابراز عقیده کرده که «اگر بپذیریم آمریکا دوست ما است و مشکلات ما را حل می‌کند، روز مرگ جمهوری اسلامی فرا رسیده است.» وی گفته که طبق فرموده قرآن دشمنان دست از سر مسلمانان بر نمی‌دارند و سخن برخی مبنی بر دوستی با آمریکا یک «خطای بزرگ» است.

سپهر با اشاره به این‌که نباید افکار ما در پی برقراری «صلح و دوستی» با دشمن باشد، تصریح کرد: آمریکا دنبال نفوذ در جامعه، فرهنگ، پوشاک، خوراک، رفتار و تفریح و عبادت ماست به طوری که امروز شاهد استقرار شعبه کی‌اف‌سی آمریکایی در غرب تهران هستیم!

سپهر با بیان اینکه حتماً قبل از ظهور امام زمان (عج) باید مردم، «بنی‌اسرائیل» را تنبیه کنند، افزود: خداوند هم در قرآن وعده آن را داده است و امام صادق (ع) نیز بیان فرمودند «اهل قم هستند که بنی‌اسرائیل را مجازات می‌کنند.»

گفتنی است پس از طرح «پروژه نفوذ» توسط رهبر جمهوری اسلامی، غالب تریبون‌داران وابسته به بیت رهبری و «حاکمیت انتصابی» با تکرار آن واژه، به دنبال تسلط خود و هم‌فکرانشان بر مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری هستند.

سخنان این مقام ارشد نظامی نشان می‌دهد رهبر جمهوری اسلامی تمایل ندارد که رابطه ایران با آمریکا بهبود یابد، چرا که در صورت بهبود روابط و ترک خصومت از جانب طرفین، دیگر «دشمنی» وجود نخواهد داشت که مشکلات، بی‌تدبیری‌ها و بی‌لیاقتی‌های حاکمان فعلی به گردن آن دشمن انداخته شود!