حسین زمان: برای قتل و غارت‌ها اعلام «عزای عمومی» نکردند، برای هنرمندان «قداره کشی» می‌کنند

جا دارد همه هنرمندان واقعی، سازمان‌های هنری و وزارت ارشاد رسما در مقابل این وحشی‌گری بایستند و انزجار خود را اعلام نمایند.

Hosein-Zaman-saham-news«حسین زمان» هنرمند کشورمان نسبت به هتاکی عده‌ای موسوم به «حزب‌اللهی» در شهر کاشان نسبت به فاطمه معتمدآریا واکنش نشان داد.

به گزارش «سحام» حسن زمان در واکنش به هتاکی عده‌ای موسوم به «حزب‌اللهی» و «بسیجی» نسبت به فاطمه معتمدآریا هنرمند کشورمان در شهر کاشان نوشته است: این قصه اهانت و حرمت شکنی در حق هنرمندان خاتمه ندارد. جماعت بی‌هنر و هنرستیز به هر بهانه‌ای و در هر فرصتی چنگ و دندان نشان می‌دهند و به وحشی گری‌های‌شان ادامه می‌دهند و هنرمندان ارزشمند این آب و خاک را آزار می‌دهند و دریغ از دفاع مراجع مسئول از حقوق هنرمندان مظلوم‌مان.

یکشنبه این هفته مردم کاشان شاهد تعرض عده‌ای بی فرهنگ داعشی مسلک به یکی از ارزشمندترین بازیگران کشورمان بودند. با وحشی‌گری تمام مقابل سینمای محل نمایش فیلم «یحیی سکوت نکرد»، به خانم فاطمه معتمدآریا حمله‌ور شده و به این بانوی هنرمند اهانت کرده‌اند و به حضور او در شهر کاشان معترض شده‌اند. امام جمعه این شهر از حضور این هنرمند باسابقه و محبوب ملت به‌عنوان مصیبت یاد می‌کند و آن را اتفاقی می‌داند که جا دارد به مناسبت آن «عزای عمومی» اعلام شود. این اقدامات نفرت انگیز و این موضع‌گیری نامعقول و زشت و غیر اخلاقی یک امام جمعه نباید بی‌پاسخ بماند. امثال فاطمه معتمدآریا سرمایه‌های هنری این کشورند و توهین به ایشان توهین به فرهنگ و هنر یک ملت است.

این‌همه غارت و چپاول و دزدی و جنایت در لباس دین و مذهب و شریعت رخ می‌دهد، میلیارد میلیارد از جیب این مردم مظلوم، توسط مسئولین نظام به سرقت می‌رود، انسان‌های بی‌گناه به جرم ابراز عقیده سال‌ها را در حبس و حصر از همه حقوق انسانی محروم می‌شوند، رگ غیرت‌شان ورم نمی‌کند و یک کلمه اعتراضی از دهان‌شان خارج نمی‌شود ولی به بهانه حضور یک بانوی هنرمند درشهر کاشان جامه بر تن می‌درند و قداره‌کشی می‌کنند.

جا دارد همه هنرمندان واقعی، سازمان‌های هنری و وزارت ارشاد رسما در مقابل این وحشی‌گری بایستند و انزجار خود را اعلام نمایند. اینجانب ضمن ابراز ارادت قلبی‌ام به فاطمه معتمدآریا، بانوی بزرگ سینمای ایران اقدامات صورت گرفته در کاشان را غیر انسانی و غیر اخلاقی می‌دانم و مراتب اعتراض خود را اعلام می‌نمایم.

گفتنی است عبدالنبی نمازی امام جمعه کاشان روز سه‌شنبه ۶ بهمن ماه در واکنش به حضور فاطمه معتمدآریا در شهر کاشان و با اشاره تصمیمش مبنی بر اعلام «عزای عمومی»! در روز جمعه گفت: مصیبت بزرگی است! در این شهر مذهبی کهن‌سال، با این همه سوابق روشن صلحا و متقین و برخوردار از مردم متدین و بهره‌مند از خانواده‌های شهدا چه جوابی خواهیم داشت. همگان چه آن‌هایی که در تهران، اصفهان و چه در شهرستان (کاشان) هستند بدانند کاشان به دلیل جایگاهی که در تشیع در طول تاریخ داشته تحمل برگزاری مجالس «لهو و لعب»! را ندارد.

فاطمه معتمدآریا که روز یکشنبه چهارم بهمن، برای شرکت در جلسه پرسش‌ و پاسخ فیلمی هنر و تجربه‌ای به نام «یحیی سکوت نکرد» در سینمای شهر کاشان، به این شهر سفر کرده بود، با بسیجیانی روبرو شد که نسبت به وی هتاکی و بی احترامی کرده و سالن محل برگزاری این برنامه را به آشوب کشیدند.