اجرای حکم زندان و اخراج از محل کار یکی از هواداران عرفان حلقه

از میان ۷۰ بازداشتی، نرگس فرهادی به همراه دو تن دیگر جهت بازجویی به زندان اوین منتقل و از همان روز نخست بازداشت، اقدام به اعتصاب غذا کردند.

Narges-Farhadi-sahamnews-1صبح روز گذشته، «نرگس فرهادی» جهت اجرای حکم یک‌سال حبس تعزیری خود از سوی اجرای احکام زندان اوین فرا خوانده شد.

به گزارش خبرنگار «سحام»، نرگس فرهادی از هواداران عرفان حلقه در حالی که در تاریخ ۹۳/۷/۱۶ جهت تسلیم نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی برای پیگیری وضعیت محمدعلی طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه در محل روابط عمومی این مجلس حاضر شده بود، به همراه ۷۰ تن دیگر بازداشت گردید.

این نامه زمانی تحویل مجلس شورای اسلامی شده که آقای طاهری در اعتصاب غذا و سلول انفرادی بند ۲ الف سپاه پاسداران در زندان اوین قرار داشته است.

از میان ۷۰ فرد بازداشت شده، نرگس فرهادی به همراه دو تن دیگر جهت بازجویی به زندان اوین منتقل و از همان روز نخست بازداشت، اقدام به اعتصاب غذا کردند.

نرگس فرهادی پس از ۸ روز اعتصاب غذا به قید کفالت از زندان اوین آزاد گردید و در دادگاهی که در بهمن‌ماه همان سال تشکیل شد، به اتهام «اخلال در نظم عمومی» محاکمه و به یک‌سال حبس تعزیری و تحمل سه ضربه شلاق محکوم شد.

نرگس فرهادی در پاسخ به سوال خبرنگار «سحام» که از وی خواستار بیان شرح بازداشت وی شده، می‌گوید: آن روز هفتاد نفر را گرفتند، سه نفرمان را نگه داشتند، ما هم از روز اول اعتصاب غذا کردیم، چهار روز بند ۲۰۹ اوین تحت بازجویی بودیم. به من در بازجویی‌ها و فشار آوردند که علیه استاد مطلب مکتوب کنم… و می‌گفتند بنویس و همین الان برو! گفتم زندگی و نگاهم را مدیون ایشانم، گفتند حالت را جا می‌آوریم.»

وی در ادامه افزود: در دادگاه من دو نفر از بازجوها بودند و به آقای احمد زاده (سرپرست شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب) خط می‌دادند. گفتم من «اخلال در نظم و تجمع» انجام نداده‌ام، آمدم دین‌ام را به معلم‌ام و ایستادن به پای حق ادا کنم. این وظیفه دینی من است، ایشان (محمدعلی طاهری) مرا با دین و خدا آشتی داد. (احمد زاده) دوباره نظرم را در مورد آقای طاهری پرسید، گفتم تمام آن‌چه را که هیچ‌کس نتوانست به من پاسخ دهد، او پاسخ داد و مرا از اوج افسردگی و تضاد شدید با خدا و دین، به زندگی و آشتی و صلح با دین برگرداند.»

فرهادی در ادامه از برخورد تند قاضی احمد زاده می‌گوید: «گفت زبان تو زیادی دراز است، متنبه نشدی؟ سرخ‌اش می‌کنم تا مایه عبرت دیگران بشوی! بعد هم در همان یک جلسه ده دقیقه‌ای، حکم یک‌سال حبس را نوشت و داد خواندم و چون دست‌اش نمی‌رسید که مرا بزند، سه ضربه هم شلاق نوشت و گفت امضاء کن و همین حالا حکم را ابلاغ کردم.»

این شاگرد محمدعلی طاهری سپس از دستور «احمد زاده» برای اخراج از محل کارش یه خبرنگار «سحام» می‌گوید: «من نرس icu جراحی قلب در بیمارستان شهید رجایی بودم که با اتمام قراردادم در پایان سال به دلیل «عدم نیاز» اخراج شدم. در همان جلسه دادگاه، احمدزاده به منشی‌اش گفت یک نامه بزنید محل کارش و …».