شاخه جوانان حزب اعتماد ملی به روحانی: به رد صلاحیت‌های غیرقانونی «ورود قاطع» کنید

بیش از ۲ سال از تلاش‌های بی‌وقفه شما و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در به فرجام رساندن توافق هسته‌ای و احقاق حقوق پایمال شده مردم ایران گذشته است و در این ۲ سال، مردمی که با امید و صبر، در کنار دولت بودند، به روزهایی دل خوش کرده بودند که نسیم این امید، به سیاست داخلی کشور نیز دمیده شود.

shoraye-Negahban-saham-newsشاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی با نگارش نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رییس‌جمهور، از او خواست تا طبق قانون، برای اجرای قانون و لغو تحریم‌های انتخاباتی شورای نگهبان اقدام کند.

به گزارش «سحام» متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای حسن روحانی
رییس‌‌جمهوری محترم
با سلام و احترام؛

تنها ساعتی بود که شیرینی اجرای توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها به کام مردم آمده بود که خبر اعمال تحریم‌های انتخاباتی ازسوی شورای شورای نگهبان، در رسانه‌ها منتشر شد.

خبرها حکایت از تقابل مواضع و اقدامات برخی افراد در شورای نگهبان، با مواضع رهبر انقلاب درباره انتخابات دارد؛ مواضعی که به وضوح از مردم می‌خواهد حتی اگر نظام را قبول ندارند در انتخابات شرکت کنند و درباره اهمیت فراوان رای دادن به نامزدهای صالح، تاکید دارد: «آرا و سلایق مختلف»، ایراد ندارد، مهم آن است که تلاش و دقت کنیم که انتخاب ما، انتخاب درستی باشد.

رهبری معظم انقلاب با صراحت این «انتخاب درست» را به عهده مردم می‌گذارد، اما همان‌گونه که مستحضرید ردصلاحیت‌های گسترده اصلاح‌طلبان و حذف رقبای اصولگرایان به حدی بوده که در برخی حوزه‌های انتخابیه شاهد هیچ‌گونه رقابتی نیستیم و اصلاح‌طلبان حتی یک کاندیدا هم ندارند.

آش رد صلاحیت‌ها تا جایی شور شده که سخنگوی شورای نگهبان طبق برخی شایعات و گمانه‌زنی‌ها به دلیل حرکت برخی افراد در مسیر خلاف مسیری که رهبری تعیین کرده‌اند، مبنی بر حضور حداکثری آرا و سلایق مختلف در انتخابات، از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

همان‌طور که مستحضرید متاسفانه تمامی ۱۰ کاندیدای حزب اعتماد ملی در تهران رد صلاحیت شده و یا با عدم احراز صلاحیت روبه‌رو شده‌اند و وضع کاندیداهای اعتماد ملی در دیگر حوزه‌های انتخابیه نیز بهتر از این اعلام نشده است؛ کاندیداهایی در سراسر کشور که با توجه به مرام‌نامه و اصول حزب اعتماد ملی، پایبندترین افراد به گفتمان اعتدال بوده و سوابق و مواضع آن‌ها، جز دلسوزی‌شان برای نظام و کشور و آرمان‌های انقلاب، چیزی را نشان نمی‌دهد.

بیش از ۲ سال از تلاش‌های بی‌وقفه شما و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در به فرجام رساندن توافق هسته‌ای و احقاق حقوق پایمال شده مردم ایران گذشته است و در این ۲ سال، مردمی که با امید و صبر، در کنار دولت بودند، به روزهایی دل خوش کرده بودند که نسیم این امید، به سیاست داخلی کشور نیز دمیده شود.

امید داریم دولت با ورود قاطع به موضوع ردصلاحیت‌های غیرقانونی، در راستای احقاق حقوق ملت و اجرای صحیح قانون که وظیفه دولت است، گام بردارد و برای لغو تحریم‌های انتخاباتی شورای نگهبان اقدام کند.

بدیهی است که در صورت ناتوانی از ورود دیپلماسی به عرصه سیاست داخلی، با اطمینان از اینکه مردم در کنار دولت هستند، این موضوع را به طور شفاف با مردم در میان بگذارید و رسما اعلام کنید.

و من الله توفیق
شورای مرکزی شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی – یکشنبه ۲۷ /دی / ۱۳۹۴»