پیام تسلیت احمد منتظری به مناسبت شهادت شیخ النمر و آرزوی آزادی محصورین

اتهامات واهی «اقدام علیه امنیّت ملی» و «تشویش اذهان عمومی»، شیوۀ تاریخ گذشته‌ای است که حکومت‌های مستبد برای حذف مخالفان خود به کار می‌گیرند.

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Ahmad-Montazeri-saham-newsحجهالاسلام والمسلمین احمد منتظری به مناسبت شهادت آیت الله شیخ نمر و دهها نفر دیگر پیام تسلیتی صادر کرد و خواستار آزادی محصورین و زندانیان عقیدتی در جمهوری اسلامی شد.

به گزارش «سحام» متن پیام فرزند مرحوم ایت‌الله منتظری به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
إنّا لله و إنّا إلیه راجعون

درنهایت تأثر و تأسف حاکمان عربستان سعودی، که دست‌شان به خون مردم بی‌گناه یمن آلوده است، آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر و ده‌ها نفر دیگر از مسلمانان را به شهادت رساندند.

اتهامات واهی «اقدام علیه امنیّت ملی» و «تشویش اذهان عمومی»، شیوۀ تاریخ گذشته‌ای است که حکومت‌های مستبد و خودخواه برای حذف مخالفان خود به کار می‌گیرند.

این در حالی است که در دین مبین اسلام امر به معروف و نهی از منکر از اهمّ واجبات شمرده شده است، و انتقادات و اعتراضات عالمان و فرهیختگان به دولت و حاکمیّت متبوعشان از مصادیق بارز این دو واجب شرعی است.

اینجانب این مصیبت بزرگ را به ساحت مقدّس حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و مسلمانان جهان مخصوصاً شیعیان مظلوم عربستان و خانوادۀ داغدار این عالم بزرگوار و دیگر خانواده‌های داغدار تسلیت عرض می کنم، و آزادی دیگر اسیران در بند و مظلوم را از خداوند منّان مسئلت دارم.

بسیار شایسته است که نظام جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این جنایت بزرگ رژِیم سعودی، به این آیۀ شریفه از قرآن کریم: «…ادْفَعْ بِالَّتی‏ هِیَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذی بَیْنَکَ وَ بَیْنَهُ عَداوَهٌ کَأَنَّهُ وَلِیٌّ حَمیمٌ » فصّلت/۳۴ «بدی را بدان گونه که بهتر است دفع کن؛ آن‌گاه کسی که میان تو و میان او دشمنی است، گویی دوستی بس صمیمی گردد» عمل کند و زندانیان سیاسی و عقیدتی و محصورین را که به جرم انتقاد و امر به معروف و نهی از منکر گرفتار شده‌اند آزاد نماید تا راه انسانی اسلامی مقابله با مخالفین و منتقدین را به جهانیان آموزش دهد.

والسّلام
بیت آیت الله العظمی منتظری
احمد منتظری
۱۳۹۴/۱۰/۱۲