موحدی کرمانی: خدا به رهبر طول عمر دهد، ولی باید «فکر» بعد از او را کرد

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اختلاف اصولگرایان برای دست‌یابی به یک «لیست واحد» و با حمله به «علی اکبر ولایتی» اظهار داشت: «فردی می‌آید و رای اصول‌گرایی را می‌شکند و می‌گوید که من احساس تکلیف کردم؛ نه می‌خواهد احساس تکلیف کنی و نه رای داری.»

Movahedi-kermani-sahamnewsدبیرکل جامعه روحانیت مبارز طی سخنانی در اولین گردهمایی سراسری شورای ائتلاف اصولگرایان که با عنوان «بصیرت و تجدید میثاق با ولایت» در تهران برگزار شد، مقطع کنونی را مقطعی حساس عنوان کرد و اظهار داشت: «وقتی اخلاص باشد دیگر بر سر صندلی مجلس دعوا نمی‌شود و فرد می‌گوید اگر با آمدن من رای اصولگرایان می‌شکند، پس کنار می‌روم.»

به گزارش «سحام»، محمدعلی موحدی کرمانی ادامه داد: «خدا به رهبر انقلاب طول عمر دهد و امیدواریم دیگر نیازی نباشد تا ظهور امام عصر (عج)، خبرگان فردی را انتخاب کنند، «ولی باید فکر بعد را نیز کرد.»

موحدی کرمانی در ادامه با تاکید بر اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: «هنوز مجلس ششم را فراموش نکردیم. ما مجلسی می‌خواهیم که جلوی رهبری نایستد چون اگر نماینده‌ای تابع ولایت بود، حتما دلسوز مردم و کشور نیز هست.»

سخنان موحدی کرمانی در حالی ایراد شده که قریب به اتفاق مردم، مجالس اول و ششم را تنها مجالس مردمی پس از انقلاب اسلامی می‌دانند که صدای مردم در آن انعکاس داشت.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اختلاف اصولگرایان برای دست‌یابی به یک «لیست واحد» و با حمله به «علی اکبر ولایتی» اظهار داشت: «فردی می‌آید و رای اصول‌گرایی را می‌شکند و می‌گوید که من احساس تکلیف کردم؛ نه می‌خواهد احساس تکلیف کنی و نه رای داری.»

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز بدون اشاره به نقش محمود احمدی‌نژاد، رهبر جمهوری اسلامی، شورای نگهبان و سازمان صداوسیما در پدید آمدن فتنه ۸۸ پس از کودتای انتخاباتی گفت: در این فتنه خیلی‌ها می‌گفتند این ۲ نفری که پیشگام فتنه‌اند، داری سوابق طولانی در انقلاب هستند؛ درست است. اگر این سابقه را نداشتند نمی‌توانستند مردم را فریب بدهند!»

حدادعادل: هر کس وحدت اصولگرایان را «بشکند» باید هزینه آن را پس بدهد

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان در این همایش گفت: «شرایط انتخابات امسال از همیشه حساس‌تر است، دوام و قوت نظام جمهوری اسلامی شرایط را حساس‌تر کرده و هر روز باید بصیرت بیشتری داشته باشیم.»

«پدر عروس» رهبر جمهوری اسلامی با فراموشی حضور عظیم جمعیت معترض به نتایج کودتای انتخاباتی سال ۸۸ در «۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۸»، تجمع حکومتی ۹ دی را «روز لبریز شدن کاسه صبر ملت» دانست و ادعا کرد: برخی تصور می‌کردند صبر و سکوت ملت نشانه رضایت مردم از رذالت آن‌هاست اما ۹ دی، «نه» بزرگ ملت ما به فتنه بود و نشان داد که راه خود را در انقلاب اسلامی گم نکرده و فریب تبلیغات دشمن را نمی‌خورد.»

وی با تاکید بر هوشیاری درباره توطئه‌ها گفت: پیش از این شبکه‌های ماهواره‌ای برای عدم شرکت در انتخابات تبلیغ می‌کردند اما این روزها شبکه‌ای مانند «من و تو»، برنامه منظم درباره انتخابات دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اخلاص را شرط اول اصول‌گرایی عنوان کرد و اظهار داشت: ما باید برای رضای خدا وارد انتخابات شده باشیم و بدانیم که تعصب حزبی با اصولگرایی در تضاد است. در شرایط حساس کنونی، شرط اول آن است که در ائتلاف اصولگرایان، تعصب حزبی و گروهی را پشت در گذاشته و به عنوان اصولگرا در ائتلاف وارد شویم.

سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان تاکید کرد: اگر کسی این وحدت را بشکند، باید هزینه آن را در این دنیا و آخرت بپردازد!

حدادعادل با بیان این‌که عده‌ای درصدد تخریب اصولگرایی و اصولگرایان و ایجاد تفرقه در میان آن‌ها هستند، گفت: آن‌ها از فضای مجازی برای انتشار اخبار دروغ! استفاده می‌کنند و ما باید مراقب باشیم که فریب این اخبار را نخوریم. وی افزود: به طور متوسط هر ۶ ساعت یک خبر علیه وحدت اصولگرایان منتشر می‌شود و احساس می‌شود عده‌ای می‌خواهند انتخابات مجلس خبرگان را دوقطبی کنند.