ثبت نام در انتخابات مجلس یا لشگرکشی خیابانی؟

این نماینده جبهه پایداری، بدون توجه به عضویت خود در کمیسیون فرهنگی، به خبرگزاری فارس گفته بود علاقه‌ای به شعر، ادبیات و سینما ندارد!

Morteza-hoseini-sahamnewsیکی از نامزدهای جبهه پایداری برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، از هوادارانش خواست او را در هنگام ثبت نام برای انتخابات این مجلس همراهی کنند!

به گزارش «سحام»، «سیدمرتضی حسینی» که نماینده وابسته به جبهه پایداری در استان قزوین است، با انتشار دعوت‌نامه‌ای در کانال تلگرامی خود، از هوادارانش خواست وی را در ساعت ۸ صبح روز ۲۸ آذرماه برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی همراهی کنند.

این نماینده وابسته به جبهه پایداری در مجلس نهم شورای اسلامی (فعلی)، بدون توجه به عضویت خود در کمیسیون فرهنگی این مجلس، در بخشی از مصاحبه عجیب خود با خبرگزاری فارس گفته بود که «علاقه‌ای به شعر، ادبیات و سینما ندارد!»

وی در پاسخ به این سوال خبرگزاری فارس که «در جبهه انقلاب اسلامی در شعر، چند نفر را می‌شناسید»، گفته بود: «علاقه‌ای به این وادی ندارم، اما آن‌هایی که مقام معظم رهبری تایید می‌کنند را دوست دارم و آن‌هایی که مقام معظم رهبری مورد تایید قرار می‌دهند را ما نیز تایید می‌کنیم.»
Morteza-hoseini-sahamnewsوی هم‌چنین نویسنده مورد علاقه‌اش را «مقام معظم رهبری» عنوان کرده است.

حاشیه‌های مربوط به اظهارات حسینی البته در ماجرای خبرگزاری فارس متوقف نماند، تا جایی که به دنبال اظهارات وی درباره خانه سینما در مردادماه ۱۳۹۲، محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه سینما، وی را به مناظره دعوت کرد. حسینی در اظهارات مورد اشاره عسگرپور گفته بود: «مجلس و کمیسیون فرهنگى ادامه کار خانه سینما را با رویه سابق بر نمى‌تابد.» این اظهارات باعث شد تا مدیرعامل خانه سینما طی نامه‌ای که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها یافت، خطاب به وی بنویسد: «این اظهار نظر شما حاکى از این است که اشراف قابل توجهى درخصوص عملکرد خانه سینما دارید، لذا بدین‌گونه و با احترام از شما براى حضور دریک مناظره فرهنگى در همین خصوص دعوت می‌کنم تا انشا‌‌ءاله در منظر عمومى و در پیشگاه علاقمندان به این بحث مهم، کمى به همین سابقه‌اى که به آن مشرفید؛ و احیاناً هر بحث دیگرى در حوزه فرهنگ و هنر که براى شما اهمیت دارد بپردازیم». عسگر پور در ادامه نوشت: «امیدوارم جنابعالى به شیوه جناب آقاى رسایى که ما را از فیض حضورشان در مناظره برنامه هفت شبکه سه سیما بى‌بهره گذاشتند، عمل نکنید و موجبات این گفت‌وگوى جذاب را فراهم کنید.»

انتخابات ریاست جمهوری؛ امضای نامه رد صلاحیت هاشمی و حمایت از جلیلی

«تابان امروز» درباره مواضع عجیب «سیدمرتضی حسینی» می‌نویسد: با فرا رسیدن موسم یازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری مواضع و سخنان سید مرتضی حسینی ابعاد تازه‌تری یافت. در جریان انتخاباتی که گذشت مهم‌ترین رویکرد سیدمرتضی حسینی – که سابقه حمایت مداوم از دولت دهم را در کارنامه خود داشت- در امضای بیانیه برخی نمایندگان مجلس به شورای نگهبان بود. در روزهای واپسین اردیبهشت‌ماه گذشته نامه‌ای به امضای ۱۱۵ نماینده مجلس شورای اسلامی خطاب به شورای نگهبان امضا شد که طی آن از این نهاد خواسته شده بود در بررسی دقیق کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تحت تاثیر هیچ فشاری قرار نگیرند. این بیانیه البته بیش از هر چیز خواستار رد صلاحیت آیت‌الله‌هاشمی رفسنجانی بود. حسینی که از جمله امضا کنندگان این بیانیه بود در همان زمان طی مصاحبه با خبرگزاری فارس با ابراز خرسندی از این اقدام گفت: «با قاطعیت و بدون هیچ ترس و واهمه‌ای نامه تدوین شده ۱۱۵ نماینده مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان را امضا کردم». سیدمرتضی حسینی افزوده بود: «برخی از این کاندیداها از عاملان فتنه ۸۸! بودند که باید شورای نگهبان آنان را طبق قانون رد صلاحیت کند». وی برای تاکید بر این که وی جزو مخالفین حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در میان نامزدها است، تاکید کرده بود: «بنده در ردیف هفتاد و دومین نفر از امضاکنندگان نامه نمایندگان مجلس در بررسی دقیق صلاحیت‌های کاندیداهای یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و ردصلاحیت‌ هاشمی به شورای نگهبان بودم». اعلام مواضع این نماینده در مورد آیت‌اله ‌هاشمی به همین جا ختم نشد. او در مصاحبه‌ای دیگری که با خبرگزاری فارس قزوین داشت با این ادعا که: «دیدگاه‌های ‌هاشمی رفسنجانی در اداره کشور با مقام معظم رهبری متفاوت است»، گفته بود: «رفسنجانی توان اداره کشور را ندارد». (مخالفت‌های حسینی با آیت‌الله‌هاشمی تا بدان جا پیشرفته است که وی در مصاحبه‌ای که صبح قزوین در روزهای رای اعتماد مجلس به کابینه از وی منتشر کرده است می‌گوید: آقای هاشمی تسلط زیادی بر روی رییس‌جمهور دارند و در مراسم تحلیف نیز ایشان به همراه همسر و فرزندان‌شان در مجلس حضور داشتند. حسینی هم‌چنین پیش‌گویانه ادعا کرده بود: با حضور آقای نهاوندیان به عنوان رئیس دفتر، پای یاسر هاشمی به دفتر ریاست جمهوری باز خواهد شد و ایشان در امور ریاست جمهوری اعمال نظر خواهد کرد.

حسینی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته با صراحت اعلام کرد که نامزد مورد نظر وی سعید جلیلی است و جزو استقبال کنندگان این نامزد ریاست جمهوری در سفر به قزوین بود و در اجتماع هواداران وی در مسجد امام خمینی نیز حضور پیدا کرده بود، در حمایت از وی سخنانی ایراد کرد.

مواضع بعد از پیروزی حسن روحانی

بعد از انتخابات، حسینی که پیش از این در زمره مخالفان دکتر حسن روحانی قرار داشت، به یک‌باره و در تغییری آشکار مدعی شد که رییس جمهور منتخب کشور فردی اصول‌گراست! حال آن‌که هیچ‌گاه روشن نساخت که دلیل واکنش‌های عجولانه وی در قبال نوع انتخاب استاندار دولت اصول‌گرا و نیز تهدید به برخورد که به صراحت در مصاحبه‌های وی تکرار می‌شود، چیست؟ و چرا دولت اصول‌گرا را متهم به استفاده از عناصر فتنه در ترکیب خود می‌کند؟

سلب عضویت نینا سیاهکالی مرادی، دختر ۲۷ ساله و دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد معماری رایانه که در انتخابات شورای شهر با کسب حدود ۱۰ هزار رای و قرار گرفتن در رتبه چهاردهم به عنوان عضو علی البدل انتخاب شده بود و ناگهان با حکم رد صلاحیت روبرو شد، موضوع دیگری بود که بار دیگر نام حسینی را بر سر زبان‌ها انداخت.

این نماینده مجلس و عضو هیات نظارت شوراهای استان قزوین در خصوص شائبه‌های به وجود آمده در رد صلاحیت «نینا سیاهکالی مرادی» و جایگزین کردن یک اصول‌گرا به جای وی گفته بود: «بعد از انتخابات بر اساس مدرکی به حجت شرعی برای رد صلاحیت ایشان رسیدیم و با توجه به شخصی بودن مساله، لزومی برای گفتن آن نمی‌بینم».

گفتنی است حسینی در این مصاحبه در خصوص عدم حضور برجسته خود در روند رای اعتماد به وزرای کابینه یازدهم نیز گفته است: «من با پنج وزیر مخالف بودم و برای صحبت کردن ثبت نام کردم، اما چون سخنرانی مخالف و موافق بر اساس قرعه کشی انتخاب می‌شد، قرعه به من اصابت نکرد.»

نماینده حامی جلیلی به دکتر روحانی چه گفت؟

سیدمرتضی حسینی نشست خبری سال ۱۳۹۲ خود درباره رای اعتماد به وزاری کابینه روحانی گفت: دفاع جانانه دکتر روحانی از زنگنه برای تصدی وزارت نفت باعث شد ایشان رای اعتماد بیاورد.

نماینده سابق ولی فقیه در سپاه پاسداران قزوین با اظهار این‌که حضور مردم در ۲۴ خردادماه موجب حماسه سیاسی شد، افزود: آرایش سیاسی جدیدی در پی اختلاف اصولگرایان بعد از این انتخابات به وجود آمد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اعلام این‌که به دکتر روحانی گفتم که آقای عیلخانی مسئولیتی در استان قزوین ندارد که بخواهد در کار استان و عزل و نصب‌ها دخالت کند، تصریح کرد: ما به دنبال این نیستم چه کسی استاندار شود گرچه پیشنهاد‌های خود را ارایه می‌دهیم ولی به دنبال فردی توانمند، اعتدالگرا و کارآمد برای حل و پیگیری مشکلات استان هستیم.

حسینی بیان کرد: ما با کسی شوخی نداریم اگر استاندار بعدی از افراد تندرو باشند به دکتر روحانی هم گفته‌ام در مجلس و استان جلوی آن می‌ایستیم و برخورد می‌کنیم.

وی با اذعان به این‌که با استاندار فعلی ارتباطی ندارد گفت: استانداری فعلی توانایی برای پاسخگویی به تکاپوی و تلاش‌های نمایندگان استان برای افزایش بودجه ندارد و همراهی نیز ندارد.