فاطمه کروبی: عمل جراحی آقای کروبی موفقیت آمیز بود / برخی از ائمه جمعه دروغ و تهمت را ترویج می کنند

فاطمه کروبی دلیل جراحی امروز را ناشی از حادثه‌ای می‌داند که منجر به شکستگی دوبل از ناحیه ساق پای چپ شد.

fatemeh-karoubi-sahamnews23514

سحام: مهدی کروبی در پنجمین سال حصر، صبح امروز سه شنبه ۱۷ آذر، بار دیگر راهی اتاق عمل شد تا ششمین عمل جراحی اش را نیز تجربه کند.
فرصتی دست داد تا در صحبتی کوتاه با خانم کروبی از علت بستری شدن این رهبر معترض در حصر بپرسیم. فاطمه کروبی دلیل جراحی امروز را ناشی از حادثه ایی می داند که منجر به شکستگی دوبل از ناحیه ساق پای چپ شد.

این نماینده سابق مجلس در پاسخ به علت این حادثه به سحام گفتند: “چند روز پیش بدلیل نقض فنی دستگاه بالابری که بطور موقت در منزل نصب شده بود، آقای کروبی بنحو خطرناکی بر زمین افتادند. شرایط نگهداری سه ساله ایشان در خانه امن اطلاعات آسیب های زیادی به جسم ایشان وارد کرد. تنها از هنگامی که به منزل خودمان منتقل شدند دسترسی به هوای آزاد و نور آفتاب امکان پذیر شد و منعی برای رفتن به حیاط منزل نبوده و نیست، اما بدلیل شرایط جسمی و درد زانو – عمل جراحی سنگینی سال گذشته روی زانو و کمرشان داشتند – عملا کمتر می توانستند از حیاط منزل استفاده کنند. سه ماه پیش تصمیم گرفته شد وسیله ای برای این کار تهیه شود، که نمی شود اسم آن را آسانسور گذاشت؛ و بالابری ساده و موقت بود. متاسفانه چند روز پیش بعلت نقض فنی٬ هنگامی که ایشان درب را برای پیاده شدن باز می کنند٬ در همان لحظه بالابر به حرکت در می آید و ایشان بطور ناگواری بر زمین می افتند. در نتیجه مفصل زانوی پای چپ شان آسیب می بیند، همچنین منجر به شکستگی دوبل از ناحیه ساق پای چپ می شود. خدا را شاکریم که اتفاق ناگوارتری نیفتاد و سر ایشان آسیب ندید.”

خانم کروبی اضافه کرد: “پس از حادثه٬ نیروهای امنیتی درون منزل تلاش خودشان را انجام دادند، آمبولانس آمد و حاج آقا به بیمارستان منتقل و بستری شدند، شرایط بد شکستگی، عمل جراحی را اجتناب تاپذیر ساخت. دکتر هاشمی وزیر محترم بهداشت و درمان هم محبت کردند و با حضور و پیگیری شان ما را در این مسیر کمک کردند. ”

از جراحی امروز پرسیدیم، خانم کروبی گفتند؛”خوشبختانه عمل جراحی بخوبی انجام شد و جراح محترم و تیم پزشکی از عمل راضی بودند. درد زیادی را در این چند روز تحمل کردند، باتوجه به شرایط جسمی و سنی حاج آقا نیاز به مراقبت های بعدی است که باید ببینیم با وضعیت حصر چگونه آن را پیگیری کنیم.”

پیرامون وضعیت روحی این رهبر در حصر پرسیدیم، خانم کروبی در پاسخ گفتند: “روحیه شان عالی ست. از انتخاب مسیرشان خرسندند و خدا را شاکر. شدائد و سختی ها را با روی باز تحمل می کنند و از هیچ کس انتظار و توقعی ندارند. احساس می کنند به تکلیف شرعی و ملی شان عمل کردند. از کسی که سال های جوانیش را در زندان و تبعید گذرانده و در دورانی که می توانست سرخوش از سوابقش به اسم مصلحت عافیت طلبی پیشه کند، اما پا به پای مردم در صحنه ها حاضر شد، جز این انتظار نیست. سالهاست که تهمت ها و هتاکی ها را می شنود و می خواند بدون آنکه دقیقه ای فرصت دفاع داشته باشد. اینهم از رسم روزگار ماست. جای تاسف است که می بینم برخی از ائمه جمعه بخاطر مصالح زودگذر دنیا، آخرت خود و باور مردم را چنین معامله می کنند، با علم به کذب بودن گفته های شان از ۸۸ تا همین روزها دروغ و تهمت را از تربیون نماز جمعه ترویج می کنند، در حالیکه ۵ دقیقه فرصت پاسخ و سخن گفتن را به طرف مقابل خود نمی دهند.اینهم بگذرد.”