خبر تایید شد: «حسین همدانی» بر اثر «کمین داعش» کشته نشده است

ذوالنور: با رگبار بستن ماشین توسط داعش، ٬چشم چپ ایشان مورد اصابت گلوله٬ قرار می‌گیرد و سردار همدانی به شهادت می‌رسد.

Hosein-Hamedani-sahamnewsیک روز پس از جان باختن سردار «حسین همدانی» در سوریه، منابع خبری آمدنیوز، جزییات دقیقی از واژگونی خودروی این سردار ارشد سپاه پاسداران در حومه حلب را در اختیار این پایگاه قرار دادند. چند روز پس از انتشار خبر واژگونی خودروی آقای همدانی در حومه حلب، «علی شمخانی» دبیر شورای امنیت ملی و وب‌سایت جهان نیوز، درگذشت همدانی به دلیل سانحه «تصادف» تایید کرده، اما آن را ناشی از «کمین داعش» دانستند.

Hosein-Hamedani-saham-news«مجتبی ذوالنور» مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران نیز در مراسم ختم سردار «حسین همدانی» که در دفتر آیت‌الله نوری همدانی برگزار شد، در بیان نحوه جان باختن این سردار ارشد سپاه در سوریه، با بیان این‌که ٬اکنون در فضای مجازی یک جریان پلید نسبت به حسین همدانی فعالیت می‌کند٬ اظهار داشت: «فتنه‌گرانی که در سال ۸۸ از شهید همدانی ضربه خورده‌اند در فضای مجازی مطرح کرده‌اند ایشان در عملیات و سوریه شهید نشده است بلکه تصادف کرده است.»

وی در مورد طریقه جان باختن «حسین همدانی» بیان داشت: «با رگبار بستن ماشین توسط داعش، ٬چشم چپ ایشان مورد اصابت گلوله٬ قرار می‌گیرد و راننده نیز کنترل ماشین را از دست می‌دهد در نتیجه ماشین واژگون می‌شود و سردار همدانی به شهادت می‌رسد.»

Hosein-Hamedani-saham-newsدر پاسخ به ادعای وی، روح‌الله زم از فعالان سیاسی جنبش سبز، طی یادداشتی در وب‌سایت سحام نیوز، ادعای وی را به چالش کشید. وی در بخشی از یادداشت خود با عنوان «یک ادعا، یک پاسخ» نوشت: «فارغ از کینه عمیق جریانی که به دشمنی با مردم و همراهان آنان شهره است و آقای ذوالنور به آن منتسب می‌نماید، باید تردید جدی داشت که آقای ذوالنور حتی یک «فشنگ» را از نزدیک دیده باشد یا از نوع عملکرد آن در هنگام اصابت به بدن انسان، اطلاعات کافی داشته باشد. درعکس‌هایی که توسط خبرگزاری‌ها از جنازه حسین همدانی مخابره شده، کبودی دور چشم چپ وی نشان‌گر برخورد صورت به جسم سخت و کبودی حاصل از آن به خوبی نمایان است، حال آن‌که اگر گلوله به چشم این سردار سپاه اصابت کرده بود، باید سمت چپ صورت وی به طور کامل متلاشی می‌شد. این در حالی‌است که در صورت اصابت گلوله به چشم یا سر، باید کفن حاوی جسد نیز، دارای ترشحات خون‌آبه حاصل از برخورد گلوله باشد که در مورد جنازه حسین همدانی این موضوع صدق نمی‌کند.»

Hosein-Hamedani-sahamnewsاظهارات خلاف واقع مقامات جمهوری اسلامی تا امروز ادامه یافت، تا این‌که  رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی، با حضور در برنامه «من طهران» شبکه خبری العالم (تلوزیون عربی زبان جمهوری اسلامی)، جزئیاتی را درباره فعالیت مستشاران ایرانی در سوریه و نحوه جان باختن «حسین همدانی» در سوریه را  بازگو کرد.

«اسماعیل کوثری» از فرماندهان سپاه پاسداران و نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی گفت: شهید بزرگوار سردار همدانی از همان روزهای اول که مشکلی برای سوریه به وجود آمد، برای کمک به مردم به این کشور رفت و در آن‌جا نیروهای مردمی را برای مقابله با متجاوزانی چون داعش و جبهه النصره، سازماندهی و آماده کرد.

کوثری افزود: می‌توان گفت وی در سوریه تا یک سال پیش مسوولیت داشت، و پس از آن به تهران بازگشت و در تهران مسوولیت‌هایی را عهده دار بود و کار خود را دنبال می‌کرد. وی خاطرنشان کرد: اخیرا پس از به وجود آمدن همکاری و هماهنگی بین روسیه، ایران، عراق، سوریه و حزب الله، سردار همدانی به خاطر آن‌که به کل منطقه آشنایی کامل داشت، به منطقه حلب رفت تا آن‌جا را از نزدیک مشاهده و در چارچوب همان کار مستشاری به فرماندهان نظامی کمک کند.

کوثری تأکید کرد: فرماندهان ما این‌طور نیستند که عقب بنشینند و بگویند بقیه جلو بروند؛ بلکه یک فرمانده قبل از آغاز عملیات جلو می رود و وضعیت را ارزیابی می کند، زیرا پس از آن راهنمایی او بسیار دقیق خواهد بود، و دقیق دستور می دهد.

نحوه کشته شدن سردار همدانی

نماینده تهران و رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی، درباره نحوه جان باختن سردار همدانی اظهار داشت: سردار همدانی وقتی در حال حرکت به سوی منطقه بود، به دلیل باریک بودن جاده و زیاد بودن سرعت، خودروی وی هنگام سبقت از یک کامیون واژگون و بر اثر این حادثه شهید همدانی دچار ضربه مغزی شد.

کوثری افزود: باید بگوییم که سردار همدانی همه وجودش در راستای اعتلای اسلام عزیز و کمک به مستضعفان و مسلمانان دنیا بود؛ وی در سوریه مسوولیتی نداشت و برای کمک به آن‌جا رفته بود.

رئیس کمیته دفاعی مجلس گفت: دلیل این‌که ما به ایشان می‌گوییم شهید، این است که وی هم هجرت کرد و هم مجاهدت؛ وی قبل از انقلاب هم به همراه شهید بزرگوار آیت الله مدنی در همدان علیه طاغوت مبارزه می‌کرد، و طی این سال‌ها همواره برای مقابله با کفار و جریانهای انحرافی و زورگویان و زیاده خواهان و مستکبران دنیا آماده بود، به صورتی که در مقطعی به دلیل نیاز به حضور ایشان به آفریقا رفت؛ و در نهایت ایشان به همان چیزی که دنبالش بود رسید و به لقاء الله پیوست.

به گزارش «سحام»، پس از انتشار خبر کشته شدن سردار حسین همدانی در حلب، به دلیل سانحه تصادف، رسانه‌های اصولگرای راه دانا و رجا نیوز، در مطالبی خشم آلود، ادعای «سحام» و سایر رسانه‌های خارج از کشور را ناشی از عصبانیت اقدامات «سرکوب‌گر جنبش سبز» در سال ۸۸ دانستند و مطالب سراسر بغضی را علیه این پایگاه‌های خبری منتشر کردند.

مجتبی ذوالنور، پیش‌تر نیز دروغ‌های فاحشی را به رهبران جنبش سبز نسبت داده بود. وی در بخشی از گفت‌وگوی خود با روزنامه اعتماد مورخ ۹۲/۱۰/۲۴ گفته بود: «ورود سپاه در ماجرای ۸۸ ورودی ماموریت محور، آرام‌بخش و برای جمع کردن موضوع بود آیا چنین کاری در اشل نیروی انتظامی بود یا وزارت اطلاعات. مگر پرسنل وزارت اطلاعات چه تعدادی است؟ اگر سپاه یا هر کس دیگری تقلب کرده است خب باید برای اثبات این ادعا یک سندی و مدرک و دلیلی باشد و آن هم باید به مراجع ذی‌ربط ارائه شود. پس چرا مدعیان تقلب حتی یک برگ سند و مدرک و یک دلیل هم ارائه نکردند؟ اگر ادعای تقلب ۱۰ میلیونی صحت دارد پس چرا در انتخابات ۹۲ که اگر در هر صندوق ۲ رای جابه جا می‌شد آقای روحانی با آن تفاوت اندک در میزان رای، رییس جمهور نمی‌شد، این اتفاق نیفتاد؟ من معتقدم سال ۸۸ سناریوی اتهام و القای تقلب از پیش طراحی شده بود.»