عیسی سحرخیز بازداشت شد

اتهام آقای سحرخیز «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده و در بازرسی از منزل این فعال سیاسی منتقد، در مجوع ۱۸ مورد از وسایل شخصی وی ضبط شده است.

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width:

isa-saharkhiz-saham-newsعیسی سحرخیز روزنامه نگار منتقد صبح امروز توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

به گزارش «سحام»، ساعت ۷ صبح امروز عیسی سحرخیز روزنامه‌نگار منتقد توسط ماموران امنیتی بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شده است.

اتهام آقای سحرخیز «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده و در بازرسی از منزل این فعال سیاسی منتقد، در مجوع ۱۸ مورد از وسایل شخصی وی طی صورت‌جلسه ای توسط ماموران ضبظ شده است.

از جمله اقلامی که توسط ماموران ضبط شده، «عکس آقایان میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد» بوده است. هم‌چنین یک عدد «لوح تقدیر دریافتی آقای سحرخیز از میرحسین موسوی» جزو لوازم بازداشت شده این فعال سیاسی توسط ماموران است.

آقای سحرخیز در بخشی از آخرین یادداشت خود با عنوان «خوش خیال‌ها» نوشته است: متاسفانه، هرچه به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در اسفند ماه نزدیک می شویم، بر میزان این خوش خیالی ها نیز افزوده می شود و دل بستن ها به عنایت های ویژه آیت الله خامنه ای. آن هم در این هفته ها و روزها که نظامیان مقرب، احضارهای تلفنی را شدت بخشیده اند، برای بیان هشدارهای دوستانه یا تهدیدهای خصمانه در خیابانی که صابونچی ها مواد لازم را فراهم آورده اند برای لیف زدن ها و کیسه کشیدن های سیاسی و شاید مشت و مال جانانه!

طنز ماجرا آن جاست که افرادی هم که دستشان به بالایی ها نمی رسد، در خانه ی پائینی ها را می زنند و دست به دامان آن ها می شوند تا شاید مورد عنایت خاص دبیر شورای نگهبان قرار گیرند که مبادا احمد جنتی از برگ وتوی خود علیه آن ها استفاده کند. این دست افراد گمان می برند که این امامزاده ها مراد می دهند و در ماه های پایانی فصل زمستان، آبی توسط آنان گرم خواهد شد برای استفاده در استخر یا جاکوزی سیاست تا با خیال راحت شیرجه بزنند به درون خزینه ی قدرت و خزانه ی مکنت.

شاید هم دل بسته اند به سازوکاری شبیه توافق هسته ای در خارج، برای نوشتن توافق نامه ی “برجام داخلی” تا با کاسته شدن از تعداد سانتریفیوژها و کاهش غلظت مواد مورد نیاز، چرخه ی پرتاب آرام و قرار گیرد و سرعت اخراج دلبستگان به قدرت، نه وابستگان به ملت، اندکی کاهش یابد.

برخی از این افراد حتی این شم سیاسی را ندارند که دریابند شورای نگهبان چه خوابی برایشان دیده است و چگونه با زیرپا گذاردن یا دور زدن قانون انتخابات می‌خواهد این بار نه تنها به بهانه های سیاسی، بلکه زدن اتهام های غیرقابل اثبات اخلاقی و مالی، اکثر آن ها را از لیست نامزدهای انتخاباتی بیرون بیندازد. شاید آن ها ندیده و نخوانده اند که نجات الله ابراهیمیان روز یکشنبه در نشست خبری خود چه گفته است: “شورای نگهبان، مراجع چهارگانه را برای احراز صلاحیت ها کافی نمی داند و از معتمدان محلی هم استفاده می کند… اگر قرار شد در مورد این که کسی سوء یا حسن شهرت دارد سوال کنند، جزء وظایف نیروی انتظامی یا وزارت اطلاعات نیست؛ چون از نظر قانونی ارتباطی به آنها ندارد یا دادگستری هم کسی را به خاطر سوء شهرت محاکمه نمی کند که سوابقی داشته باشد. چاره ای نیست جز این که تحقیقات محلی صورت گیرد و از افراد مطلع سوال شده و اطلاعات جمع آوری شود”.