حسین رفیعی خطاب به رئیسی: برای زندانیان سیاسی هم مانند حجاج کشته شده در منا حساسیت داشته باشید

آقای دادستان تهران با خروج از اصل استقلال قوه قضاییه و عدالت، به شکل غیرقانونی من را در زندان نگه داشته و تابع مقاماتی خارج از قوه قضاست.

Hossien-Rafiee-saham-news«محمد حسین رفیعی» عضو شورای فعالان ملی مذهبی در نامه‌ای به دادستان کل کشور، از تفاوت و تبعیض میان عملکرد این دادستانی در برخورد با زندانیان سیاسی و حجاج کشته شده در منا، ابراز نارضایتی کرده و از وی خواست به تبعیض‌های ناروا در زیر مجموعه قضایی خود پایان دهد.

به گزارش «سحام»، «آنا رفیعی» فرزند محمدحسین رفیعی، فعال ملی– مذهبی که از روز ۲۶ خردادماه در بازداشت به سر می‌برد، در تاریخ ۲۱ مردادماه سال‌جاری به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفته بود: «بیش از سه هفته پیش معاون حقوقی دادستان تهران طی نامه‌ای، حکم حبس او را مشمول مرور زمان دانسته و نظر به آزادی زندانی داده است، این‌حال آقای جعفری دولت آبادی، دادستان تهران با حکم آزادی آقای رفیعی تاکنون موافقت نکرده است.»

متن نامه حسین رفیعی که نسخه‌ای از آن برای انتشار در اختیار «سحام» قرار گرفته، به شرح زیر است:

به نام خداوند دانا و توانا

جناب آقای رئیسی
دادستان محترم کل کشور
با سلام

در روزهای اخیر جنابعالی مکررا اراده‌ای از خود برای دفاع از حقوق حجاج مظلوم ایرانی در عربستان، نشان داده‌اید. این وظیفه ذاتی دادستان برای دفاع از حقوق شهروندان است. علی‌القاعده باید همین حساسیت را برای مظلومیت سایر شهروندان در داخل کشور هم داشته باشید. بیش از چهار ماه است که دادستان تهران، آقای جعفری دولت آبادی، با قانون شکنی آشکار حکم شامل مرور زمان شده را برای من اجرا کرده و من را به زندان انداخته است.

در شش ماه گذشته بیش از ده لایحه، نامه و اعتراض توسط وکلای اینجانب و خودم نسبت به اجرای این حکم برای دایره اجرای احکام، دادیار مقیم زندان اوین، جنابعالی و … نوشته شده است و درخواست احقاق حق کرده‌ایم.اما تاکنون بی نتیجه بوده و آقای دادستان تهران هم‌چنان بر قانون شکنی خود اصرار دارد.

طرفه آن‌که معاون حقوقی ایشان، آقای دکتر جهانی، نوشته‌اند که این حکم از نوع بازداری بوده و تعزیری نیست و شامل مرور زمان شده و زندانی باید آزاد گردد. آقای قاضی مقیسه، در سال 1390 در پرونده آقای دکتر ملکی به صراحت نوشته که پرونده ملی- مذهبی‌ها شامل مرور زمان شده است. مع‌هذا، آقای دادستان تهران با خروج از اصل استقلال قوه قضاییه و عدالت، هم‌چنان به شکل غیرقانونی من را در زندان نگه داشته و تابع مقاماتی خارج از قوه قضاست. ایشان قهر و سرکوب را جایگزین قانون و عدالت کرده است.

جناب دادستان

قانون شکنی دادستان تهران منحصر به مورد بالا نیست. عدم تفکیک زندانیان سیاسی از دزدان دریایی، قاچاقچیان مواد مخدر، محکومان مالی و … در شرایط کاملا غیر بهداشتی و وجود بیماری‌های خطرناکی چون HIV وهپاتیت B و C، بیماری‌های پوستی و … موارد دیگری از نقض آشکار قانون و آئین نامه زندان‌ها از طرف وی می باشد.

جناب آقای رئیسی

ظلم، ظلم است. ظلم، عربستان و ایران نمی‌شناسد. وظیفه ذاتی جنابعالی مستقل از جغرافیا و مقام ظلم می‌باشد. دادستان تهران که زیر مجموعه حیطه‌ی مسئولیت جنابعالی است، آشکارا و برخلاف نظر معاونت حقوقی خود و قاضی دادگاه و بدون توجه به شکایات متعدد ما، در ظلم و قانون شکنی خود اصرار دارد. آیا این هم یک امر سیاسی سازمان‌های حقوق بشر جهانی است؟!

لطفا رسیدگی بفرمایید و احقاق حق کنید تا اینجانب پس از هفتاد سال سن و پنجاه سال فعالیت فرهنگی، علمی، صنعتی، مدنی و سیاسی برای یک‌بار هم که شده مزه عدالت و اجرای قانون را در این سرزمین تجربه کنم.

با تشکر قبلی
حسین رفیعی- بند 8 زندان اوین
20 مهر ماه 1394