سردار کوثری خبر «سحام» را تایید کرد: حسین همدانی به ایران بازگشت و مسئولیت دیگری داشت

فشارهای «طائب» رئیس سازمان اطلاعات سپاه، از طریق سرلشگر محمد باقری (محمدحسین افشردی) به قاسم سلیمانی، در برکناری همدانی بی تاثیر نبوده است.

Hosein-Hamedani-saham-newsنماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: «سردار همدانی چندین سال حضور مستشاری مستمر و تاثیرگذاری در سوریه داشت، اما بعد از پایان ماموریتش به ایران بازگشت و مسئولیت دیگری دریافت کرد، اما به دلیل تسلط بالای وی بر مناطق سوریه، چند روزی برای کمک فکری عازم منطقه شد که با عنایت پروردگار به خواسته قلبی و دلی خود یعنی شهادت نائل آمد.»

به گزارش «سحام»، سردار اسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس درباره تاثیرگذاری حسین همدانی بر روند مقابله با بحران سوریه گفت: من از سال 59 و در منطقه سرپل ذهاب با سردار حسین همدانی آشنا شدم و توفیق آن را داشتم که در کنار چنین انسان بزرگی به عنوان هم‌رزم در جبهه حق علیه باطل خدمت کنم. نخستین ویژگی این سردار اسلام فعال بودن و حضور مستمر در تمامی صحنه‌های نبرد بود. خستگی‌ناپذیری، تلاش شبانه روزی و احساس تکلیف این شهید زبان‌زد همه کسانی بود که از نزدیک او را دیده و درک کرده بودند.

این سردار سپاه پاسداران با بیان این‌که از آغاز بحران سوریه وی در منطقه حضور یافت تصریح کرد: «همدانی چندین سال حضور مستشاری مستمر و تاثیرگذاری در سوریه داشت، اما بعد از پایان ماموریتش به ایران بازگشت و مسئولیت دیگری دریافت کرد اما به دلیل تسلط بالای وی بر مناطق سوریه، چند روزی برای کمک فکری عازم منطقه شد که با عنایت پروردگار به خواسته قلبی و دلی خود یعنی شهادت نائل آمد.»

کوثری با بیان این‌که همدانی در سوریه اقدامات بسیار تاثیرگذاری انجام داد، خاطرنشان کرد: «خدمات ارزنده، مدیریت هوشمند و تاثیرگذاری سردار همدانی بر روند جنگ کاملا آشکار است، وی با ایجاد هماهنگی میان ارتش و قوای نظامی سوریه و کمک به تشکیل نیروهای داوطلب مردمی مانع از سقوط سوریه و پیروزی داعش و نیروهای معاند شد لذا بسیاری از تحلیل‌گران، طرح‌ها و برنامه‌های همدانی را علت اصلی پیروزی سوریه و نیروهای مقاومت در مقابل تروریست‌ها است.»

سخنان سردار کوثری در حالی بیان می‌شود که چندی قبل حسین همدانی به دلیل آن‌چه «عدم توفیق در عملیات‌های نظامی سپاه در سوریه» و «فشار ٬حسین طائب٬» – رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران- خوانده شد، از کار برکنار شد.

کوثری با بیان این‌که حضور همدانی شرط پیروزی و دفاع در برابر داعش و تروریست‌های تکفیری بود گفت: از روزی که سردار همدانی در سوریه حضور پیدا کرد و مسئولیت هماهنگی ارتش و نیروهای مردمی را برعهده گرفت، مواضع تروریست‌ها ناامن شد و قوای مقاومت توانستند به پیروزی‌های بزرگی دست یابند. یکی از اصلی‌ترین کارهای سردار همدانی بحث تشکیل ارتش نیروهای مردمی و دفاع وطنی بود که با هماهنگی سردار سلیمانی انجام شد و همین مسئله باعث شد که سوریه در مقابل داعش مقاومت کند و جبهه سوریه امروز به مقتل ترویست‌ها تبدیل شود.»

هفته گذشته «سحام» در گزارشی اعلام کرد که «حسین همدانی»، پس از برکناری در ستادکل نیروهای مسلح، به عنوان «مسئول تجمیع لجستیک تجهیزات برای سوریه» مشغول به فعالیت است و به سوریه نیز رفت‌وآمد دارد.

سردار «حسین همدانی» از فرماندهان اسبق لشگر ۲۷ محمدرسول الله(ص) بود و در کودتای انتخاباتی سال ۸۸ فرمانده سپاه تهران بود، وی در سرکوب اعتراضات مردمی در آن سال نقش اساسی را ایفا کرد. آقای همدانی در هفته‌های اخیر به دلیل «عدم توفیق» در عملیات‌های سپاه پاسداران در سوریه از سمت «هماهنگ کننده نیروهای سپاه در کشور سوریه» برکنار شده بود.

فشارهای «حسین طائب» رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، از طریق سرلشگر محمد باقری (محمدحسین افشردی) به قاسم سلیمانی، در برکناری آقای همدانی بی تاثیر نبوده است.

پیش‌ از این آقای همدانی در اعتراض به فعالیت تیم بازجویان همسر سعید امامی در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، با وی درگیر شد و محل کار خود را ترک کرده بود.

در حالی که روابط عمومی سپاه پاسداران در بیانیه خود، کشته شدن این فرمانده ارشد خود را به «گروهک تروریستی داعش» نسبت داده است، یک وب‌سایت خبری مدعی شد آقای همدانی به دلیل سانحه تصادف در حومه شهر حلب جان باخته است.
Hosein-Hamedani-saham-newsوب‌سایت خبری آمدنیوز به نقل از منابع خبری خود خبر داده که «آقای همدانی در حال حرکت در مسیر یکی از جاده‌های حومه شهر حلب بوده، که ناگهان یک تریلی راه خودروی حامل وی را سد می‌کند، سپس خودروی آقای همدانی به سمت دیگری منحرف شده و واژگون می‌گردد. این منبع آگاه افزوده که «آقای همدانی در مسیر انتقال به بیمارستان زنده بوده، ولی در راه انتقال و در آمبولانس چشم از جان فرو بسته است.»
Hosein-Hamedani-saham-news