جمعی از شاگردان محمدعلی طاهری: ما به حکم طاهری اعتراض داریم

دستگاه امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی در برآوردن خواسته‌های بدیهی اولیه و قانونی این زندانی عقیدتی جمهوری اسلامی هیچ توجهی نشان نداده است.

Mohammadali-Taheri-saham-newsجمعی از شاگردان محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار عرفان حلقه در ویدیویی کوتاه، اعتراض خود را نسبت به حکم صادره توسط قاضی دادگاه انقلاب تهران اعلام کردند.

این ویدیو که برای انتشار در اختیار «سحام» قرار گرفته در زمان کوتاه دو دقیقه، اعتراض شاگردان این زندانی عقیدتی جمهوری اسلامی را به تصویر می‌کشد.

خبرنگار «سحام» در تماسی کوتاه با کارگردان این اثر هنری از وی سوال کرد که «محمدعلی طاهری کیست و برای شما چه کرده است؟»

این کارگردان که خود از شاگردان محمدعلی طاهری است و در عین حال نخواست نامش فاش شود، به خبرنگار «سحام» گفت: «دیواری سفید، صورتی پوشیده با یک عکس از او، یک گوشی موبایل و… صدا یا تصویر فرق نمی‌کند، آن‌ها تو را مجاب می‌کنند که این مرد پنجره‌ای برای‌شان گشوده که اعدام و زندان و ارعاب و تزویر راه به جایی نخواهند برد. محمدعلی طاهری در قلب میلیون‌ها شاگردش جاودانه است و آن‌ها امروز خود را ٬محمدعلی طاهری٬ می نامند.»

گفتنی است محمدعلی طاهری در بیست و هشتمین روز از اعتصاب غذای تر خود، دچار بیهوشی شد و به درمانگاه زندان انتقال پیدا کرد. وی که از بیست و دوم مردادماه در اعتراض به حکم صادره و عدم توجه مسوولین قضایی به حقوق اولیه خود دست به اعتصاب غذا زده است، در تاریخ هجده شهریور و در بیست و هشتمین روز از اعتصاب غذای تر، بر اثر افت شدید فشار، بیهوش شده و به درمانگاه منتقل گردید.

زینب طاهری ، وکیل پرونده محمدعلی طاهری، ضمن اعلام این خبر مراتب نگرانی شدید خود را از وضعیت جسمانی موکل خود را ابراز داشته و اظهار نمود تمام تلاش خانواده و وکلا در متقاعد کردن آقای طاهری جهت شکستن اعتصاب غذا بی ثمر مانده است. این در حالی است که دستگاه امنیتی و قضایی نیز در برآوردن خواسته‌های بدیهی اولیه و قانونی این زندانی عقیدتی جمهوری اسلامی هیچ توجهی نشان نداده است.

پیش از این عزت‌الملوک طاهری مادر محمدعلی طاهری در بیانیه‌ای که در صفحه رسمی خود منتشر کرد، دلایل اعتصاب غذای فرزندش را به شرح زیر اعلام نمود:

۱- حکم اعدام ناعادلانه‌ای که صادر شده تاکنون به آقای طاهری ابلاغ نشده است،
۲- عدم در اختیار قرار دادن قلم و کاغذ جهت نوشتن دفاعیه دادگاه بعدی،
۳- اعمال محدودیت شدید در ملاقات با وکیل،
۴- عدم توجه به دفاعیات وی در دادگاه بدوی و صدور حکم براساس فشار و اعمال اراده‌های سیاسی و امنیتی بر دادگاه و به سخره گرفته شدن نظام قانونی کشور،
۵- درخواست ارایه ۲۰۰ صفحه دفاعیات وی به دادگاه که در مقابل کتاب افسون حلقه که بر علیه آقای طاهری نوشته شده است، به رشته تحریر در آورده است، همراه با ۵۰ صفحه استنادات قرآنی که همه اینها به بازجو داده شده تا ضمیمه پرونده گردد، اما از پرونده سرقت شده است.
۶- درخواست سه کارشناس دادگستری جهت بررسی پرونده وی و درخواست برگزاری دادگاه علنی و بی طرف