جان کری چندین بار به وزیر خارجه ایران زنگ زده، اما ظریف گفته “مجاز نیستم گفتگو کنم”

امام جمعه کاشان از دستور رهبر جمهوری اسلامی به وزارتخارجه درباره ممنوعیت تماس تلفنی میان محمدجواد ظریف و جان کری سخن گفته است.

Abdolnabi-namazi-saham-news

امام جمعه کاشان گفت: رهبر معظم انقلاب به مسؤولان وزارت خارجه اعلام کرده اند بعد از بسته شدن مسأله برجام، وزیر امور خارجه ایران مجاز نیست تلفنی با وزیر امورخارجه آمریکا مکالمه کند، لذا تاکنون چندین بار کری تلفن زده است که با وزیر امور خارجه ایران صحبت کند، اما ظریف قبول نکرده و اعلام کرده است مجاز نیستم.

به گزارش سایت انتخاب، آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه در کاشان در خطبه های نماز جمعه در مصلای بقیه الله الاعظم(عج) کاشان گفت: رهبر معظم انقلاب گفت، آمریکایی ها با نوعی تقسیم وظایف با ایران دوگانه رفتار می کنند، برخی لبخند می زنند و برخی دیگر در حال تهیه مصوبه علیه ایران هستند.

وی یاد آورشد: رهبر معظم انقلاب به مسؤولان وزارت خارجه اعلام کرده اند بعد از بسته شدن مسأله برجام، وزیر امور خارجه ایران مجاز نیست تلفنی با وزیر امورخارجه آمریکا مکالمه کند، لذا تاکنون چندین بار کری تلفن زده است که با وزیر امور خارجه ایران صحبت کند، اما ظریف قبول نکرده و اعلام کرده است مجاز نیستم؛ کری گفته حال که شما مجاز نیستید نماینده ای تعییین کنید تا من با او صحبت کنم و به او گفته شده که این هم مجاز نیستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که برخی از صهیونیست ها اعلام کرده اند با توجه به نتایج مذاکرات هسته ای که ایران تا 25 سال حق فعالیت هسته ای ندارد و ما در این مدت از دغدغه ایران آسوده خواهیم بود، گفت: رهبر معظم انقلاب در جواب رژیم غاصب اسرائیل اعلام کرده است اسرائیل تا 25 سال آینده را اصولا نخواهید دید و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت.

آیت الله نمازی همچنین با اشاره تفسیر رادیو اسرائیل در رابطه سخنان رهبر معظم انقلاب که تا 25 سال آینده اسرائیل وجود نخواهد داشت گفت: رادیو اسرائیل تأکید کرده است رهبر ایران بدون بمب هم اسرائیل را نابود می کند و ایران با سیاست هایی که انجام می دهد به خوبی روحیه ضد اسرائیل را گسترش می دهد و به دنبال انزوای اسرائیل است، لذا ایران به دنبال این نظریه عمومی در جهان است که اسرائیل مستحق مرگ است.