کرباسچی: حزب کارگزاران مشغول راه‌اندازی کمیته‌های استانی برای انتخابات است

روزنامه «هم‌میهن» متعلق به من است که هفت سال است از موارد اتهامی کلاٌ منع تعقیب خورده است، اما قوه قضاییه اجازه انتشار آن را نمی‌دهد.

karbaschi-sahamnews-gholamhosseinدبیرکل حزب کارگزاران سازندگی از راه‌اندازی کمیته‌های استانی این حزب برای انتخابات مجلس دهم خبر داد.

غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری گردهمایی حزب کارگزاران سازندگی در نیمه مردادماه، اظهار کرد: گردهمایی خوبی برگزار شد و نتایج قابل قبولی از این جلسه به دست آمد و قرار بر این شد تا فعالیت‌های خود را در ماه‌های آتی افزایش دهیم و امیدواریم بتوانیم با سامان‌دهی نیروهای لازم در همه استانها و تشکیل کمیته‌های انتخاباتی استانی، وضعیت بهتری پیدا کنیم و برای انتخابات مجلس آتی آماده شویم.

کرباسچی با بیان‌ اینکه برای انتخابات مجلس دهم، تمامی احزاب اصلاح‌طلب در کنار یکدیگر و با هماهنگی کامل برنامه‌هایشان را پیش خواهند برد، گفت: حزب کارگزاران از سایر احزاب اصلاح‌طلب جدا نیست و قرار است ما نیز برای پیشبرد برنامه‌های انتخابا‌تی‌مان با مجموعه احزاب و تشکلهای دیگر اصلاح‌طلب در هماهنگی کامل باشیم و ان شاءالله تحت یک ائتلاف به انتخابات مجلس دهم وارد شویم.

وی همچنین به برگزاری نخستین کنگره سراسری حزب اتحاد ملت ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: حزب اتحاد ملت کنگره خوبی را برگزار کرد و امیدوارم که در آینده احزاب اصلاح‌طلب بتوانند با تدبیر و با بهره‌گیری از خرد جمعی، فعالیت‌های خود را پیگیری کنند و حزب اتحاد ملت نیز در مجموعه احزاب اصلاح‌طلب، تأثیرگذار ظاهر شود.

کرباسچی با تأکید بر اینکه فضا برای فعالیت احزاب نسبت به دوره گذشته بهتر شده است، اما هنوز با حالت ایده‌آل فاصله داریم، عنوان کرد: ‌وجود احزاب و فعال بودن آنها در عرصه سیاست داخلی کشور یکی از الزامات دموکراتیک بودن حکومت است و در حال حاضر نیز فضا نسبت به گذشته برای فعالیت احزاب بهتر شده است، اما لازم است تا تلاش بیشتری صورت گیرد تا فاصله خود را با حالت ایده‌آل کمتر سازیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان به وضعیت ارگان رسمی حزب کارگزاران اشاره کرد و گفت: انتشار روزنامه «کارگزاران» به مجوز وزارت ارشاد و قوه قضائیه نیازمند است، روزنامه «هم‌میهن» نیز که متعلق به من است، هفت سال است از موارد اتهامی کلاٌ منع تعقیب خورده است، اما قوه قضاییه اجازه انتشار آن را نمی‌دهد و در طول همه این سالها می‌خواسته است ماده 18 را درباره آن اجرا کند که هنوز اتفاقی نیفتاده است و جالب اینجاست که رییس قوه‌قضائیه اخیراً به قضات اعلام کرده‌اند درخصوص پرونده‌های مطبوعاتی سخت‌گیری نکنند.