امام جمعه تهران: دشمن شعارهای سال ۸۸ را سر داده/ آمریکایی‌ها آدمخوار و جگرخوار هستند

آن‌ها(آمریکایی‌ها) آدمخوار، جگرخوار، دین‌ناپذیر و به دنبال نابودی نظام ما هستند و همه هدفشان این است که معنویت را از جامعه بشر حذف کنند.

Kazem-Sedighi-saham-newsامام جمعه موقت تهران با سپاسگزاری از دستاوردهای دولت در دو سال گذشته، گفت: دولت پس از توافق هسته‌ای باید مراقب نفوذ سیاسی و فرهنگی دشمن باشد.

به گزارش ایسنا، کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به آغاز هفته دولت گفت: این هفته، هفته تجلیل از دو شهید والامقام، عبد صالح، خدمتگزار، و اسطوره بی‌غرور و بی‌تکلف است. شهید رجایی و شهید باهنر افرادی ولایتمدار به معنای واقعی بودند آنها ساده‌زیست واقعی بودند و عمرشان را با خدا معامله کردند.

وی ادامه داد: امروز ای‌کاش همه مسئولین بدانند که این مسئولیت‌ها گذرا است امیدوارم به گونه‌ای مسئولیت‌های خود را اداره کنند که در مسئولیت‌ها خدا را نشان دهند نه خودشان را همچون شهید رجایی و شهید باهنر.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: کارنامه شهید رجایی و شهید حجت‌الاسلام باهنر با خون زلالشان امضا شد و به خیل شهیدان پیوستند و دولت‌های بعدی سعی کردند که همان خط آنها را ادامه دهند.

وی با اشاره به تقارن هفته دولت با میلاد امام رضا (ع) گفت: امیدوارم امسال دولت برای مردم این باور را ایجاد کند که آنها تشنه قدرت نیستند بلکه عاشق خدمت هستند.

صدیقی ادامه داد: از زحمات دولت در ابعاد مختلف تشکر می‌کنیم دولت یازدهم توانسته است گام‌های مهمی را در مهار تورم، نوسانات ارزی و طرح سلامت و بهداشت عمومی بردارد. که این کارهای برجسته و مثبتی بوده که از سوی دولت یازدهم صورت گرفته است.

وی در ادامه به انجام مذاکرات هسته‌ای و سخنان رهبری اشاره کرد و افزود: هشدارهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب همیشه در مذاکرات موید و به موقع بوده است و با این هشدارها امروز این دولت توانست مذاکرات را به جایی برساند و از مراحل فرسایشی خارج کند که این امر جای تقدیر دارد.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: دشمن همان شعارهای فتنه!! 88 را دوباره سر داده و دنبال نفوذ در کشور است. دشمن سعی می‌کند در آستانه انتخابات جامعه را دو قطبی یا چند قطبی کند.

وی ادامه داد: دشمن از دیرباز در عرصه فرهنگی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است و امروز هم تمام تلاش آنها در جنگ فرهنگی آن است که ملت ما را از روحیه انقلابی، گفتمان امام، استکبارستیزی، کفرستیزی و شهادت‌طلبی باز دارد.

صدیقی خاطرنشان کرد: امروز آمریکا و سردمداران غربی در دنیا ایجاد خشونت می‌کنند و به دنبال آن هستند تا اسلام عاطفی، منطقی، عقلانی و وحیانی را این‌گونه نمایش دهند که کارهای بی‌دین‌های در طول تاریخ بوده است. ما در عمل جلوی داعش می‌ایستیم ولی آمریکایی‌ها و غربی‌ها فرهنگ‌سازی داعش را انجام می‌دهند.

وی در ادامه به دوران پساتحریم اشاره کرد و افزود: مسئولان کشور فکر نکنند امروز که توافق شده سیاست‌ها و رفتار آمریکا و کشورهای غربی عوض شده است. آن‌ها آدمخوار، جگرخوار، دین‌ناپذیر و به دنبال نابودی نظام ما هستند و همه هدفشان این است که معنویت را از جامعه بشر حذف کنند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: امروز باید مدیریت کلان کشور یعنی قوه قضائیه، قوه مجریه و قوه مقننه به دنبال ریشه‌کن کردن مواد مخدر به خصوص مواد صنعتی باشند. امروز بی‌بند و باری‌ها، ازدواج سپید و بالا رفتن سن ازدواج همه به دلیل مشکلات فرهنگی در کشور است. امروز اگر دانشگاه مختلط و بی‌حجابی در کشور نبود جوانان به دنبال تشکیل خانواده می‌رفتند.