ممانعت از ملاقات خانواده با آیت‌الله نکونام

صبح امروز مسئولین زندان اوین از ملاقات خانواده آیت‌الله نکونام با وی جلوگیری کردند، وی تنها چند روز پس از انتقاد به مکارم‌شیرازی بازداشت شد.

Mohamadreza-Nekounam-saham-newsصبح امروز مسئولین زندان اوین از ملاقات خانواده آیت‌الله محمدرضا نکونام با وی جلوگیری به عمل آوردند.

یک منبع آگاه در این زمینه به خبرنگار «سحام» گفت: صبح امروز خانواده آیت‌الله محمدرضا نکونام به زندان اوین مراجعه کردند تا با این استاد حوزه علمیه ملاقات کنند، اما مسئولین این زندان از ملاقات خانواده این زندانی سیاسی عقیدتی، با وی ممانعت به عمل آوردند.

این استاد حوزه علمیه قم که از منتقدان جریان تحجر در حوزه به شمار می‌رود، سال گذشته به شدت از کسانی که به خاطر آشنا نبودن با ابرازهای جدید می‌گویند اینترنت و فیس‌بوک حرام است، انتقاد کرده و گفته بود: من به طلبه‌هایم گفتم بر شما واجب است که فرش زیرپای‌تان را بفروشید و بروید لپ تاپ یا تبلت بخرید. گفتم اگر نتوانید برای یک میلیارد حرف بزنید مفت نمی‌ارزید. مسلمان کسی است که متمدن باشد متدین باشد، نه این‌که خرفت باشد.

او تنها چند روز پس از انتشار سخنان منتسب به آیت‌الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت، از پایین بودن سرعت اینترنت در کشور انتقاد کرد و گفت: ما با این‌که این همه حلق اینترنت را فشار داده‌ایم و سرعت اینترنت‌مان در حد گاری است، بچه‌های مدرسه نرفته‌ی ما همه با اینترنت و کامپیوتر کار می‌کنند. من می‌گویم ما به جای حلزون شدن، سوار این قطار جهانی شویم. اینترنت یک قدرت است. خر مفت است، بپرید روی آن و بروید. بلد نیستید سوار شوید، بروید دنبال کارتان. اما این آقا نمی‌تواند از این سیستم، از این اینترنت، از این فیسبوک استفاده کند؛ می‌گوید همه‌اش حرام است.

وی تنها چند روز پس از انتقاد به آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی بازداشت شد.

آزادی آیت‌الله محمدرضا نکونام دو روز پس از آن صورت گرفت که مکارم شیرازی در واکنش به بالا گرفتن انتقادها از نقش وی در زندانی شدن این چهره منتقد حوزوی، گفته بود روحش از بازداشت آقای نکونام خبر ندارد و ارتباط او با این موضوع کذب محض است.

اما مجددا این زندانی روحانی ۳۱ فروردین‌ماه سال‌جاری پس از انتشار گفت‌وگویی در روزنامه قانون در حالی‌که وضعیت جسمانی مناسبی نداشت توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و تا اکنون در زندان به سر می‌برد.

شاگردان این استاد حوزه علمیه قم تا کنون مکاتبات و مراجعات مختلفی به دفتر رهبری داشته‌اند تا پیگیر مظالم وارده بر خود و استادشان باشند، اما تا کنون نتوانسته‌اند به پاسخی از سوی دفتر رهبر ایران دست یابند.