ترکان: ۸۰ هزار خودرو در انبار یکی از خودروسازان داخلی وجود دارد، مردم نمی‌خرند

در هفته‌های اخیر خرید خودروهای صفر به طور جدی کاهش یافته و متعاقب آن، اکثر خودروهای موجود در بازار، کاهش قیمت داشته‌اند.

saipa-saham-newsعدم خرید خودرو توسط مردم باعث شده است خودروسازهای داخلی با انباشت محصول در انبارهای خود مواجه شوند.

به گزارش عصر ایران، مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگي مناطق آزاد تجاري صنعتي و ويژه اقتصادی با اعلام این خبر گفت: هم اکنون کمبود عرضه وجود ندارد ولی به طور جدی با کاهش تقاضا مواجه هستیم.

اکبر ترکان که در یک گفت‌وگوی زنده با رادیو اقتصاد صحبت می‌کرد، افزود: تقاضا به حدی کم است که هم اکنون یکی از خودروسازان مجبور شده است در انبار خود 80 هزار خودرو نگهداری کند.

در هفته‌های اخیر خرید خودروهای صفر به طور جدی کاهش یافته است و متعاقب آن، اکثر خودروهای موجود در بازار، نسبت به ماه گذشته کاهش قیمت داشته‌اند. با این حال و به رغم این که خودروسازان با انباشت خودرو مواجه هستند، قیمت رسمی خود را کاهش نمی دهند و متقابلاً مردم هم تمایل سابق به خرید خودرو را ندارند.

هم‌چنین برخی خودروسازان داخلی که در سال‌های گذشته، به ندرت فروش اقساطی داشته‌اند یا اصلا نداشته‌اند، در مواجهه با شرایط جدید به طور جدی‌تری ناگزیر از فروش اقساطی شده‌اند تا بلکه بتوانند خودروهای موجود در انبار را بفروشند.

با این حال، بازار خودروهای صفر هم‌چنان کم رونق است و مردم هم‌چنان در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها و ارتقاء کیفیت خودروهای داخلی هستند.

به گزارش «سحام»، چندی است در فضای مجازی، تحریمی توسط مردم شکل گرفته که از آن با نام «کمپین خرید خودروی صفر کیلومتر» یاد می‌شود. در این این اتحاد مدنی، مردم تصمیم گرفته‌اند خودروهای صفر کیلومتر داخلی را که اغلب آنان بی کیفیت هستند خریداری نکنند تا خودروسازان مکلف شوند خودروهای با کیفیت به مشتریان خود عرضه کنند.