رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی: از صادق خرازی متشکریم!

دو پرسش جدی در خصوص ادعای صادق خرازی مطرح است؛ اگر این لیست وجود خارجی دارد و افرادی مشغول جاسوسی و خیانت به منافع ملی بوده‌اند چرا و با چه دلیلی آقای خرازی اسامی آنان را به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی نداده و آیا این اقدام وی مصداق بارز «خیانت به کشور» و «ضربه به منافع و امنیت ملی» نیست؟

kharrazi-Anbarlooei-saham-newsمحمدکاظم انبارلویی رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی از اظهارات صادق خرازی رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در جاسوس اعلام کردن اصلاح طلبان در دولت سیدمحمدخاتمی تشکر کرد و گفت: آقای صادق خرازی مطالب مهمی را درباره فتنه‌ای که در دولت اصلاحات در داخل احزاب، گروه‌ها و رسانه‌های دوم خردادی مطرح کردند که فوق العاده اهمیت دارد.

به گزارش «سحام»، محمدکاظم انبارلویی رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با وب‌سایت افکارخبر با اشاره به سخنان اخیر صادق خرازی اظهار داشت: آقای صادق خرازی مطالب مهمی را درباره فتنه‌ای که در دولت اصلاحات در داخل احزاب، گروه‌ها و رسانه‌های دوم خردادی مطرح کردند که فوق‌العاده اهمیت دارد.

وی افزود: ایشان گفته‌اند کسانی در داخل با آمریکا تماس می‌گرفتند و گرا می‌دادند به دشمنان اسلام و گفته‌اند که من لیست این‌ها را دارم و بایستی به این مساله اهمیت ویژه داد که این افراد چه کسانی هستند.

این فعال اصولگرا تاکید کرد: ما از آقای خرازی تشکر می‌کنیم و از ایشان می‌خواهیم لیست را منتشر کنند و معلوم می‌شود این افراد که با دشمن هم‌گرایی داشتند آیا در دولت یازدهم سمت دارند یا نه و کجا هستند؟

وی افزود: شورای نگهبان باید از ایشان بخواهد که این لیست را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا مجلس دهم از خطر وجود این افراد مصون بماند.

صادق خرازی در گفت‌وگو با هفته نامه مثلث گفته است: «كساني را يادم است كه در دوراني كه سفير بودم با خارجي‌ها مذاكره مي‌كردند و به دشمن گرا مي‌دادند، من آن‌ها را به‌ عنوان اصلاح‌طلب قبول ندارم، ليست‌شان را هم دارم و اگر قرار باشد روزي به مردم ارائه خواهم داد.» ادعایی که با ذوق زدگی چند روز بعد در قالب تیتر اول روزنامه جوان متعلق به سپاه پاسداران انعکاس یافته است.

اگر تا دیروز کیهان و حسین شریعتمداری و تندترین منتقدان اصلاح‌طلبان به طور تلویحی اتهام جاسوسی و ارتباطات خارج از قاعده قانونی را متوجه اصلاح‌طلبان می‌کردند اکنون صادق خرازی به شکل علنی برخی از اصلاح‌طلبان را متهم به این موضوع کرده و از لیست آنان در جیب اش می‌گوید!
Sadegh-Kharrazi-saham-newsسیدمحمدصادق خرازی روز گذشته در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد و در پاسخ به این سوال که ٬چرا سیدمحمد صادق خرازی از بدو اعلام فعالیت سیاسی با حزب ندا تلاش کرده تا به نقادی اصلاحات و آسیب‌شناسی از درون این جریان سیاسی بپردازد٬ در قامت تئوریسین اصلاحات پاسخ داد: «آن‌چه شما نقادی اصلاحات می‌نامید من اسمش را می‌گذارم دفاع جانانه از اصلاحات. این‌که اصلاحات آن چیزی نیست که برخی تندروها در حال تعریفش هستند. اصلاحات دارای چارچوب و مانیفستی است که سال‌ها قبل از سوی رییس دولت اصلاحات تدوین شده. البته طبیعی است که برداشت برخی اصلاح‌طلبان با ما همسان نباشد؛ حتی رفتار آن‌ها هم با ما مغایر باشد. ما آن‌ها را غیراصلاح‌طلب نمی‌دانیم. با آبروی آن‌ها هم کاری نداریم. برخلاف برخی هم برای‌شان پرونده سازی نمی‌کنیم و در رسانه‌ها و محافل خصوصی بهتان نمی‌زنیم. بهتر است نگاهی کنید به استقبالی که همین رسانه‌های رقیب از تهمت‌های برخی اصلاح‌طلبان نسبت به بنده کرده‌اند. من هم از اصلاحات دفاع کرده و می‌کنم و هم مدعی اصلاحات هستم. معتقدم بسیاری از اصلاح‌طلبان مظلومند. به بسیاری از دوستان‌مان ظلم شده است. هم خودی‌ها با رفتار خودشان و هم رقیبان با انواع و اقسام حیله‌ها در جهت تفرقه و با تفتین‌های خود در پی ضربه زدن به اصلاحات هستند. من باورم را عرض می‌کنم، اصلاح‌طلبان واقعی‌ترین مروجان و مبشران راستین انقلاب و جمهوری اسلامی بودند. مبنای اصلاح‌طلبی دفاع از مشروعیت جمهوریت و اسلامیت نظام است. رییس اصلاحات همواره گفته‌اند آرمان حقیقی اصلاحات آزادی و عدالت و توسعه و پیشرفت است. گفتمان اصلاحات حذف‌ناشدنی است. گفتمان غالب امروز نظام است. اگر چه برخی شاید بر نتابند. ما نه با قانون اساسی مشکل داریم نه با ولایت و امام و رهبری. همه آن‌ها را جزو اساسی‌ترین مسلمات نظام می‌دانیم. این‌ها اندیشه سید اصلاحات است. اما عده‌ای که هیچ نقشی در پدیده دوم خرداد نداشتند و حتی با مبانی فکری و اصولی اصلاح‌طلبان اصیل فاصله داشتند، می‌خواستند مبانی اصلاحات را به تفکرات غیربومی پیوند بزنند که از نظر بسیاری قابل قبول نبوده و نیست. این فقط حرف من نیست، حرف بسیاری از دوستان، بزرگان و یاران و حلقه اول اصلاحات است. چند سال روی آسیب‌شناسی و منشور اصلاحات کار شد، فکر شد و نتیجه آن مشخص است.»

حال دو پرسش جدی در خصوص این ادعای صادق خرازی مطرح است؛ اگر این لیست وجود خارجی دارد و افرادی مشغول جاسوسی و خیانت به منافع ملی بوده‌اند چرا و با چه دلیلی صادق خرازی اسامی آنان را به نهادهای اطلاعاتی و امنیتی نداده است و آیا این اقدام خود مصداق بارز «خیانت به کشور» و «ضربه به منافع و امنیت ملی» نیست؟

اگر این گفته یک ادعای تو خالی و میان تهی است بازهم عملی غیر اخلاقی و مجرمانه از سوی صادق خرازی رخ داده و دروغی آشکار به فرزندان صدیق مردم نسبت داده شده و باز هم گوینده این سخنان باید پاسخ‌گوی ادعای گزاف خود باشد. در هر حال یا «خیانتی آشکار» به وقوع پیوسته و یا «دروغی مشمئز کننده» گفته شده که در هر دو حالت صادق خرازی باید پاسخ‌گوی این ادعای خود باشد.