صداوسیما: پخش فیلم دادگاه مهدی هاشمی به مجوز قضایی نیاز دارد

مدیرکل روابط عمومی صداوسیما: اگر این مجوز برای رسانه‌ها صادر نشود؛ نمی توان در این دادگاه‌ها برای پوشش تصویری وقایع حضور یافت.

Mehdi-Hashemi-saham-newsمدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما گفت: پخش دادگاه مهدی هاشمی نیازمند اخذ مجوزهای لازم از قوه قضاییه است.

داوود نعمتی انارکی در گفت‌و گو با ایرنا اظهار داشت: برای پوشش محاکمات دستگاه قضایی کشور و حضور رسانه‌ها بایستی قوه قضاییه مجوز حضور صادر کند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما گفت: اگر این مجوز برای رسانه‌ها صادر نشود؛ نمی توان در این دادگاه‌ها برای پوشش تصویری وقایع حضور یافت.

وی افزود: اگر این مجوز نباشد اصحاب رسانه فقط می‌توانند در قالب خبری کوتاه بدان بپردازند و گزارشی از کلیت روند دادگاه ارائه دهند.

وی ادامه داد: برای دادگاه مهدی هاشمی نیز همین روند صدق داشته و باید در ابتدا قوه قضاییه مجوز حضور و پوشش روند رسیدگی به پرونده را صادر کند و سپس در صورت صلاح‌دید اجازه پخش آن را از صداوسیما ارائه کند.

نعمتی انارکی در ادامه یادآور شد: البته باید به این امر هم توجه کرد که اگر این روند بخواهد برای تمامی شهروندانی که مشکلات قضایی دارند؛ انجام شود، آن‌گاه باید شاهد حجم عظیمی از درخواست‌هایی از صداوسیما باشیم که خواستار پخش محاکمات خویش هستند.

به گزارش «سحام»، مهدی هاشمی روزگذشته در حین عزیمت به زندان اوین اعلام کرد که حکم صادر شده برای پرونده‌اش سیاسی است و صداوسیما مشروح دادگاه وی را از تلوزیون برای مردم پخش کند تا بسیاری از مسائل مشخص شود.