احمد منتظری: نرگس محمدی را آزاد کنید

اگر مشکلی برای خانم نرگس محمدی پیش بیاید تمامی مسئولین نظام مقصّرند و علاوه بر پاسخ‌گویی در محضر عدل الهی باید در برابر ملت پاسخ‌گو باشند.

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Narges-Mohamadi-saham-newsحجت‌الاسلام احمد منتظری فرزند برومند مرحوم آیت‌الله حسینعلی منتظری از مراجع عظام تقلید، طی پیامی خواستار آزادی نرگس محمدی سخن‌گوی کانون مدافعان حقوق بشر از زندان شد.

متن کامل این پیام که نسخه‌ای از آن در اختیار «سحام» قرار گرفته، به شرح زیر است:

بسمه تعالی
وظیفه انسانی و نیز وظیفه اسلامی بنا بر «من أصبح و لم یهتمّ بأمور المسلمین فلیس بمسلم» ایجاب می‌کند که اینجانب از مسئولین نظام جمهوری اسلامی درخواست نمایم که با توجه به بیماری شدید یکی از مادران زندانی، خانم نرگس محمدی، که متأسفانه هر لحظه خطر جانی یا ایجاد معلولیت ایشان را تهدید می‌کند، هر چه زودتر تا فاجعه‌ای رخ نداده است، ایشان را آزاد نمایند.

خانم نرگس محمدی یک زندانی ناشناخته‌ نیست، بنابراین اگر مشکلی برای او پیش بیاید تمامی مسئولین نظام مقصّرند و علاوه بر پاسخگویی در محضر عدل الهی باید در برابر ملت پاسخگو باشند.

این یک سیره عقلایی است که در مواقع خاص، تصمیم عاجل گرفته شود و به آن عمل گردد. مرحوم آیت الله العظمی منتظری در کتاب خاطرات خود صفحه349 از شخصی به نام عباس اشراقی نام می برد که از مجاهدین خلق و محکوم به حبس ابد بود ولی چون در زندان غش می‌کرد فوراً آزاد گردید تا مبادا خطرات احتمالی گریبان‌گیر رژیم شود.

امیدوارم مسئولین جمهوری اسلامی نیز هر چه زودتر زندانیان سیاسی و عقیدتی و به‌خصوص بیماران زندانی و سرکار خانم نرگس محمدی را آزاد کنند و از خطرهای احتمالی جلوگیری نمایند که اگر خدای ناکرده محقّق شود موجب ننگ و نفرین ابدی خواهد گردید. والسلام.
احمد منتظری 14/5/1394